İçerik değiştir

- - - - -

Yeni ÖSS sistemi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 14 yanıt verildi

#1 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2005 - 20:56

Üniversiteye giriş sınavındaki farklı katsayı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

VALLA benim fikrimi sorarsanız meslek liselerine uygulanan yeni katsayı uygulaması yerinde bir karar. YÖK'ü kutluyorum.

Ama keşke bilgi sormasalardı. Sanırım bunlar düşünen değil, ezberleyip yutan, basmakalıp bir toplum istiyorlar.
Benim kendimle ufak bi' sorunum var(!)

#2 Roland

Roland

I Love My Frog :)

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 15.07.2005 - 21:10

muhalefet kardeşim sana katılmıyorum :(

öss ile üniversitelere giren kişilere (bunlara ben de dahilim) bakarsan, genel olarak zeki fakat tembel insanlar olduğunu görürsün, bence az da olsa eleyici bilgi soruları sormaları gerekliydi. Ayrıca Türev ve integralin dahil olması çok iyi birşey en azından yeni girecekler kendini beğenmiş üniversite hocalarının "haha aptalsın işte anlamıyorsun" tarzında imalarından kurtulacaklar. Son olarak da özel dersten daha fazla para kazanacam tabii :D
Kandırdım, kandırdıım, gemi memi yoktu

#3 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 16.07.2005 - 15:14

meslek liseliler için bence şöyle bi uygulama olmalı: kendi alanlarıyla ilgili bölümlere girdiklerinde ek puan verilsin.. anadolu öğretmen liseleri gibi.. şu anki sistem ne onu bilmiyorum ayrıca .. başından söliyeyim
Gönderilen Resim

#4 okan_yuksel

okan_yuksel

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2005 - 17:21

Üniversiteye giriş sınavındaki farklı katsayı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

VALLA benim fikrimi sorarsanız meslek liselerine uygulanan yeni katsayı uygulaması yerinde bir karar. YÖK'ü kutluyorum.

Ama keşke bilgi sormasalardı. Sanırım bunlar düşünen değil, ezberleyip yutan, basmakalıp bir toplum istiyorlar.

Sonuna kadar katılıyorum. Saygılar...

OKAN YÜKSEL
Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#5 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.08.2005 - 21:02

arkadaşlar olaya kendi açınızdan bakmayı...anladığım kadarıyla siz normal lise mezunusunuz..sizin tek derdiniz bize rakip olmasındır bundan emınım..yani meslek lisesi okuyan öğrencinin başka bir bölüm,istediği bir bölüm okuması suç mu yani..size istediğiniz bölümü okuma olanağı sunulmuş ama meslek liselerine.....?bu ülkede bas bas bağırıyorlar eşitlik eşitlik diye..
o zaman her konuda eşitlik sağlanmalı hatalıysam söyleyin..
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#6 Jack_Davinson

Jack_Davinson

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.408 Mesaj

Gönderim zamanı 02.09.2005 - 15:33

Ben meslek liseli çıkışlıyım benim önümü kapattılar.500 puan almam gerekiyorki Süper bir yer kazanayım.Mahvettiler.Ama bir an önce denge getirseler iyi olur.

#7 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 16.09.2005 - 17:19

Ben pek anlamadım bundan. Yeni ÖSS Sistemi nasıl birşey ki? Yani ne oluyor da oluyor?

İyi birşey yapılmadığını anladık da.. Nedir yani? :cry:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#8 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2005 - 21:48

valla bilen birisi varsa bana da anlatabilirmi
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#9 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 16.09.2005 - 22:01

Arkadaşların anlatmak istediği şu; meslek liseleri kendi alanları dışından bölüm seçtiklerinde katsayıları (yani puanları) düşüyor. Arkadaşlar buna isyan ediyorlar. Tabii kendi açılarından haklı olabilirler fakat, artık meslek liselerine giren kişiler bunun bilincinde olarak giriyorlar. Bu olay ilk yapıldığında belli bir kesim kimvurduya gitti tabii ama bunun yapılması gerekliydi, bazı bölümlerde gereksiz yığılmaları ortadan kaldırmak gerekliydi. Konuyla biraz alakasız ama İmam Hatip çıkışlı bir insanın benimle aynı sıralarda fizik okumasını İSTEMİYORUM !!! :cry: (:

#10 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2005 - 02:57

o konuda sende haklısın ii olmuş ya bana kızacaklar olabilir ama eğer yeni sistem daha kaliteli bi eğitim sunacaksa bence çok ii.hemde üniversiteye artık gerçektende çok çalışanlar girmiş olacak kolay yol kalmadıysa en iisi
inşallah anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#11 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2005 - 11:26

malesef bir meslek lisesi çıkışlı olarak kesin çözümü söylüyorum arkadaşlar..

hiç kimse meslek lisesine gitmesin. kapatılsın hepsi.

öss sistemi bi de seneye değişir. olur biter.
Return to İnnocence

#12 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2005 - 17:12

bence bu sistem böyle devam ederse bu öss ninde başka şeylerinde değişeceğini sanıyorum..
bu arada drizzt sen imam hatipli birinin benimle aynı sınıfta okumasını istemıyorum diyorsun kardeşim sen normal lise okudun gttin onun şuçu imamhatipte okumuş olmasımı?çok yanlış düşünüyorsun işte böyle düşünenler yüzünden bu sistem değişemiyr aynı olduğumuz yerde sayıyoruz..çok ayıp bu konuda konussam sabaha kadar konusurum
bu konu çok geniş bır kou onun için bence karıştırmayalım arkadaşlar..
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#13 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2005 - 17:13

bu arada ilk cümleyi yanlış yazmısım arkadaşlar...:)
bence bu sistem böyle devam ederse bu öss ninde başka şeylerinde değişeceğini sanıyorum.. değil sanmıyorum olacaktı...

#14 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2005 - 18:30

redkitt sana imam hatip konusunda katılmıyorum sonuçta devlet öğrencilere 3-4 seçenek sunmuş meslek eğitimi almak isteyenler meslek liselerine gidiyo dinle uğraşmak isteyenlerde imam hatipe sonuçta bir öğrenciyi fizik öğrenmek daha mutlu edecekse normal liseye gitsin devlet illaki imamhatibe gideceksin diye zorlamıyoki kendi seçiminin sonuçlarına katlanmalı bence
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#15 Roland

Roland

• Üyeler
  • 4.729 Mesaj

Gönderim zamanı 17.09.2005 - 18:57

Redkit kardeşim, bence yanlış düşünüyorsun normal liseden kastın düz lise ise şunu söylemek isterim ben Türkiye'deki en köklü liselerden birinden mezunum, Atatürk'ün yolundan devam eden gençlik yetiştirmeye çalışan bir okul (yeni müdür gelmiş çok da gericiymiş bu da ayrı tabii) ayrıca suçu kimseye atmadım, dinle ilgili okumak isteyen veya çocuğunu böyle yetiştirmek isteyen imam hatipe gidiyor veya yollanıyor, e bu zihniyette bir adam pozitif bilimi nasıl okuyabilir ki? Okusa bile buna ne katabilir ki?(yine konuyla alakasız) Zaten akp nin yök e baskısı bu yüzden adamlar imam hatiplileri her yere göndermek istiyorlar normal meslek liselerindeki insanlar umurlarında değil(nokta) bitti bir daha konuşmayalım o zaman :)

Edit: biraz sert yazmıştım düzelttim :) Redkitt önceden okuduysan pardon abi :msn97:

Bu mesaj drizzt tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 17.09.2005 - 23:56