İçerik değiştir

- - - - -

Ahir Zamanda Ortadoğu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 lahokemal

lahokemal

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 11 Mesaj

Gönderim zamanı 17.08.2005 - 14:57

Peygamberimiz (sav)'in ahir zamanda meydana gelecek olaylarla ilgili olarak dikkat çektiği bölgelerin başında Ortadoğu gelmektedir. Nitekim hadislerde belirtilen alametlerin büyük çoğunluğu da Ortadoğu'da zuhur etmiştir. Bunun yanı sıra Peygamberimiz (sav)'den bölge hakkında çok sayıda başka rivayetler de bulunmaktadır.

devamı:

http://www.harunyahy...a_ortadogu.html

#2 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 18.08.2005 - 19:11

Ya yine mi Harun Yahya dememek için kendimi zor tutuyorum.

Ayrıca siteyi açmıyor. Bende sorun sanırsam..

Sevgili lahokemal sizin düşüncelerinizi yeğlerdim açıkcası. Malumunuz ki o topraklar inanışların ortak noktası. Hani ben buradan ancak perdeyi araladığımda evimin karşısında lanet dedikoducu kadını görüyorum. Belki bu teşbihim yersiz. Lakin ortak inançların bulunduğu kutsal ortadogu topraklarında sıkıntının olmadan geçen günün normalliği zaten abartılı olurdu sanırsam. He olmasa iyi,ama engellenebilecek bir sorun değil. Bunu da derdest dosyaların arasına kaldıralım derim.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...

#3 Bulutsuzluk

Bulutsuzluk

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.309 Mesaj
  • İlgi Alanları:Olmak istediği...

Gönderim zamanı 18.08.2005 - 19:21

Konu başlığının genişletilmesi açısından,ahır zaman da işimize geleni düşündürelim-hissettirelim-yaptıralım-im'li,ım'lı ahır zamanın insanları olup çıktık. Pek tabi Son peygamberimiz Allahın yüce kuludur. Bir çok yorumda da bulunmuştur. Lakin dikte etme adına sıkça karşılaştığım, ağzı laf yapan ahır zamanı aşmış abilerimiz var ki ( Bunların başında Harun Yahya gelir. ) akıllara zarar. Amaç yoldan saptığında mutlak başındaki gibi olmaz. Bu minamelerin görecesininin canı cehenneme,az kan dökülmesi dileğiyle özgür ortadogu ve dünya kardeşliği.
Asrın yeni bir umdesi var, hak kapanındır.
Söz haykıranın, mantık ise şarlatanındır.
Neyzen'im...