İçerik değiştir

Düşünce Özgürlüğü

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 76 yanıt verildi

#41 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:11

Dannk yine sorduklarıma cevap vermiyorsun sadece tarihden alıntılarla cevap veriyorsun ne diyelim sen öyle diyorsan öyle olsun konuyu dağıtmayalım.Şunu unutma bu halkın yüzde 80 dediğin senin düşündüğünden daha büyük bir oran seviye derken neye göre veya kimlere göre Türk halkının büyük çoğunluğunu seviyesizleştirdin buda ayrı bir soru işareti bende Tc_etveli gibi yapıp başka konulara bakıyorum artık yazacak bir şeyim yok bu konuda.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#42 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:26

Türk halkının bilgi ve kültür seviyesi dehşet derecede yüksek olsa idi AKP ye oy vermezdi be ysf cum *zong

Not : harf düzeltmesi yaptım .

Bu mesaj guide tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.08.2007 - 11:43

<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#43 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:42

Olaya parti oylamasına bakarak yaklaşmadım açıkçası. Lütfen konsantrasyon olarak anayasayı yorumluyabilmeye yoğunlaşalım. Bu forumda bile kaçımız Anayasayı tümü ile okumuşluğumuz ve anlayabilmişliğimiz var veya madde madde biliyoruz 1980 anayasasını. Sadece kulaktan dolma bilgilerle eleştirip duruyoruz.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#44 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:45

mesajım ysf arkadaşımın bir cümlesine hitaben geldi , olayın parti boyutuna tanışması gayeli değildi *zong iyi tartışmalar dilerim .
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#45 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:45

Bak işte bu soruya daynamam..
Ben okudum anayasayı, hemde onlarca kez.
Zevkten değil tabi işim gereği........... *zong

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.08.2007 - 11:46

#46 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:47

Süper peki samimiyetle soruyorum TC_Etveli sizce ki anayasayı defalarca okumuş biri olarak Türk Halkının %kaçı anayasaya hakim bir şekilde onu algılıyabilir ve yorumlayım doğru yanlışlara karar verebilir. 75 milyonluk nüfusumuzun.

Gönderilen Resim

#47 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 11:58

Bu sorunuzun cevabı şu;
Sadece anayasa ile ilgilenen bilimadamları birde kendini çok iyi yetiştirmiş hukukçular. Bu da tahminen 75 milyonluk nüfusa oranı % 05 lerde kalır. Biraz aşağı yukarı olabilir tabi. Hatta bu %05 lik kesimde dahi problemliler yok değil, tıpkı 367 meselesinde yaşadıklarımızda ve gördüklerimizde olduğu gibi.

#48 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:03

O zaman benim bahsettiğim bir anayasayının iyi kötü olduğuna dair referandumda Türk halkının %80'i içeriğini dahi bilmeden buna karar verecektir demem oldukça iyimser bir oran kabul edilebilir. Ve Anayasaların referandumla tasdiklenmesi yanlıştır fikrine katılıyorsunuz.

Gönderilen Resim

#49 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:10

Bu konuda size katılıyorum anayasa bahsettiğim %05 lik kesimin yoğun çalışmaları sonucu hazırlanır ve Meclis anayasayı değiştirecek çoğunluktaysa Meclis bu işi yapar. Anayasanın refaranduma götürülmesi fikri çok saçma olmuş.
Bu fikri kim ortaya atmış ki ?

#50 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:18

Sayın Başbakanımız Arena Programında bu fikri ortaya atımıştır. Uğur Dündar'ın öncelikli icraatınız ne olacak sorusunun cevabında Sivil bir anayasa hazırlayıp hazırlanan anayasayı da bir referandumla halka sunup halkın onayını alacaklarını söylemiştir.Ben bunu büyük bir yanlış olarak görüyorum kaldıki bütün hükümlerin tek bir siyasi oluşum taraflı olarak değiştirilip bunun anayasaya aktarılması ve bunun tasdikinin halk referandumu ile yapılması büyük bir yanlış ve tehlikedir düşüncesindeyim.

Bu mesaj DaaAnnK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.08.2007 - 12:19

Gönderilen Resim

#51 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:22

Türk Halkının %kaçı anayasaya hakim bir şekilde onu algılıyabilir ve yorumlayım doğru yanlışlara karar verebilir. 75 milyonluk nüfusumuzun.

Anayasayı bilen adamların hazırladığı mevcut anayasayı bu ülkede hangi hukukçu benimsiyor ki.bırakın bu seferde halk oylasın belki acemi şansı tuttururuz :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#52 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:23

Sayın Başbakanımızın bu konuyla ilgili söylediklerini baştan sona dinlemek zorundayım. Aksi halde yorum yapamam.
Eğer elinizde bu konuyla ilgili konuşmanın tamamı var ve gönderirseniz sevinirim.

#53 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:23

evet tabii yaa anayasa böyle loto oynar gibi bişi olmalı tuttu tutmadı yapacaz.

Sayın TC_etveli eğer program net ortamına geldi ise mutlaka size linkini vereceğim.

Bu mesaj DaaAnnK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.08.2007 - 12:24

Gönderilen Resim

#54 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:31

Bak arkadaşım anayasanın bildiğiniz gibi değiştirilemez hatta değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeleri vardır. Bu ne anlama geliyor bu maddelerin dışında kalan diğer maddelerin tamamı deiştirilebilir. Deiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddelerden birtaneside Devletin temel nitelikleridir. Yine hepimizin bildiği bu temel nitelikler laiklik demokratik sosyal bir hukuk devleti perçinidir. Değiştirilecek hiçbir madde bu perçini sökecek türden olamayacağıda muhakkaktır. Buna rağmen sivilleştirilmiş bir anayasanın Meclis onayı veya refaranduma götürülmesi isteğini hangi düşünceyle tehlikeli buluyorsun linkle birlikte bunuda öğrenmek isterim açıkçası.

#55 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 12:33

İşin garibi ne biliyormusunuz. anayasa'nın bu maddeleri değiştirilemez değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddesinin değiştirilemeyeceğine dair bir ibare yok anayasa'da. *zong
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#56 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 Mesaj
  • İlgi Alanları:satranç,

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 14:25

gelinen noktaya bakınız. türbanı, Atatürkün anayasadan çıkartılmasını, anayasa değişikliğini, ılımlı islam rejimini konusur olduk. Genelkurmaya ve laik, Atatürkçü bir cumhurbaşkanına ( A.N.Sezer ) saldırır olduk. Anayasayı ve Atatürk ilkelerini savunan bir danıştay üyesi, başbakan tarafından hedef gösterilerek ölümüne davetiye çıkarıldı. yıllarca bu ülke için sorun teşkil etmeyen türbanı, ülkenin terör ile birlikte en büyük sorunu haline getirdik. rejim hiç bu kadar tehlike altında olmamıştı. ve şimdiye kadar ki hiç bir iktidar karanlık hedeflerine ulaşmak için bu kadar hırslı, azimli olmamış ve bu derece yüksek oy almamıştı. şimdiye kadarki hiç bir başbakanın oğlu asker kaçağı olmamıştı ve askere bu derece düşmanca gözlerle bakmamıştı. ( keza becerebilseler A.N.Sezeri bir kaşık suda boğacaklar. Sezerin lafı geçtiğinde başbakanın gözlerinden alevler fışkrıyor. çünkü kendisiyle geçirilen 4.5 yıllık birliktelik kayıp zaman olarak görülüyor ) ve şimdiye kadar bizler hiç bu kadar çaresiz kalmamıştık.

#57 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 15:01

tc etveli arkadaşım; anayasanın referanduma götürülüp onaylanmasının anayasanın halktan kabül görmesi anlamına gelmeyeceği kanaatindeyim. 82 anayasası da büyük bir oranla kabül edilmedi mi? ben bunu referandum değil, plebisit olarak görüyorum. dank' a katılıyorum. sürü psikolojisiyle oylanacak bir şey değildir anayasa kanımca. meclise seçtiklerimiz ne işe yarar??? zaten iktidarı da orada, muhalefeti de orada. bu teknik bir konudur. farkındaysanız halk tarafından onaylanan bir anayasanın tekrar değiştirilmesinden bahsediyoruz. demekki halk o zaman doğruyu onaylamamış. değil mi? şimdi doğrusunu onaylayacağına nasıl inanacağız? bu işler teknik bilgi ve değerlendirme gerekliliğinden dolayı uzmanlarca, ama farklı görüşteki hukukçularla ve bir konsensusla oluşturulmalı. böyle bir metinin meclisce kabulu yeterlidir. halkın onaylaması sadece görüntüdür, tribünlere oynamaktır kanımca *zong
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#58 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 15:16

Bu konuda size katılıyorum anayasa bahsettiğim %05 lik kesimin yoğun çalışmaları sonucu hazırlanır ve Meclis anayasayı değiştirecek çoğunluktaysa Meclis bu işi yapar. Anayasanın refaranduma götürülmesi fikri çok saçma olmuş.
Bu fikri kim ortaya atmış ki ?

attalia arkadaşım; bak TC_etveli üç beş yorum önce bunları yazmış.

Bu mesaj suustuneyaziyazmak tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.08.2007 - 15:16

#59 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 15:25

Hepiniz aynı şeyleri yazıyorsunuz sonuç nedir söylermisiniz?

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#60 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 23.08.2007 - 15:48

Birşey sorucam..Düşünce özgürlüğü ,sadece belirli bir kesime verilen bir hak mıdır?

Bu mesaj gLamour tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.08.2007 - 15:50

Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)