İçerik değiştir

- - - - -

Gerçek bir hikaye

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 31 yanıt verildi

#21 ÇıLGıN_TüRK

ÇıLGıN_TüRK

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 317 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 11:42

evet biz bu konuya dizi felan çekelim izlenme rekoru kırar
Gönderilen Resim

#22 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 13:43

Kız telefon etti abi ne olur bir zahmet daha ediverde şu soyadımı alabileyim. Bu benim için çok önemli dedi. Anlamadım ya neden bu kadar önemli. Yıllar geçmiş 34 sene babasız ailesiz bir yaşam ve kız 34 yıl sonra illede soyadımı alacağım diyor. Neden bu kadar israr ediyor anlamıyorum bu yaştan ve bunca yıl sonra alsa eline ne geçecek diye düşünüyorum. Ama söz vermiştim yardımcı olacağıma ve sözümde durmam şart. Çünkü verdiğimiz sözün arkasında durmamızı Allah emrediyor. Hem neden bunca yıl beklemiş bu kız ve annesi ablası neden yardımcı olmamış? Eniştesi neden yardımcı olmamış? Kızın diğer akrabaları neden yardımcı olmamış? Bu düşünceler beni aşıyor

Kız telefonu kapattıktan sonra ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. Aklıma avukat geldi. Aradım avukatı hoşbeşden sonra şu işi ne yaptın arkadaş bir sonuca bağlayalım dedim. Tamam ben babayı bir daha arayayım gönlünü edeyim dedi. Ya hep öyle diyorsun ama kaç ay oldu bir sonuç alamadık bende arada kaldım halolacaksa olsun olmayacaksa kız'a boşuna umut vermeyelim dedim. Tamam dedi avukat ama ben paramı isterim dedi. Demek para işi olmayınca geçiştirmiş, birde para önemli değil bir sevaba girelim öbür dünyaya ne götüreceğiz diyordu avukat. Tamam dedim para işini ben üzerime alacağım yeterki bu işi hallet dedim. Tamam dedi baba zaten bana muhtaç benimle işleri var arar sonucu sana bildiririm dedi. Oh be nihayet bitecek şu iş bende rahata kavuşacağım. Çünkü rahatsızlık duymaya başladım bu işten. Millette dedikodudan kurtulacak. Herkes yaptığım bu iyiligin altında başka şeyler arıyor. Neymiş karşılıksız bir şey yapılmazmış. Birde karşı taraf dul olunca işler daha kötü oluyor. Allah'ım sen bana yardım etde şu işten kurtulayım. Devamı var.

Bu mesaj gülün&gülü tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.11.2007 - 16:17

EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#23 ÇıLGıN_TüRK

ÇıLGıN_TüRK

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 317 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 13:54

daha sürüyomu bu olay yoqsa yaşanmış bitmiş mi ?
Gönderilen Resim

#24 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 15:30

Hayretle okumaya devam ediyoruz...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#25 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 16:17

Devamı var fırsat bulur bulmaz yazacağım.

#26 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:34

valla böle az sonralarla iice merak ediyor insan bu ne be
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#27 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:38

Unutmuşum yazayım hemen

#28 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:41

Bir hafta sonra avukatı bir daha aradım. Avukat babaya telefon ettim gelecek görüşeceğiz dedi. Kıza telefon ederek avukatla konuştuğumu ve avukatın halledeceğini söyledim ve avukat telefon edince buraya benim yanıma kardeşini alarak gelebilirmisin dedim. Kız gelirim kardeşim gelmezse yalnız gelirim dedi. Ben yalnız gelmeni istemiyorum senin ve benim aklına bir şey gelmesede babanın aklına başka şeyler gelebilir dedim. O yüzden mutlaka bir akrabasıyla gelmesini istedim. Tamam dedi ve birde ben görüşeyim şu avukatla diyerek telefonu kapattı. Ben avukatın telefonunu verdim. İki saat ya geçti ya geçmedi kız aradı abi tamam o iş yarın geliyorum gidebilirmiyiz dedi. Ben şaşırdım kaldım bu işe. Avukat daha ben görüşmedim derken kıza tamam yarın gelin demiş. Boşver nasıl olmuşsa olmuş avukat tamam demiş. Bir an önce olsunda bende kurtulayım şu işten, babada kurtulsun, kızda kurtulsun avukatta kurtulsun. Yarını merakla ve korkuyla bekliyorum. Allahın izniyle bu iş hallolur. Birbirlerini gördükleri için kalpleri yumuşamıştır belki.
Devamı var

#29 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:43

Eeee sonra....?
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#30 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 05.11.2007 - 23:47

Kız yanına kardeşinide alarak İzmirin Torbalı ilçesinden benim yanıma yani Aydının Çine ilçesine sabah 08 de geldiler. Hemen arabama onlarıda alarak Dinarın daha önce köyü olan bugün ise ilçesi olan Evcilere gitmek için yola çıktık. Yolumuz uzun ve önümüzde bir baba ile bir kızı anlaştırmak gibi bana göre kutsal bir işim var. Gidiş 250 kilometre gelişde o kaar etti 500 kilometre. Birde orada yapılacak işler var yani işim gerçekten zor. Allah bana bir daha böyle çetrefilli iş göstermesin diye dua ediyorum. Beni aşıyor bu işler ve acayip geliyor. Bir babanın kızını yıllarca görmemesini hazmedemiyorum. İnsanlık duyguları bu kadar mı kör olur bir kişinin anlam veremiyorum derken Allah’ın bir ayeti geliyor aklıma. Biz onların kalplerini mühürleriz diye yanlış hatırlamıyorsam. Demek bu babanın kalbi mühürlenmiş. Allah bizleri böyle olmaktan korusun (devamı var)

#31 ÇıLGıN_TüRK

ÇıLGıN_TüRK

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 317 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2007 - 23:19

abla bitir artık hözünü sevem yaw bu yılanların hikayelerinide aştı yazık günah insanlara yaw
Gönderilen Resim

#32 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 07.11.2007 - 00:37

Çineden yolda hiç mola vermeden Dazkırı ilçesine geldik. Yol üç saat sürdü ama bana çok uzun geldi. Yolda kız’a kardeşim babanın elini öp halini hatırını sor ki babanın kalbi yumuşasın ve seni kabul etsin diye diye vaaz ettim kız tamam yaparım diyor ama ben ikna olmuyorum. Kızın tamam demesi bana yapmacık geliyor. Fazla da üsteleyemiyorum. Abi bir iyilik yapıyorsun banada yapmadığını bırakmıyorsun demesinden çekiniyorum. İkide bir babasına şerefsiz diyor oda bana dokunuyor. Benimle babanın alakası yok ama benim yaşantım buna uygun degil. Bana göre babaya şerefsiz demek çok tuhaf geliyor ve bu beni çok üzüyor. İnancıma göre bir evlat babaya şerefsiz diyemez. Bilmiyorum kızın yerinde ben olsam dermiydim. İnancım zayıf olsamı derdim ama insan oğluyuz derdim beklide. Allah korusun ve yine Allaha binlerce şükür ettim onun yerinde hem kızın hem babanın yerinde bende olabilirdim. Olmadığım için şükür ettim. Avukatın yanına saat on gibi vardık. Selam verip içeri geçtik ama benim gözüm babayı arıyor. Onu göremiyorum. Hemen avukata hani baba nerde dedim. Daha gelmedi dedi. Kardeşim biz ta nerden geldik hani babayı burada hazır yapacaktın diye sitem ettim avukata. Avukatta laf bol gelecek gelecek sen merak etme dedi. İnşallah gelir dedim.