İçerik değiştir

- - - - -

Otobüste sakız çiğneyen lavuk.

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 18 yanıt verildi

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 22:49

pazar sabahı İstanbul Anadolu yakasına arkadaşlarla takılmaya gittim. Bayramın son günnü takılalım dedik.

Buluştuk elemanlarla gezdik dolaştık derken akşam oldu.

Anadolu yakasından evime yani Avrupa yakasına geçmek için bir otobüse bindim.Ortalarda bir yer buldum kendime oturdum.

Otobüsün hareket etmesiyle birlikte arkamda oturan 19-20 yaşlarında bir vatandaş ağzı açık gac guç sakız çiğnemeye başladı.

Öyle bir sakız çiğnemesi vardı ki aynı fahişe kadınlar gibi çiğniyordu. Büyük büyük balon yapıyor balon yüzüne patlayınca da eliyle alıp ağzına atıyor şap şup zart zurt cak cuk çiğnemeye devam ediyordu kulağımın dibinde.

Üç beş dakka sonra dayanamadım arkaya doğru döndüm lavuğa "ayıp birader" der gibi baktım. Vatandaş anladı. Üç dakka filan durdu..Yavaş yavaş çğnemeye başladı.

Üç dakika sonra yine fahişe kadınlar gibi çiğnemeye başladı. Ben tekrar dönüp manalı bir bakış attım. Adam tekrar durdu üç dakika filan .

Üç dakika sonra bir şlap diye sakız patlama sesi yine duydum.

Adeta çin işkencesi yaşıyordum..Öyle bir stres sinir oldum ki anlatamam.

Bu sefer döndüm ve adama: Ayıp oluyor birader toplum içindesin. dedim.

Adamı efendi efendi ikaz ettim.

Ben onu efendi bir şekilde uyarana kadar fahişe kadınlar gibi cak cuk sakız çiğneyen yavşak, ben onu uyarınca birden onların alem dedikleri bitirim dünyasının bir "delikanlısı" oluverdi.

Bana: "Sana mı soracağım lan nasıl sakız çiğneyeceğimi" dedi.

Zaten kulağımın dibinde çıtlattığı sakızlardan sinir katsayım tavan yapmışken bu lafla birlikte bardaktan taştı ve benim sol kroşem benden bağımsız bir şekilde adamın ağzının ortasına çarpıverdi. Adam tam hamle yapacakken sağ kroşem de gözünün üstüne çarpmasın mı?...

Ben biri şunu benim elimden kurtarsın beni tutsun diye beklerken benim yanımda olan adam da lavuğa bir yumruk vurmasın mı. Sonra adamın arkasın daki de ona yumruk vurmasın mı? Meğer herkes benim yavşağı uyarmamı bekliyorlarmış...*>:

Beni tutması lazım gelen adamlar da adamı linç etmeye başladılar. Bunun üzerine ben de: "durun ne yapıyorsunuz öldüreceksiniz" diyerek adamı diğerlerinin elinden almaya çalıştım. Bu arada sağ omzuma da bir yumruk isabet etti karambolde...

Sağolsun bir hanım teyze geldi elemanı aldı da kurtardı.

Kaba kuvvetle hiç bir şeyin hallolmayacağına inanan ben kaba kuvvet kullanmışım resmen ve bu kaba kuvvet o gün işe yaradı. Toplum içinde cak cuk şap şup sakız çiğneyen ve iki de bir balon yapıp da patlatan suratına yapışan balonu da herkesin gözünün önünde eline alıp tekrar çiğneyip tekrar patlatan bu yavşak bundan sonra (en azından otobüslerde) sakız çiğneyemez. Bunun garanti belgesi de şu an suratında kaşeledim imzaladım.

Bu olay bana mevlana’nın çok güzel bir sözünü hatırlattı.

"Ya olduğun gibi görün. Ya göründüğün gibi ol"

Eğer sen fahişe kadınlar gibi sakız çiğniyorsan erkek gibi görünmeye çalışmayacaksın.

#2 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 22:59

*>: çok güzel bi anlatımın vardı, yaşamış kadar oldum

ama sürekli olarak neden "fahişe kadınlar gibi, yavşak,lavuk" deme ihtiyacı hissettiğini anlamadım

sinir bozucu bi durummuş cidden
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 16.10.2007 - 23:00

çok sinir olmuştum gerçekten o yüzden öyle kullandım ne bileyim.Yazarken tekrar yaşamış gibi oldum da..

Bu mesaj karanlıksokak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 16.10.2007 - 23:05

#4 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 08:56

Gerçekten insan yaşamış gibi oluyor sinir bozucu iyi yapmışsınız laftan anlamayan daya hak etmiş. Yıllar önce benim başımada buna benzer bir olay gelmişti belediye otobüsünde tam önümdeki adam bozuk paraları şıkırtatıp duruyordu birşey diyememiştim inene kadar sinir olmuştum.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#5 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 15:20

benim de; kanuni sultan süleyman' ın o muhteşem sözleri geldi bak aklıma;

nush ile uslanmayanı, etmeli tekdir. tekdirle uslanmayanın hakkı kötektir.

hay yoluna kurbaan olduğum koca sultanı, ne güzel de demiş. karanlıkcadde'm kroşelerin dert görmesin canım. haketmiş. ::

eğitimde dayak var mıdır? vardır, vardır. pekii, etkili midir? efettt, ( bknz: üst taraflarda bi yerdeki otobüs macerasına. :blink: adam bi daha otobüste cakkıdı cukkudu yapıyomuymuş :: )
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#6 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 16:20

Şiddete karşı olsam da iyi olmuş dedim içimden... Toplu taşım araçlarında daha nasıl davranılması gerektiğini ilmeyenler var maalesef...

Sakız çiğneyenler keşke sadece erkekler olsa, kadınların toplu taşım araçlarında sakız çiğnemeleri ise resmen bir felaket...

#7 MaNoLYa

MaNoLYa

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.870 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 16:43

eline sağlık kardeşim..yaptığın şiddet değil uyarı olmuşş.

lütfen uyarıları şiddet adı altına almayalım.

Bu mesaj BiDeNem tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.10.2007 - 16:44

кเ๓รєאє ๏l๔ยğยภ๔คภ Ŧคzlค ﻮüשєภ๓є,๒єאคz ﻮülüภ ๒เlє ﻮölﻮєรเ รเאคђtıг!!!

๓คภ๏lאค

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 16:45

adamın yüzünde renk cümbüşü olmuş desene *zong

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 16:50

Şimdi o anı yaşadımda. Hakikaten sinir olur dayanamaz atar iki tokat insan. Dövmüşsün diye kutlayacak değilim ama nerede nasıl davranması gerektiğini bilmeyen o kadar çok insan var ki.

Değişiklikler Kaydedildi...

#10 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 19:57

evet yeni birşey daha ögrenmiş olduk
fahişeler çak çuk şekilde sakız çiğniyorlarmış

hakketten ya
sana mı soracaktı adam nasıl sakız çiğneyeceğini

lan harbi muhaliflikten değil
merak yani

neyse adamın ağzında sakız
yine çak çuk çiğniyordur heralde

ehe lan o da başka forumda seni anlatmasın
br gün gidiyordum
sakız çiğnememe karışan birine denk geldim
vs vs :)
Turkish Rock Legend

#11 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 21:01

Karanlıksokak diger vuranların harabe sakinleri olduğu hiç aklına gelmedimi...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#12 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2007 - 23:00

aklıma metro istasyonundaki ibneler fıkrası geldi

sadece adama ders olacağına sanmam bence herzaman hatırlanır
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#13 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2007 - 11:50

evet yeni birşey daha ögrenmiş olduk
fahişeler çak çuk şekilde sakız çiğniyorlarmış

hakketten ya
sana mı soracaktı adam nasıl sakız çiğneyeceğini

lan harbi muhaliflikten değil
merak yani

neyse adamın ağzında sakız
yine çak çuk çiğniyordur heralde

ehe lan o da başka forumda seni anlatmasın
br gün gidiyordum
sakız çiğnememe karışan birine denk geldim
vs vs  ::

Halk arasında bir tabir vardır. Argo konuşurken denir bunlar...Fahişe kadınlar gibi denmez de "or...pu karılar" gibi denir.

ben biraz bunu argodan biraz medenileştireyim dedim. Herkes anladı sen anlamadın.

Ben zeytinburnu kazlıçeşmede öğrendim argo konuşmayı...Ama medenileştirince anlaşılmıyor bazen.

Benim orada iletmek istediğim "fahişe kadın" değil "o..pu karı" idi..*drunk Ama kardeşim okuyan olur ayıp olur burası kazlıçeşme değil ki diye dil kırdım kırmaz olaydım.

Ben adamı otobüste bozdum sen de beni burada düzeltmeye mi çalışıyorsun bilader..::

Adam bir de sanamı soracğım sakız çiğneyeceğimi dedi bana. Evet bana sormayacak. Evinde istediği gibi çiğnesin yada kendi arkadaşlarıyla beraber...

isterse sakızdan ağzında balon yapıp uçsun karışırsam inbeyim.:D

Ama benim kulağımın dibinde yukarıda da tabir ettiğim kadınlar gibi sakız çiğneyip de ben de onu efendi efendi uyarınca bana "sana mı soracağım llan nasıl sakız çiğneyeceğimi"(oradaki lan kelimesini niye büyük yazdım) diye delikanlılık taslaması bardağı taşırdı bilader..

Senin kulağının dibinde de birisi aynı şekilde sakız çğnerse sen ne yapardın acaban..Belki de adamı linç ederdin.:D Tabi ben kaba kuvvete karşıydım..Boksörüm ama spor olsun diye box yapıyorum...

Box sporsa savaş olimpiyattır diyenler var ama ben valla spor olsun diye yapıyordum. Zaten toplum içinde fazla kullanmam boksu..gerekti o vakit. kullanmak zorunda kaldım.
lavuk yanlış kapıya tosladı..

bilader eğer ki o lavuğu bir forumda yakalarsan insaniyetlik namına bana özel mesaj vasıtasıyla ilet...:D Hemen o foruma üye olacağım..Gerekli cevabı veririz. Hem bu sefer yazılarla veririz. Hala çiğniyormudur acaba..

Sakız çiğnemenin adabı diye bi kitap mı yazsam ne..Emin çölaşan yazsa da okusak.

O değil de ben sadece adama iki kere vurdum.. Benim yannımdakiler de benden sonra niye vurdularsa. bu zamana kadar aklınız neredeydi :D
Adamı sonra ben kurtardım...İnsaflıyım yani..

#14 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 18.10.2007 - 11:53

Ha bir de ben onu zaten iki kere bakışlarımla uyardım...Uyarmadı da diyemez. Bizim gelenek göreneklerimize göre bakışlar çok önemli uyarıdır.
mesela bizim evde yanlış bir şey yapsam babam bana bir bakış atar sıkıysa yapayım aynı yanlışı... *drunk

#15 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 19.10.2007 - 11:01

sakız reklamlarında oynayabilir o eleman he.. çıkar böyle reklama iki baloncuk yapar patlatır falan *böö satışlar artardı.

sakız üreticilerine sesleniyorum bu sese kulak verinnnnn ::

#16 kayıp kentin yakışıklısı

kayıp kentin yakışıklısı

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 402 Mesaj
  • Konum:mutlulukga çıkmaz,acılara çıkar sokak no:25 Kayıp Kent

Gönderim zamanı 19.10.2007 - 21:47

bu konuyu okurken sakız çigniyordum gerçi hala çigniyorum da... :msn134: biz türkler harbiden garip insanlarız sen de söylemişsin ya beni tutmalarını beklerken onlarda adama linç girişimlerin de bulun du diye benim derdim o yoksa bana ne adam sakız çiğnemiş çiğnememiş.Olur bunlar zaman zaman anlayışsızmış adam almış cevabını...yani şunuda anlamıyorum illa buna benzer olaylarda birinin yeter deyip adama patlamasımı lazım digerlerinin harekete geçmesi için madem sinir oluyorsun ilk öçnce sen uyar illa birinin tepki vermesini bekleme bu olay fıkraya benziyor hani vardı ya."temel bir gün uçakla yolculuk yapıyormuş ingilterenin üstünden geçerken İngiliz kalmış benim anam or..puydu babam pe..venk ti ben daha fazla dayanamam deyip uçaktan atlayıp ölür.Rusyanın üzerine gelindigin de rus kalkar ve yine aynı sözleri söyler atlar ve ölür Türkiye nin üstünden geçerken temel kalkar ve uçaktaki deger yolcular hayırdır sen neden atlıyorsun dediginde temel:Bukadar or..pu çocugu içerisin de kalamam ben der ve o da atlar."
BURASI TÜRKİYE dedirticek olaylar harbiden :msn134:
BENİ ÇEKEMEYEN ANTEN TAKSIN TATLIM...

#17 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 20.10.2007 - 00:55

Bende yine bi minübüs maceramı anlatayım..Annemle çarşıya gidicez,bindik minibüse..Arka taraflara oturduk..Tam arkada da 3-5 çocuk..Belliki üniversite öğrencileri.. Neyse bunlar sanki sağırlarmış gibi bağıra bağıra konuşuyolar,kulağımın dibinde,gülüşmeler falan...Sabrettim..Ne zamanki çocuğun biri koltuğa doğru yan döndü ve kolunu başımı dayadığım yere atıp saçımı çekiştirmeye başladı..Benim cinler tepeme çıktı.

Ama şaşıracaksınız biliyorum..Ben yine sustum..Ters bi bakış atıp saçımı düzeltip,kafamı çevirdim :) Topladı biraz kendini..Bi müddet sonra yeniden kolunu koydu aynı yere.Bu sefer dirsek atıp duruyo,ama gerizekalı farkında değil..Ani bi hareketle dönüp çocuğun koluna bi vurdum..Çeksene şu kolunu be,kafamı deldin diyerek..Tüm minibüs sustu,bana bakıyo..Utandım ama demediğimi de bırakmadım..Sonra çarşıya varana kadar çocuk yerinden kalkamadı..Epey tırstı galiba benden.. :)

Yeni nesil çok zeki olmasına karşın bir o kadarda görgüsüz maalesef..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#18 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 20.10.2007 - 21:11

İyi yapmışsın arkadaşım .

Ben olsam bende aynısını yapardım .

#19 g.brdim

g.brdim

Boş vakti azdır :p

• Üyeler
  • 1.733 Mesaj
  • İlgi Alanları:http://www.doctorathome.com/love/love.php?e=_l9wAm@7cf4-_y5whbj-y

Gönderim zamanı 21.10.2007 - 14:02

bende yemek yerken ağzını şapurdatanlara gıcık oluorum *agla :(

Gönderilen Resim