İçerik değiştir

- - - - -

İnsanlık mı bu!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 32 yanıt verildi

#21 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 10:22

Ha şimdi kaldığımız yerden devam siz anlamakmı istemiyorsunuz yoksa benmi anlatamıyorum ben size hak veriyorum demek istediğiniz doğru çocukların ana babaya karşı vazifeleri var bunu biliyorum elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyorum kayın babam dört gelin bir araya geliriz başkasının elinden su içmez yemekleri sen yapta yiyelim der.Ben ne ekersem onu biçeceğimi biliyorum neden her cümlede bir suçlama var onu anlamadım benim burda anlatmak istediğim hırsızlık olayı bu bana Nasrettin hocanın bir fıkrasını hatırlattı

Hoca eşeğini kaybetmiş komşular toplanmışlar başlamışlar hocaya akıl vermeye yok kapıyı kapatsaydın yok iyi bağlasaydın hoca dinlemiş dayanamamış ya komşular hep suçu bana buldunuz bu hırsızın hiçmi suçu yok demiş
Not: belki fıkra kelimesi kelimesine tutmaya bilir ama ana fikri bu .

Çocukların ana babaya karşı sorumlukları böyle bir konuda açabiliriz iyi fikir.
EÐER ÇEKMEZSEN GÜLÜN NAZINI NE DİKENE DOKUN NE GÜLÜ İNCİT

#22 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 10:29

.Bu durumları görünce insan evlenmekten dahi korkup tiksiniyor....

Kanka korkma sana evlilik yakışır ama önce şu konuda gizeme çok yüklenmişsin hani yaşlı dediğimiz kişiler varya hani sen kızıyorsun onlara ilgi gösterilmedi diye bir de olayı şöyle düşün insanlar yaşlandıkca kendi evlerinden dışarı çıkmak istemez orada rahat ederler kendi odalarında uyumak hatta kendi tuvaletlerine ve banyolarına alışmışlardır başka yerde en fazla 2-3 kalabilirler sen istesende onu evinden çıkaramazsın ilerde sende bunu yaşarsan anlarsın.

Gizem üzüldüm olanlara allaha havale edin dicemde olmaz bunu yapanları cezasız bırakmamak gerek bulup kablo çekmek gerek onların bazı yerlerine ::

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#23 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 10:32

Hoca eşeğini kaybetmiş komşular toplanmışlar başlamışlar hocaya akıl vermeye yok kapıyı kapatsaydın yok iyi bağlasaydın hoca dinlemiş dayanamamış ya komşular hep suçu bana buldunuz bu hırsızın hiçmi suçu yok demiş
Not: belki fıkra kelimesi kelimesine tutmaya bilir ama ana fikri bu .

bu fıkradan da birşey anlamadıysanız
dondurmam gaymağı seyredin
yok sıkılırım dediyseniz
2 cd'nin 15 dakikalarında bu fıkrayı
hikaye halinde anlatıyor
ya da hikayeyi fıkra halinde anlatıyor

neyse konu bu değil demi?

gizem baji bence yanlış anlaşıldın
inatla da yanlışın üzerine gidiliyor gibi geldi baaaa

kendimden biliyorum
ama kendi örneğimi vermeyeceğim
aha şu gizem bajinin kayınvalidelerine deseniz ki gelin bizimle kalın
aman bize dokunmayın derler
bunun samimiyetle söylüyorum

haaa hiç bakmıyorlarsa alayı ipna
ama öyle bir şey yok
anlayacağınız demogojiye de gerek yok
Turkish Rock Legend

#24 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 10:35

Allaha şükür anlayan birileri çıktı demek.

#25 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 10:38

Tc_etvelide anlıyor seni ama onun verdiği örnekler ve anlatmak istedikleride doğru, bir yerde yanlış düşünüyor düşündükleri senin konunla alakalı değil onu da az sonra anlar ::

#26 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 10:52

Özel huzurevi sayısı 6 yılda yüzde 400 arttı
Aile bağlarının zayıflaması ve nüfusun giderek yaşlanmaya başlaması özel huzurevi ve yaşlı bakımevi sayısında büyük artış meydana getirdi.

2000 yılında 19 olan özel huzurevi sayısı, 2006 yılı sonunda 97'ye çıktı. Türkiye'de ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarına ait 7, yerel yönetimlere bağlı 19, dernek ve vakıflara ait 33, azınlıklara ait 7 olmak üzere toplam 66 huzurevi bulunuyor. Türkiye'de özel okul, dershane ve hastane gibi ticari özel kuruluşların arasına son yıllarda sayısı katlanarak artan özel huzurevi ve yaşlı bakımevleri de girdi. Bir sektör haline gelen ticari huzurevleri ülkemizde 1990 yılından itibaren hizmet vermeye başladı. 2000 yılına kadar sadece 19 özel huzurevi açıldı. Bu huzurevlerinin sayısı 2000 yılından itibaren artmaya başladı. 2004 yılının sonunda açılan huzurevi sayısı 52'ye ulaştı. Şahıslar tarafından işletilen huzurevlerinde ise son iki yılda büyük bir patlama yaşandı. 2005 yılı içinde 22, 2006 yılında da 23 huzurevi hizmete girerek şahısların işlettiği huzurevi sayısı 97 oldu.

İzmir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş, huzurevlerindeki artışı, değişen aile yapısında yaşlıların fazlalık olarak görülmeye başlamasına, yaşlıların kimseye yük olmak istememelerine ve ülkemizde yaşlı sayısının artmasına bağlıyor. Evi ve çocukları olan yaşlıların bile huzurevini tercih etmeye başladığını hatırlatan Müdür Ertaş, "Çünkü ailede hem erkek hem de kadın çalışıyor. Yaşlılara bakacak ve onlarla ilgilenecek kimse olmuyor. Canı sıkılan ihtiyarlar da yaşıtlarıyla aynı ortamı paylaşmak için huzurevine yöneliyor." dedi. Ertaş, şöyle devam etti: "Bu sektör önümüzdeki yıllarda çok daha gelişecek. Çeşme'de Norveçliler yaşlılar için şehir kuruyor. Türkiye'de de her geçen gün yaşlı nüfusu artıyor. Yaşlı nüfus arttıkça bu ihtiyaç daha da artacak. Yani bu sektörün önü açık."

İzmir Sosyal Hizmetler İl Müdürü Zekeriya Ertaş'ın verdiği bilgiye göre huzurevi ve yaşlı bakımevlerinin ücretleri yılık olarak valilik öncülüğünde oluşturulan bir komisyon tarafından belirleniyor. Her il fiyatları kendisi belirliyor. Komisyonlar, taban ve tavan fiyatı tespit ediyor. Fiyatta, verilen hizmet, huzurevinin mevkisi ve lüks olup olmaması etkili oluyor. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ercan Tatlıdil, huzurevlerinin büyük şehirlerde yoğunlaştığına dikkat çekti. Bu konuda önlem almada gecikme yaşandığını dile getiren Tatlıdil, "Göç sadece insanı büyük şehirlere getirmekle kalmadı. Aile bağlarını zayıflattı, aileyi küçülttü, aileyi geniş mekanlardan mahrum etti. Çocuklar çalıştığı için anne ve babalarına bakacak kimse kalmadı. Sağlık hizmetleri verilemez hale geldi. Yaşlı insanlar evde çocuklarına yük olduklarını düşünür hale geldi. Bu yüzden huzurevi ve yaşlı bakımevleri ihtiyaç haline geldi ve son günlerde sayıları oldukça arttı." dedi.

Huzurevlerinin Anadoluda fazla olmadığını vurgulayan Tatlıdil, yaşam alanı haline gelen huzurevlerinde insanların mutlu bir şekilde kalmaları için her türlü imkanların sağlanması gerektiğini ifade etti.Tatlıdil huzurevi ihtiyacının giderek artacağını da sözlerine ekledi.

HUZUREVİ FİYATLARI NE KADAR?

Oda tipi Taban ücret Tavan ücret

Tek kişilik lüks 450 YTL+Yüzde 18 KDV 800 YTL+Yüzde 18 KDV

Banyo ve tuvaleti içinde olan

iki kişilik lüks oda 350 YTL+Yüzde 18 KDV 600 YTL+Yüzde 18 KDV

Banyo ve tuvaleti içinde olan

tek kişilik normal oda 400 YTL+Yüzde 18 KDV 750 YTL+Yüzde 18 KDV

İki kişilik normal oda 300 YTL+Yüzde 18 KDV 550 YTL+Yüzde 18 KDV

3-4 kişilik normal oda 225 YTL+Yüzde 18 KDV 350 YTL+Yüzde 18 KDV

Özel bakım odası 650 YTL+Yüzde 8 KDV 1.150 YTL+Yüzde 8 KDV

Not: Yukarıdaki rakamlar İzmir'de komisyon kararına göre belirlenen 2007 yılı aylık bakım ücretleridir.

Mustafa Kuşen
12 Şubat 2007, Pazartesi

Ben sizleri anlıyorumda sizler bu haberleri anlıyormusunuz ?
Gizem, sadece küçük bir örnek istisna bir haklılığı olabilir. Benim asıl anlatmak istediğim de herkes tarafından anlaşıldı mı, yoksa kasıtlı gözardı mı edilmek isteniyor ?

Fıkraya ve hırsızlara gelince,
yorumlarımı dikkatlice okursanız hırsızlara herkes gibi bende tepkimi vermişim, telleri kesenlerle akrabalık bağlarını kesenleri beraber ele almaktı amacım neden bu gerçek durumdan herkes kaçıyor ki ? ::

#27 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 11:00

TC_etveli burada konu hırsızlar. gizem de herşeyi yaptığını söylüyor. senin bahsettiğin konuyu kimse gözardı etmiyo zaten. ama bu konunun içinde anılması, gizem'i suçlamak anlamına geliyor. hain evlatlarla ilgili ayrı bir başlık açarsanız, eminim herkes sizin söylemlerinize katılacaktır.
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#28 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 11:02

O nerden çıktı ya konuyu bence daha karıştırıyorsun hain evlat diye bişe yok lütfen sapla samanı karıştırmayalım

#29 Eylül

Eylül

Harabenin Meleği

• Dokunulmazlar
  • 10.820 Mesaj

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 11:12

Bilgi paylaşımın için teşekkürler parağrafın altındada belirtildiği gibi ordada parası olan kalacak parası olmayan ne yapacak peki. Çevremde çok insan var büyükleriyle bir arada oturan çoklarıda huzursuz huzursuzluğu çıkaran sadece çocuklarmı değil büyüklerde hiç anlayış yok adamlar toruna tahammül edemiyor bu benim örneğim değil çevremde gördüğüm örnekler o büyükler gençliklerini nasıl geçirdi anne babalarıyla huzur içindemi demekki onlarda ektiklerini biçiyorlar.

#30 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 11:32

oh sonunda konuyu tatlıya bağladınız

lan bir şey dikkatimi çekti

unuttum iyi mi *öberah

öpüşün koklaşın bakim
Turkish Rock Legend

#31 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 01.10.2007 - 15:35

valla bunlar yine hırsızlıklar

şunları yapanlar var.. adamın ayağındaki donu çıkarıp alan.. ağzındaki altın dişi söken..

bu olay gerçektir: televizyonununuz eski modelmiş ama olsun biz alıyoruz bunu siz daha yenisini alın diye not bırakanlar ..

#32 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 04.10.2007 - 09:14

yuh demekten başka birşey gelmiyor içimden
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#33 dumrul