İçerik değiştir

- - - - -

Beowulf

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 30.11.2007 - 21:55

Gönderilen Resim
Tür : Fantastik / Macera / Animasyon
Gösterim Tarihi : 30 Kasım 2007
Yönetmen : Robert Zemeckis
Senaryo : Neil Gaiman , Roger Avary , Beowulf Anonim şiiri
Görüntü Yönetmeni : Robert Presley
Müzik : Alan Silvestri
Yapım : 2007, ABD

Seslendirenler : Angelina Jolie (Grendel'in Annesi) , Brendan Gleeson (Wiglaf) , Anthony Hopkins (Hrothgar Kralı) , Crispin Glover (Grendel) , Ray Winstone (Beowulf) , Robin Wright Penn (Kraliçe Wealhtheow) , John Malkovich (Unferth) , Alison Lohman (Ursula)

Beowulf güçlü ve korkusuz bir savaşçıdır. Bütün şehirleri kana bulayan ve çıkardığı kaosla insanları terörize eden Grendel'le başa çıkabilecek tek kişi Beowulf'tur.

Fakat Grendel'i yenmek, kabusun bitmesine yetecek midir? İntikam duygusu ile yanıp tutuşan Grendel'in annesi, Grendel'den bile daha tehlikeli olacaktır.

Oscarlı pek çok unutulmaz filme(Geleceğe Dönüş serisi, Forrest Gump, Yeni Hayat) imza atmış olan yönetmen Robert Zemeckis, Angelina Jolie, Anthony Hopkins, Robin Wright Penn, John Malkovich gibi başarılı isimlerden oluşan etkili bir kadroyla yeniden fantastik bir maceranın sularında...

Warner Bros Türkiye’den yapılan açıklamaya göre, milattan sonra 6. yüzyılda geçen olayların anlatıldığı 3 bin dizelik tek bir şiirden oluşan “Beowulf” destanı, yazar Neil Gaiman ile Oscar Ödüllü senarist Roger Avary tarafından senaryolaştırıldı.

Filmin yapımcılığını Steve Starkey, Robert Zemeckis ve Jack Rapke, yönetici yapımcılığını Martin Shafer, Roger Avary ve Neil Gaiman, ortak yapımcılığını ise Steven Boyd gerçekleştirdi.

“Beowulf/Ölümsüz Savaşçı”, 30 Kasım’da Türkçe dublaj ve alt yazı seçenekleriyle vizyona girdi.

Filmde, efsane Viking Beowulf’un Danimarka krallığını yok etmek isteyen bir canavarla yaptığı mücadele anlatılıyor.

Yönetmen Zemeckis, filme ilişkin yaptığı değerlendirmede, ortaokulda okuma ödevi olarak verildiğinde Beowulf’un ilginç bir hikaye olacağını hiç düşünmediğini, ancak yıllar sonra senaryo önüne geldiğinde okur okumaz ilgisini çektiğini bildirdi.

Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#2 Gölge

Gölge

..Hayaletin Gölgesi..

• Üyeler
  • 15.435 Mesaj

Gönderim zamanı 30.11.2007 - 23:02

Bu akşam gitmek lazımdı bu filme *host

smiley-sport036.gif  

#3 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2008 - 12:03

Dün akşam bu filme gitmek kısmet oldu nihayet :bouncy: Özellikle 3 boyutlu sinemada izlemek filmin daha da etkili olmasını sağladı üzerimde. Tavsiye ederim, seslendirme süper! Görsel efektler de son derece iyi.
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli