İçerik değiştir

- - - - -

Trabzonspor - Sivasspor maçının faturası kesildi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 21 yanıt verildi

#1 Kervancı_FB

Kervancı_FB

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.681 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:08

Tarabzonspor 5 Maç Seyircisiz Oynayacak

Son dakikada çıkan olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor - Sivasspor maçıyla ilgili karar açıklandı. Trabzon`un sahası 5 maç kapatıldı, 30 milyar lira para cezası verildi. Trabzonspor`un üç puanının silinip silinmeyeceğine ise önümüzdeki hafta karar verilecek.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu son dakika çıkan olaylar nedeniyle hakem Bülent Demirlek tarafından tatil edilen Trabzonspor - Sivasspor maçıyla ilgili kararını bugün açıkladı.

Geçen sezon oynanan Galatasaray - Fenerbahçe maçındaki olaylar nedeniyle ev sahibi takıma verilen 5 maçlık cezanın 1 maçının kötü ve çirkin tezahüratın tekrarından geldiğini, dolayısıyla saha olaylarına kesilen cezanın 4 maç olduğuna dikkat çeken yetkililer Trabzonspor`a da alt sınır olarak bunun öngörülebileceğini kaydetti.

Hakem tarafından tatil edilen maçın sonucunun nasıl tescil edileceği tartışmaları sürerken gözler Futbol Federasyonu yönetim kurulunun önümüzdeki hafta yapacağı toplantıya çevrildi. Yönetim kurulunun maçın sonucunu büyük bir olasılıkla Sivasspor lehine 3-0 tescil etmesi beklenirken, Trabzonspor cephesinden gelen baskılar ve son olarak federasyon yönetim kurulu üyesi İbrahim Usta`nın kamuoyunu şaşırtan ve "Trabzonspor`a yanlış yapan yanar" şeklindeki açıklamalarının kararı değiştirmeye yönelik olduğu iddia edildi.

" Ruhum benim oldukça bu imanla beraber
Üç yüz sene, dört yüz sene, beş yüz sene bekler"

| кєяטαη¢ı |

FENERBAHÇE

#2 y®sun

y®sun

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzün altında buzağı aramak :D

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:20

Güzel karar,futbolun bir savaş değil spor olduğu bilincine varmamız dileğiyle PFDK'yı alkışlıyorum *saksak (1 Trabzonlu ve Trabzonspor taraftarı olarak)
Hukukun ve Trabzonspor'un sahaya giren o deveye vereceği cezayı ise sabırsızlıkla bekliyorum! *kick
Gönderilen Resim

#3 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:24

hükmen Trabzonspor galip de diyebilirler.. *saksak

#4 y®sun

y®sun

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:26

Karıştırdın Edi sen Fenerbahçe_Sivasspor maçı olsa olabilirdi *saksak
Gönderilen Resim

#5 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:28

*kick

yok yok trabzonspor hükmen galip bence :)

sahaya girenler sivaslı belki nerden bileceğiz dimi..

Trabzonun hakkını kimse yiyemez.. sivas ın sahası 6 maç kapatılıp 3 puan ın da trabzona verilmesi lazım bence..

sivas taraftarı da aklına başına alıp böyle şeyler yapmasın bi daha ayıptır ya ..

*saksak

#6 y®sun

y®sun

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:45

ffff sahada görüşrlim kardeşim iyi oynayan kazansınn *saksak
Gönderilen Resim

#7 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:46

fifa 2007 yapalım kur bilgisayara geliyorum *kick

iyi olan kazansın *saksak

#8 y®sun

y®sun

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj

Gönderim zamanı 21.08.2007 - 18:55

oynayamam o oyunu abicim ayaaa, free *kick çekem ben sana *saksak
Gönderilen Resim

#9 redkitt

redkitt

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 658 Mesaj
  • İlgi Alanları:harabe.net :)

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 11:23

trabzonspor sivasspor maçının puanıda anlaşılan bu gidişle sivas a verilecek.baksanıza o kadar saha kapatma cezası verildi,o kadar para cezası kesildi ,şimdide maçın puanını sivas a bunun haricinde 3 puanda trabzonspordan kesme cezası düşünüyorlarmış..
yuhhh yani.bu kadar olmaz kardeşim.bir takım bu kadar yerden yere vurulmaz.
böyle yaparlarsa artık trabzonda maçlar her zaman olaylı geçer..
mutlu olmayı yarına bırakmak,karşıya geçmek için nehrin durmasını beklemeye benzer.....nehir asla durmaz..

#10 aranel

aranel

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 657 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz..

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 11:46

abi edysin söylediği olabilir..adamlar durdu durdu son 45 sn kala sahaya atladı..en azından puanı kapmış olurlar..akıllı bi adam böyle yaparmı..burak maç bitsin sonra dal sahaya..istediğini yap..
Gönderilen Resim

#11 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2007 - 21:10

Olaylı maça sürpriz karar
Futbol Federasyonu olaylı Trabzonspor-Sivasspor maçının tarafsız sahada ve seyircisiz olarak tekrar oynanmasına karar verdi.

Turkcell Süper Lig'in 1. haftasında oynanan ve son dakikada çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalan Trabzonspor-Sivasspor maçı ile ilgili karar açıklandı.

Olaylı maçla ilgili dosyayı görüşen Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Maçın tarafsız sahada ve seyircisiz olarak tekrar oynanmasına karar verdi.

Ligin ilk haftasında Trabzonspor'un 1-0 üstünlüğüyle devam eden maçın son dakikalarında sahaya giren bir çok bordo-mavili taraftar, rakip Sivassporlu futbolculara saldırıda buulunmuştu. Bunun üzerine maçın hakemi Bülent demirlek karşılaşmayı tatil etmişti.

6.5 saat süren toplantı sonrası açıklama yapan Futbol Federasyonu Başkanvekili Affan Keçeci, toplantıya çağrılan karşılaşmanın hakem, gözlemci ve temsilcilerinin de beyanlarını sözlü olarak verdiklerini, ayrıca yönetim kurulu üyelerinin sorularını yanıtladıklarını söyledi.

Keçeci, ''Bu tamamiyle, konunun tam manasıyla adaletli ve vicdani olarak verilecek kararda sıfır hatayla hareket edebilmek için yapılmıştır. Yönetim kurulumuzda, hakem gözlemci ve temsilcilerin verdiği tüm yazılı raporlar da okunmuştur. Sonra gözlemci ve temsilciler birer birer odaya alınarak tekrar kendileriyle görüşüldü. Sonuç olarak, hakemin müsabakayı tatil kararı uygun görülmediğinden, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 29 B maddesinin son fıkrasına göre müsabakanın yeniden oynanmasına; aynı talimatın 18 A maddesine göre de tarafsız saha ve seyircisiz olarak oynanmasına yönetim kurulu tarafından karar verilmiştir'' dedi.

Keçeci, maçın gözlemci ve temsilcilerinden alınan ek rapor doğrultusunda, maçın hakemi Bülent Demirlek hakkında soruşturma açılmasına, ayrıca basında yer alan demeçleri nedeniyle Trabzonspor Kulübü Başkanı Nuri Albayrak, yöneticiler Abdullah Başer ve Zeyyat Kafkas'ın da Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkine, yönetim kurulunun oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

Futbol Federasyonu geçen sezon yine çıkan olaylar nedeniyle tatil edilen Vestel Manisaspor-Sakaryaspor maçında ise ev sahibi takımı hükmen yenik saymıştı.

OTYAKMAZ'DAN KİNAYELİ YORUM
Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun kararıyla ilgili olarak, bu konuda yaşanan olaylardan dolayı Türk futbol kamuoyundan özür dilediklerini belirterek, ''Taraftarları tahrik edip, sahaya indirip kendimizi tokatlattırdığımız için ve 2 haftadır, 3 haftadır futbol kamuoyunu yapmış olduğumuz bu sıkıntılı hareketten dolayı da meşgul ettiğimiz için Türk futbol kamuoyundan özür diliyoruz'' dedi.

Otyakmaz, maçın tarafsız sahada yapılacak olmasıyla ilgili olarak da, ''Tarafsız sahada olması da çok ağır bir karar. Trabzonspor'a yapılan bir haksızlık. Bu maçın Trabzon'da oynanması gerekiyor" diye konuştu.

www.NTVSPOR.net

#12 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 28.08.2007 - 21:13

karara bak sen :))))))))

ben trabzonsporun hükmen galip getireleceğini düşünüyordum.. onu yapamadılar utandılar demek ki .. neymiş tekrar oynanacakmış.. dünyanın hangi yerinde var böyle bir karar.. Türkiye de olur.. Ulusoy babaları sağolsun...

bence hiç tekrar falan yapılmasın 3-0 trabzon galip işte..

#13 y®sun

y®sun

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj

Gönderim zamanı 29.08.2007 - 09:21

:P :P *drunk
Gönderilen Resim

#14 altuntas

altuntas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.066 Mesaj
  • İlgi Alanları:edebiyat şiir oyun müzik futbol

Gönderim zamanı 18.09.2007 - 00:02

edy's abi fenerbahçeli olduğunuzu neden her yerde belli etmek zorunda kalıyosunuz bırakın insanlar anlamakta biraz zorlansınlar dimi ya ceza verilmiş işte trabzonspora veya sivasspora tamam suçlu olan trabzonspor cezayı haketmiş ve verilmiş zaten neden bu kadar büyütüyosunuz ki...
GELİYOR MU O?

#15 Kervancı_FB

Kervancı_FB

• Üyeler
  • 1.681 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2007 - 09:28

Sivasspor 3 - Trabzonspor 0

Tatil edilen Trabzonspor-Sivasspor maçı ile ilgili olarak Tahkim Kurulu'nun maçın 3-0 Sivasspor lehine tescil edilmesi kararı Sivas cephesinde memnunlukla karşılanırken Kulüp Başkanı Mecnun Otyakmaz, "3 puan verildiği için değil, kuralların uygulandığını görmekten mutluyuz" dedi.

| кєяטαη¢ı |

FENERBAHÇE

#16 y®sun

y®sun

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj

Gönderim zamanı 21.09.2007 - 10:00

yetmez,2.Lig B kategorisine düşürülsün *agla
Gönderilen Resim

#17 altuntas

altuntas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.066 Mesaj
  • İlgi Alanları:edebiyat şiir oyun müzik futbol

Gönderim zamanı 21.09.2007 - 14:23

hak yerini buldu..
GELİYOR MU O?

#18 Kervancı_FB

Kervancı_FB

• Üyeler
  • 1.681 Mesaj

Gönderim zamanı 24.09.2007 - 10:57

Tebrikler altuntas ...

| кєяטαη¢ı |

FENERBAHÇE

#19 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2007 - 13:48

ala ala yine yanlış karar çıkmış gördünüz mü .. diyorum ben 3-0 Trabzon galip olmalı..

resmen haksızlık yapılmış tez zamanda bu yanlıştan dönerler umarım.. *lol

#20 y®sun

y®sun

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2007 - 13:52

ligin son haftası alacaz ifadenizi *lol
Gönderilen Resim