Jump to content

- - - - -

Uyku şeklinden kişilik analizi

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 25.08.2007 - 10:56

Uzmanlara göre, 6 ortak uyku pozisyonu, insanların kişiliklerini yansıtıyor. Yatış pozisyonu uykuya dalma ve sağlıklı uyku üzerinde oldukça etkili… İşte uyurken yatış pozisyonunuzun anlamları..

Fetus/ Cenin yatışı
Cenin şeklinde yani anne karnındaymış gibi kıvrılarak yatmak, dışa dönük ancak duygusal, hassas bir kalbe sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu tür kişiler birisiyle ilk buluşmalarında utangaç olabilir ancak kısa sürede rahatlarlar. Araştırmalarda 1000 kişiden % 41'i bu şekilde uyuduğu belirlenmiş. Kadınların erkeklerden 2 kat daha fazla bu poziyonda uyuduğu da tespit edilen diğer bir bulgu..

Kollar yanda dik yatış
Çoğu kişi kollarını her iki tarafa sarkıtıp dik şekilde uyuyamaz. Bu şekilde uyuyunlar rahat, kalabalığa alışkın, yabancılara güvenen, sosyal insanlardır.. Buna rağmen, bazen kolay aldanabilirler..

Yaşlı duruşunda yatış
Her iki kolunu kıvırarak ellerini yastığın yanına veya omuz hizasına koyan kişiler doğal insanlardır. Şüpheci, kuşkucu, iyiliğe şüpheyle bakan özellikler taşıyabilirler. Düşünceleri zor veya yavaş değişir. Bir karar aldıklarında, bunu değiştirmekten hiç çok hoşlanmazlar.

Asker yatışı
Kollar vücudun yanlarında rahat bırakılmış yüz yukarı şekilde, sadece baş sağa sola dönecek şekilde yatanlar, sakin, sessiz, vakur, ağzı sıkı kişilerdir. Gereksiz yere konuşanlardan, ortalığı velveleye veren insanlardan hoşlanmazlar. Kendilerini diğer kişilerden yüksek olarak konumlandırırlar.

Yüzü koyun (serbest düşüş) yatış
Yüzü koyun yani bacaklarınız aralık ve düz, kollar baş hizasında yastığın üzerinde olacak şekilde, başını sağa-sola çevirerek yatanlar, topluluk, sürü halinde yaşamayı sever. Başkalarından çok kendilerini önemserler.. Bunun yanında sinirli, huzursuz ve içli, kolay incinen kişilerdir. Eleştirilmeyi veya uç durumları sevmezler.

Deniz yıldızı yatışı
Yüz yukarı, kollar başın her iki yanına yastığa konulmuş açık, bacakları sağa ve sola açık biçimde yatanlar iyi arkadaş olurlar. Bu tür kişiler her zaman başkalarını dinlemeye hazırdır ve yardım istediğinizde yardımcı olurlar. Genellikle ilgi odağı olmaktan hoşlanmazlar.

Hangi pozisyon sağlıklı
Sağlık açısından yüzü koyun yatmak sindirimi durdurur, deniz yıldızı ve asker pozisyonlarında horlama ile sıkça karşılaşılır, kötü uyunmasına neden olur. Midenin baskılanmadığı, kolay nefes alınan düz bir yatış gece boyunca sağlıklıdır. Rahat uyku sağlar, horlamayı azaltır.

Uyuyan kişiler nasıl yattığının farkında olmadığı için, bu şekilde yattıklarında bile çok iyi yku uyumaları her zaman mümkün olmayabilir. Bu tür araştırmalarda ayrıca, çoğu insanın uyku pozisyonunu değiştirmekten hoşlanmadığını da ortaya koyuyor. Buna göre insanların sadece yüzde 5'i her gece farklı bir pozisyonda uyuduğunu belirtiyor.

Edited by Ysf, 25.08.2007 - 10:57.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#2 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8,004 posts
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Posted 30.08.2007 - 15:58

Fetus/ Cenin yatışı
Cenin şeklinde yani anne karnındaymış gibi kıvrılarak yatmak, dışa dönük ancak duygusal, hassas bir kalbe sahip olduğunuzu gösteriyor. Bu tür kişiler birisiyle ilk buluşmalarında utangaç olabilir ancak kısa sürede rahatlarlar. Araştırmalarda 1000 kişiden % 41'i bu şekilde uyuduğu belirlenmiş. Kadınların erkeklerden 2 kat daha fazla bu poziyonda uyuduğu da tespit edilen diğer bir bulgu..

Yüzü koyun yani bacaklarınız aralık ve düz, kollar baş hizasında yastığın üzerinde olacak şekilde, başını sağa-sola çevirerek yatanlar, topluluk, sürü halinde yaşamayı sever. Başkalarından çok kendilerini önemserler.. Bunun yanında sinirli, huzursuz ve içli, kolay incinen kişilerdir. Eleştirilmeyi veya uç durumları sevmezler.

İkisini aynı anda yapıyorum ben nolacak şimdi? yüzüstü ama hafif cenin şeklinde kıvrılarak. :P

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#3 y®sun

y®sun

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,505 posts
  • İlgi Alanları:öküzün altında buzağı aramak :D

Posted 30.08.2007 - 16:03

Asker yatışı
Kollar vücudun yanlarında rahat bırakılmış yüz yukarı şekilde, sadece baş sağa sola dönecek şekilde yatanlar, sakin, sessiz, vakur, ağzı sıkı kişilerdir. Gereksiz yere konuşanlardan, ortalığı velveleye veren insanlardan hoşlanmazlar. Kendilerini diğer kişilerden yüksek olarak konumlandırırlar.

bide benim şöle bir sorunum var;Diyelimki yattığımda kafam güneye bakıyorsa uyandığımda kuzeye dönmüş kalkıyorum *agla buna bir bilimsel açıklama getirilmemiş mmaaa :P
Posted Image

#4 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8,004 posts

Posted 30.08.2007 - 16:11

haa, evet, o sorun bende de var? dört dönüyorum valla! :P

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 30.08.2007 - 19:00

Fetus/ Cenin yatışı

İkiside benim yatış şeklim..Birde bazen bir pozisyonda yatıyorum mesela.Sabah kalkıyorum hala aynı pozisyondaım..Hiç kıpırdamamışım *gun
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#6 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 30.08.2007 - 19:38

ben uyandıgımda daha dogrusu yataktan kalktıgımda bir türlü hangi pozisyonda uyandıgımı hatırlayamıyorum .hiç bilmiyorum valla nasıl uyuyorum Posted Image
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#7 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 30.08.2007 - 19:56

Alinda bende hatırlayamıyordum..Ama aklıma anneme söylemek geldi..Ve bende unutmayacağım diye beynime yerleştirdim bunu..Ve oldu *zong Bu garipmi sece?Hiç kıpırdamadan yatmak?

* * *

Susuyorum..

#8 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 30.08.2007 - 20:06

garip degilde yorucu olabilir.sanırım arada pozisyon değiştirip kan dolasımını hızlandırmak ,iç organlara basınc noktalarını degiştirmek, kasların ve eklemlerin pozisyonunu degiştirip çok yorulmamalarını saglamak filan gerekebilir.çok ta net bi bilgim yok.sanırım çok yorgun yatıp sabahta aceleyle kalkıca hatırlamıyo insan nasıl uyudugunu.anne yok bizde kardesime söyleyeyim bi gözlemlesin. ama seyi biliyorum yan yatmayı seviyorum uyuyana kadar ama asla kalbimin üzerine yatamıyorum
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#9 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 30.08.2007 - 20:19

Bende önce sağ tarafıma yatarım..Çok uykum geldiğinde hemen yüzü koyun yatarım..Asla sırt üstü yatamıyorum..Bana çok korkutucu geliyor.. *zong

* * *

Susuyorum..

#10 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8,004 posts

Posted 30.08.2007 - 20:21

hakkaten yüzüsütü bana da sanki nefesim kesiliyor hissi uyandırıyor, rahatsız oluyorum.

#11 y®sun

y®sun

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2,505 posts
  • İlgi Alanları:öküzün altında buzağı aramak :D

Posted 31.08.2007 - 09:19

Birde çok yorgun olduğum zamanlarda bacaklarımı vücudumla 90 derece açı yapacak şekilde duvardan yukarı dikleyerek yatıyorum *civciv uykuya dalmak üzereyken kendiliğinden düşüyorlarr,düşünce serbest style yatışa geçiyorum :P
Posted Image

#12 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 31.08.2007 - 09:43

Kuzenimin hanımınında yatış şekli çok ilginç..Kadın sırt üstü vaziyette yaıtor.Ve bacak bacak üstüne atmış bi pozisyonda uyuyor..Hani erkeklerin bi bacak bacak üstüne atış tarzları vardır ya..Hatta oraya kahvelerini falan koyarlarda öyle içerler..Bizim gelinde işte öyle uyuyor.. :P *civciv

* * *

Susuyorum..

#13 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 31.08.2007 - 10:11

ben tek bacağımı çene hizasına kadar çekiyorum, arada öteki tarafa dönüp çekiyorum yine. yüzüstü hiç yatamam.
Posted Image asaletini sevdiğim

Similar Topics Collapse

Topic Forum Started By Stats Last Post Info

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users