İçerik değiştir

- - - - -

Vapurlarımızı Vermiyoruz

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 32 yanıt verildi

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 16:50

VapurumuVermiyorum

İstanbul la özdeşleşmiş vapurları kaldırmak istiyorlar... Eğer kaldırılmasını istemiyorsanız lütfen yukardaki adresten destekleyin...

Eklenen Dosya(lar)

• Eklenen Dosya  6.jpg   20,25KB   3 Yükleme sayısı

#2 okan_yuksel

okan_yuksel

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 13.07.2005 - 18:03

Arkadaşlar, bu vapurları kaybetmek istemiyoruz fakat göz önünde bulundurmamız gereken bir tarih var! Bu vapurlar sefere başlamadan önce bu vapurların yerinde üzerine bir sürü şiir, şarkı yazılan yandan çarklı tamamen tahta vapurlar vardı. O zamanda vay efendim siz bizim yandan çarklı vapurlarımızı nasıl bir kenara atarsınız da bu pis, estetik özürlü demir yığınlarını (Bu hakaretler şu anda seferden kaldırılmasın dediğimiz vapurlar için) nasıl boğaza sokarsınız denildi. Bu her dönemde oluyor; bence üzerinde fazla durulmamalı! Bunun üzerinde durmak bence fantazi veya romantizm yapmak olacaktır.

Kaldı ki İstanbul'un tek sembolü bu vapurlar değildir! İstanbul o kadar özel bir şehirdir ki İstanbul'un sembolü vapurlar olamaz. Tamamdır Avrupa'da bazı şehirlerin sembolleri telefon kulübesi, bazılarınınki taksileri; fakat İstanbul'un vapurları ilk olarak uluslararası bir sembol değil!

İlla da biz böyle istiyoruz diyecek insanlar çoğunluktaysa da ara yol bulunmaya çalışılır; fakat bu vapurlarla ne kadar ulaşım yapılacağı da şüpheli. Saygılar...

OKAN YÜKSEL
Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#3 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 11:18

Bu işin fantaziyle romantizm ile ne alakası var. Mantıklı düşünün biraz. O vapurların yerine gelecek olan yeni araçları gördün mü sen? Uzay aracından bozma şeyler.
Benim kendimle ufak bi' sorunum var(!)

#4 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 13:47

Bu işin fantaziyle romantizm ile ne alakası var. Mantıklı düşünün biraz. O vapurların yerine gelecek olan yeni araçları gördün mü sen? Uzay aracından bozma şeyler.

Size hak vermiyor değilim; fakat bunların hepsi geçmişte de yaşandı! Bizim yandan çarklı vapurlarımızın yanında da bu günkü vapurlar uzay aracı gibiydi. Ben şu anda İstanbulda ikamet etmiyorum ama her geçen gün deniz ile taşımacılığın gerilediğini duyuyorum!

Yeni araçların uzay aracından bozma olması bir bakıma normal; çünkü bu araçların hava akımları vs hesaplanıyor!

Geçen gün televizyonda tartışma yapıldı. Tartışmaya kkatılan bir konuk; peki biz bu vapurlar gelirse nasıl açık havada duracağız, dedi! Sözlerine de bari bunların açık alanları olanlarından alalım dedi! Ama bu mümkün değil; yeni gelecek araçlar bu günkülerden çok daha hızlı! Dolayısıyla bu hızda açık havada duramazdınız. Saygılar...

OKAN YÜKSEL

Dünyanın,bir öküzün boynuzları üzerinde durduğu bir yalandır ama buna inanan öküzlerin olduğu doğrudur!!!

#5 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 14.07.2005 - 13:56

İstanbul'lu değilseniz İstanbul'u yakından tanımıyorsunuz demektir.
Bu yüzden size normal gelebilir.

#6 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2005 - 12:41

ya ben 4. levent ten cikicam... metro ya yakın bi yerden...
vapura binmek istiyom...
nasil yapicam _?

bide istanbul da taksim de gazetemi aldim. çayımı yudumlarken okuyacak şöyle serin ferah bi mekan bulamadım ya...

Nasil bi şehir bu istanbul _?
Return to İnnocence

#7 grigandalf

grigandalf

• Üyeler
  • 27 Mesaj
  • İlgi Alanları:bira müzik

Gönderim zamanı 23.07.2005 - 12:55

NEREYE GİTCEN?

#8 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2005 - 12:58

bilmiyorum ki....
vapura binip deniz üstünde gezmek amacım. bi yere gitmek deil...
taksim de oturuyom şu anda....
hadi bi anlatin da gidiyim :D
Return to İnnocence

#9 aLL_oF_tHem

aLL_oF_tHem

Zaman buldukça takılır

• Onaylanacaklar
  • PipPip
  • 103 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik,sinema,futbol,

Gönderim zamanı 23.07.2005 - 14:12

taksimdeysen eminönnüne git eminönünden üsküdar veya kadıköy e giden vapurlar var.

yada istiklal caddesinin sonunda yani tünelde. yerin altından giden bi tramvaya benzer bi araç var. onunla karaköy e gidip. karaköyden kadıköy vapuruna binebilirsin.

#10 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 23.07.2005 - 14:17

o aracı biliyorum gördüm... saat geç oldu ya artik bir sonraki çarşida bi vapur olayina girmek lazim...
:)

gidiyim de akademide devam edeyim internet olayina.. para veriyoz bide yav.. yazık bize....
şimdi bi bambi , bi taksim burger, bi kaşarlı dürüm, bi atom...
tamamdır :)
Return to İnnocence

#11 aLL_oF_tHem

aLL_oF_tHem

Zaman buldukça takılır

• Onaylanacaklar
  • PipPip
  • 103 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik,sinema,futbol,

Gönderim zamanı 23.07.2005 - 14:22

karnımı acıktırdın.

vapuıra binince vapurumu veriyorum. hayır vermiyorum. ya da işin içinden çıkamadım. gibi yorumlarını bekliyoruz.

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 26.07.2005 - 09:50

Ne güzel anlatmışlar ellerine kollarına sağlık çizerin...

Eklenen Dosya(lar)

• Eklenen Dosya  ba1.jpg   92,6KB   12 Yükleme sayısı

#13 Elric

Elric

Mel G.'nin Vârisi :)

• Üyeler
  • 6.432 Mesaj

Gönderim zamanı 26.07.2005 - 10:09

Arkadaşlar, bu vapurları kaybetmek istemiyoruz fakat göz önünde bulundurmamız gereken bir tarih var! Bu vapurlar sefere başlamadan önce bu vapurların yerinde üzerine bir sürü şiir, şarkı yazılan yandan çarklı tamamen tahta vapurlar vardı. O zamanda vay efendim siz bizim yandan çarklı vapurlarımızı nasıl bir kenara atarsınız da bu pis, estetik özürlü demir yığınlarını (Bu hakaretler şu anda seferden kaldırılmasın dediğimiz vapurlar için) nasıl boğaza sokarsınız denildi. Bu her dönemde oluyor; bence üzerinde fazla durulmamalı! Bunun üzerinde durmak bence fantazi veya romantizm yapmak olacaktır.

Kaldı ki İstanbul'un tek sembolü bu vapurlar değildir! İstanbul o kadar özel bir şehirdir ki İstanbul'un sembolü vapurlar olamaz. Tamamdır Avrupa'da bazı şehirlerin sembolleri telefon kulübesi, bazılarınınki taksileri; fakat İstanbul'un vapurları ilk olarak uluslararası bir sembol değil!

İlla da biz böyle istiyoruz diyecek insanlar çoğunluktaysa da ara yol bulunmaya çalışılır; fakat bu vapurlarla ne kadar ulaşım yapılacağı da şüpheli. Saygılar...

OKAN YÜKSEL

madem bu kadar yenilikçiyiz; bu yenilik olayı hepimizden önce avrupalıların aklına gelmez miydi? Venedik sokaklarında neden hala o küçük kayıklarla geziliyor? Neden jet-ski'ler kullanılmıyor ? Saygılar..

"Elric" takma adını kullanan arkadaş..
Gönderilen Resim

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 26.07.2005 - 10:24

madem bu kadar yenilikçiyiz; bu yenilik olayı hepimizden önce avrupalıların aklına gelmez miydi? Venedik sokaklarında neden hala o küçük kayıklarla geziliyor? Neden jet-ski'ler kullanılmıyor ? Saygılar..

"Elric" takma adını kullanan arkadaş..

Tebrik ediyorum Elric takma adını kullanan arkadaş... Güzel yaklaşım :)

Avrupalaşıcaz diye özümüzü kaybediyoruz ya... Kaybettiricekler ya..Üzülüyorum...

#15 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2005 - 15:34

Elric çok doğru söylemişsin. Londra sokaklarında da hala o kırmızı otobüsler var. Değiştiriyor mu onlar? Yoo.

#16 okan_yuksel

okan_yuksel

• Üyeler
  • 85 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2005 - 17:09

Elric çok doğru söylemişsin. Londra sokaklarında da hala o kırmızı otobüsler var. Değiştiriyor mu onlar? Yoo.

Gİdin dersinize biraz daha çalışın. Yazmak kolay; zor olan doğru yazmak! Bakın bakalım Londra sokaklarında hala aynı otobüsler mi var!? Saygılar...

OKAN YÜKSEL

#17 muhalefet

muhalefet

O'nun can kırıkları var!

• Üyeler
  • 158 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2005 - 16:37

Önce düzgün konuşmasını öğren. Sonra gel yazını yaz.
Neyse sinirlenmeyeceğim.

Tabiki değil. Yenileri ama otobüs aynı otobüs. Bizm yeni vapurlar gibi uzay mekiğinden bozma değiller, Küçük Bey

#18 Radames

Radames

• Üyeler
  • 43 Mesaj
  • İlgi Alanları:muzik,yelken,sumer medeniyeti

Gönderim zamanı 11.10.2005 - 06:11

Vapurlar giderse hayat tarzimizdan birseyler kaybetmis oluruz, hemde yakin tarihimizden. :)

#19 Romasanta

Romasanta

• Üyeler
  • 9 Mesaj

Gönderim zamanı 06.11.2005 - 11:17

Vallahi vapurla boğazı geçmek o kadar zevkli oluyor ki!Bence bu İstanbullu olmanın bize bahşettiği büyük zevkler arasında.Vapurlar değiştirilmemeli.Bzı arkadaşlar belki güvenlik ve hız konusunda karşı çıkabilirler.Vapurlara gerekli bakımlar yapıldıktan sonra hiç birşey olmaz.Hız konusuna gelince de bırakın yavaş gitsin.Zaten yolun bitmesini hiç istemiyoruz ki....

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 11.11.2005 - 11:45

Yeni yasayı duymuşsunuzdur. Sigara içmeyen vatandaşlar vapurların açık bölümlerinde sigara içilmesinden rahatsızlık duyduklarını dile getirmişler. İnandırıcı gelmedi bana ama neyse. Ve 2006 yazına kadar bu yasa yürürlüğe girecekmiş.
Şimdi eğer böyle brşey varsa o kişiler bundan rahatsızlık duyuyorlarsa, sigara içen biri olarak ve özellikle kışın dondurucu soğuğun da bile dışarı da durup denizin ortasında sigara ve çay içmenin keyfini asla başka birşeyin tutmayacağını düşünüyorum. Hep sigara içenlerden özveri de olunması bekleniliyor, saygı duyulması bekleniyor. Gösterdik yasalar cıktı uyguladık. Ama buna pes diyorum. Avrupa lı olucaz diye. Onlar da sigara yasak diye. Bize ne? Sağlığımı mı düşünüyorlar? Bunlardan önce etraftaki aç insanların sağlığını, özellikle Dünya nın sağlığını düşünsünler. Sigara dan daha cok bana zarar veren etkenleri yok etsinler sonra gelsinler cigerlerimi düşünsünler..

Kokoreç, midye, vapurlar, Haydarpaşa tren garı, alkol, kılık kıyafet ve şimdi bu (aklımda olanlar bunlar eminim daha birçok vardır). Ağlasam mı, gülsem mi halimize bende bilemiyorum...

1 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli