İçerik değiştir

- - - - -

iki genc kizin romani

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 2 yanıt verildi

#1 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 26.04.2005 - 17:21

bi kitap yorumu daha
iki genc kizin romani - perihan magden
kitap tasarimi yine süper, eflatun uzeri siyah
perakende satis fiyati : 10 ytl
roman

behiye, handan, leman, muki, tufan, mizmiz anne..
cok ilginc ve guzel bir konu.. ki zaten bu sebeple filme donusturulmus bir kitap.
basrollerini hulya avsar - ayse hatun onal in oynayacagi film 11 mayis gibi vizyona giriyor.

konu anlatimi cok guzel, harf hatasi yok, cumle dusuklugune rastlamadim. benim tuttugum gunlugun anlatimiyla benzesiyo, daha dogrusu ben perihan hanimin anlatimina yakin gunce tutmaya calisiyorum. cok fazla surukleyici bir kitap degil, ilk kelimesini okuduktan sonra ikinci kelime tahmin edilebiliyor. fakat konuyu 70. sayfalarin bitiminde ancak anlayabiliyorsunuz.

filmin icine etmemek icin konuyu tam yazmayayim.
kisaca : kendini bunalimda ve dislanmis hisseden behiye hayatinin boslugunu tamamlayan handan'la tanisiyor. tanismadan onceki hali, sonraki hali ve yasananlar.
fakat finali hic begenmedim. daha olayli, aci dolu bitmeliydi. aglatabilmeliydi.
'aaaa bu mu yani? bitti mi kitap' dedirtmemeliydi.
gerci okudugum butun kitaplarin sonunda hayal kirikligina ugramisimdir. kitabi okurken yasanan heyecani, finalde yasatamadiklari icin verdigim paraya cogu zaman uzuluyorum.

zaman gecsin, perihan magden hayraniyim, siradan ask hikayesi yerine carpik bi iliskinin hikayesini okuyayim, filmden once bilgileneyim de filmi elestirebileyim derseniz tavsiye ederim.

film hakkimda tam bilgim yok ama HULYA AVSAR sanirim "leman" roluyle oynayacak. mavi gozleriyle, iyi oyunculuguyla leman rolunun hakkini verecegini umuyorum.

(filmi izledikten sonra yorumlarinizi yazar misiniz?)
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 27.04.2005 - 10:26

Sonu yüzünden beni de hüsrana uğratan bir kitap.

Üzüldüm ya Ayşe Hatun Önal ın o filmde ne işi var? Şoktayım. Hiç yakışmaz bence o filme hiç..

#3 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 27.04.2005 - 11:46

güzel güzel yakisir bence .))
soyle cilveli hatun rolu yapacak biri lazim..
hangi rolde oynicak meraktayim .)
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”