İçerik değiştir

Site Kapanabilir Mi?

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 40 yanıt verildi

#1 DuMaN

DuMaN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 980 Mesaj
  • İlgi Alanları:müzik müzik müzik <br>rock müzik,<br>Elektrogitar<br>

Gönderim zamanı 04.08.2007 - 23:35

Merak ettim Burada yazılanlar hükümet tarafından inceleniyor olma olasılığı varmı?
yani yazdıklarımızı düşüncelerimizi abartılı bulmuyorum. Demokratik bir ülkede Düşünce özgürlüğünün hat safhada olduğu ülkemizde neden Yorumlar siliniyor ve konu kapatılıyor anlamadım...
Harabe.Net Taraflımı tarafsızmı?
HaRaBe YaN GeLiP YaTMa YeRi DeÐiLDiR!!!

#2 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 04.08.2007 - 23:42

Açköpek ve katharsis ..Yaptığınız terbiyesizlikti derim ve giderim.
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#3 DuMaN

DuMaN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 980 Mesaj

Gönderim zamanı 04.08.2007 - 23:44

Siz bölücü derken terbiyesiz olmuyorsunuz..biz alınmıyoruz.
Biz Jön Türk diyoruz terbiyesiz oluyoruz.
:) bende sadece gülüyorum.

Bu mesaj AcKoPeK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 04.08.2007 - 23:47

#4 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 04.08.2007 - 23:48

Arkadaşlar lütfen ortamı germeyelim daha fazla .

Sayın yönetici ya da admin konuyu GDK na gönderir misiniz bir zahmet ?

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 04.08.2007 - 23:49

Gençliğe hitabı ve istiklaL Marşı'nı alet ettiğiniz için terbiyesisiniz dedim ben ..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#6 DuMaN

DuMaN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 980 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 00:04

tamam bi daha ki sefer 10 'uncu yıl nutkunu yazarım.

#7 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 00:11

Yok yok konuyu Geri Dönüşiüme almaya gerek yok.
Öncelikle şunu iyice idrak etmek lazım.

Kimsenin Atatürk ile problemi yok. Olamazda.
İkide bir mesajlarda iliklerime kadar Atatürküm , Atatürkçüyüm şuyum buyum demekle , imzalara taşımakla bu sözle kime ne anlatmaya çalışıyorsun Açköpek bunu anlayalım bi.

Sonra da Ak partiye oy verenler Atatürk düşmanı mı sayılıyor bunun cevabını alalım. Vatan haini mi oluyor ? Salak mı ilan ediliyor ? Nedir bunun açıklaması önce bunu anlayalım bi.

Değişiklikler Kaydedildi...

#8 DuMaN

DuMaN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 980 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 00:21

her yanlışın ardına neden %46.6 denilerek cevap veriliyor AKP yi ön plana çıkaran sizlersiniz... Siz AKP dedikçe ATATÜRK aklıma Geliyor yaşadığı 57 yıl için üzülüyorum O Milli dayanışmayı Milli Sermayeden bahsediyor savunduğunuz kişiler tam tersinden bahsediyor. bağımsızlığımız için milyonlarca atamız ölüyor Türkiye Cumhuriyeti devletini kuruyorlar birileri yaşadığım topraklara kastediyor ve burada alkışlanıyor.hep sizin dedikleriniz doğru değil ya öz eleştiri özeleştiri diyorsunuz önce kendiniz öz eleştiri yapın diyorum kalkıp burada

Atatürk de bir insan sonuçta o kadar fazla statikolaştırılması doğru değil,evet bu ülkenin kurucusu ve önderi ama bir tek tanrı eleştrilmez diye bilirim ben,her insan elştirilebilir ve fikirleri beğenilmeyebilir ve hatalar yapmış olabilir

deniliyor benden başka herkes görmezlikten geliyor bu rezaleti. ve soruyorum doğal olarak Harabe net taraflımı? tarafsızmı diye.. İmzam Atatürk buna kim neden karışabilir?

Bu mesaj AcKoPeK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.08.2007 - 00:45

#9 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 00:43

Şimdi öncelikle şunu kavrayalım hep beraber..

Ak parti içerisinde Atatürk'ü sevmeyenler olabilir. Buna karışamayız. herkes Atatürk'ü sevmek zorunda değil. + Atatürk'ü sevmek sevmemek buda sorun değil. Atatürk'ün şimdiye kadar anlattıklarını anlamak önemli olan. Burada düşünce önemli.

İkincisi ; Ak Partiye verilen oy Muhalefetin düzgün politika yapamaması ve bunun sonucunda gelişen olaylardan kaynaklanıyor. Ak Parti önüne konulanı iyi değerlendirdi ve bu kadar oy aldı. Yanlış yada doğru bu böyle. Sanmıyorum ki Ak Parti yatığı onca şeye rağmen bu kadar oy aldı. Bunun nedenlerinden birisi Deniz Baykal , A. Necdet Sezer , Askerin tutumu , Cumhurbaşkanlığı seçimi vs.. ( Bunlar benim düşüncelerim ) Bunların katkısı da olduğu malum. Halk bunları görünce ve Muhalefettekilerin suskun kalması ve yanlış politika yapmalarından dolayı belki istikrar belki yukarıdaki saydığım nedenler vs. bu yüzden oy verdi.

Şimdi bu partiye oy verenleri vatan haini diye suçlamak saçmalık bence. Bu ülkede herkes vatanını , Bayrağını Atasını seviyor. Bundan yana kuşkumuz yok. Ama bazı çevreler halkı yani bu ülkenin vatandaşlarını sırf sizin sevmediğiniz bir partiye oy verdiler diye salak yerine koydular, koydunuz. Burada sorulması gereken şu ; halkın önüne ne getirdiniz bu insanları seçmemeleri için ? Yapıcı olmak yerine yıkıcı olmaktan başka ne yapıldı ?

Bu seçimden önce sürekli ortaya atılan birşey vardı. Temsil sorunu. Millet meclisinde halkı temsil eden partiler yoktu. %30'^luktu sanırım ak parti. diğeri % 18-20 civarıydı sanırım. Rahatsızlık hep temsil sorunundaydı. Ama bu seçimle bu ortadan kalktı. Şimdi % 46,4 oy almış bir parti var karşınızda , tabiiki söylenecek ve her fırsatta dile getirilecek bu söylem. Oy kullanan seçmenin yarısına yakını bu partiye oy vermiş. Daha ne denilebilir ki ?

Ben yanlış yaptığı zaman yanlış diyorum ama ikide bir suçlayıcı şekilde konuşmalarınız konuşmamamızı gerektiriyor. Çünkü ne zaman konuşulmaya çalışılsa hemen konu dışı söylemlerde suçlamalarda bulunuyorsunuz. Yahu dedim ya kimsenin kimseyle sorunu yok. Hepimizin yolu bir , vatanımızı seviyoruz , atalarımızı seviyoruz , bayrağımızı seviyoruz , Atatürk'e olan sevgimizi dahi sorguluyorsunuz. Yahu sen Türk'sen bende Türk'üm. Bende bu topraklarda doğdum. Buranın havasını soludum , buranın suyunu içtim , bu topraklarda vatani görevimi yaptım. Doğuda benim abim çatışmada yaralandı Gazi ünvanı verildi. Şu ana kadar bunu kimse bilmez , çünkü bu bizim için zaten görev kabul edilir. Nedir bu görev ? Bu görev canını her ne koşulda olursa olsun vatan için vermektir. Dedim ya sen Türk'sen bende Türk'üm.

En son alıntıladığın mesaja gelirsek Açköpek kardeşim ; bir kişinin mesajını herkes bu görüşte diye yoramazsın.. Harabe.Net her zaman doğrunun yanında olduğunu açıkça ortaya koymuştur. Baştan beri söylenen birşey var , Ne ak parti , ne chp ne de başka parti , Harabe Net'in bildiği birşey varsa oda Türkiyedir. Bundan başka birşey söz konusu değil. Karşıt fikirden insan da geldi bu foruma. Her ne konuda olursa olsun konuştu derdini anlatmaya çalıştı. Harabe Net bu kişileri sırf aynı görüşü savunmuyor diye kovsamıydı ? Bu site kapanmaz sahibi istemedikçe. :) Yeterki yorumlarımızı adabıyla yapalım. Karşımızdakinin düşüncesine saygılı olmayı bilelim. Suçlayıcı tavırda olursak ne farkımız kalır Siyasetçilerden ?

#10 DuMaN

DuMaN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 980 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 01:04

Şimdi bu partiye oy verenleri vatan haini diye suçlamak saçmalık bence. Bu ülkede herkes vatanını , Bayrağını Atasını seviyor. Bundan yana kuşkumuz yok. Ama bazı çevreler halkı yani bu ülkenin vatandaşlarını sırf sizin sevmediğiniz bir partiye oy verdiler diye salak yerine koydular, koydunuz. Burada sorulması gereken şu ; halkın önüne ne getirdiniz bu insanları seçmemeleri için ? Yapıcı olmak yerine yıkıcı olmaktan başka ne yapıldı ?

İşte diyoruz ki 1 ton kömürle Odunla Fakir fukaraya seçim öncesi dağıtılan ve seçimde oy sözü alınması ve seçimden sonra bunların teyit edilerek bu partiye oy verenlere yardım yapılması Seçim ahlakınada sığmaz yarış ahlakınada hizmet ahlakınada. 70 milyonluk Türkiye cumhuriyetinden bahsediyoruz 16 milyon oy almış parti (7 milyonu si fakir fukaraya dağıtılan yardımla kazanılan oy 9 milyonu zenginliğine zenginlik katanlardan alınan oy) 54 milyon vatandaş ?nolcak peki ya seçim sonrası yapılan bu gereksiz harcamaların cari açığın 6 milyar dolar hesabı kimden sorulcak?Ben bunlara vatan haini demiyorum 3 kuruş yardım için oyunu satan geleceğini satmış demektir diyorum.Sadece devlete kurşun sıkan vatan haini olmaz.
Bir gençliğe hitabe var Memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar diye bir bölüm var. işte diyorum ki.
Kardeş seni seçtik ülkeye başbakan yaptım benim hakkımı avrupada arayacaksın benim hakkımı ezdirmeyeceksin benim Askerim bir ABD li asker kadar değerlidir. Benim değerlerim Avrupanın emellerinden önceliklidir. seni oraya getirdik sen bunları yapmakla mükellefsin.Kapitülasyonları tekrar başımıza getiremezsin BOP un eşbaşkanı olamazsın.Milli yatırımları satamazsın Bankaları peşkeş çekemezsin Toprakları yabancılara satamazsın sen 5 yıllığına görevlisin 49 yıllığına madenlerimi akarsularımı kiralayamazsın.
Ben ses çıkarmayım Sen ses çıkarma O ses çıkarmasın Güdülen insan olalım ABD liye ALMANA İngilize italyana hayran olalım kendi milletimizden utanç duyalım.Sen Ne mutlu Türk'üm diyene dersen Ötekide Ne mutlu Kürdüm der. dememeli Ulusa sesleniş konuşmalarında Doğuda yaşayan Kürt vatandaşlarım diyerek etnik kimliklere bölmemeli.Zira "Türkiye Cumhuriyeti Devletine Vatandaşlık bağıyla bağlı herkes Türk'tür" ibarasini 1923 yılında söylemiş Atatürk.
5 yıldır Sistem yürümüyor herkes bunu iyi biliyor 5 yıl daha yürümemezlik yapmamalı "sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer". Her an herşey olabilir Burası Türkiye.
ortada suçlayıcı bir konuşma olduğunuda sanmıyorum düşüncelerimizi karşılıklı savunuyoruz.Ne ben sizlere kötü bir şey yazdım nede Siz bana.
Ben herhangi bir partinin üyeside değilim savunucusuda bu yapılanları başka partide yapsa yapan partiye eleştiri oklarım yine olacaktır. benim için şahıslar ve onların kurdukları kuruluşlar önemli değil. önemli olan Türkiye Cumhuriyetinin
bekası ve ilerlemesi.Benim milletim kadar zeki çalışkan bir millet yoktur ve benim milletim fakirliği ezilmişliği hak etmiyor. Benim milletim hayran duyacak millet değil. benim milletim hayran duyulacak bir millettir.
ayrıca Ülkemin menfaati dışında yapacağı herşeyi eleştireceğim.Bende bu ülkede yaşıyorum ve bu ülkeye vergi veriyorum benim dedemde bu ülke için şehit oldu.

Bu mesaj AcKoPeK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.08.2007 - 01:24

#11 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 10:26

70 milyonluk Türkiye cumhuriyetinden bahsediyoruz 16 milyon oy almış parti (7 milyonu si fakir fukaraya dağıtılan yardımla kazanılan oy 9 milyonu zenginliğine zenginlik katanlardan alınan oy) 

Vay be.Üşenmemiş saymış. *böö Bu rakamları nasıl verebiliyosun.sanki seçimden sonra türkiyedeki bütün evlere girdin 70 milyon vatandaşla konuştun da. yaa geçin bunları ya :)
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#12 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:33

Bence harabenin geneli için taraflı diyemem ama dokuzharf ve kudI bu konularda çok taraflı akp yanlısı sözler ve yöneticiliği arkalarına almışlar asarız keseriz modundalar ve kendi yanlarında aynı zihniyetli üyeleri koruyorlar

canan sana gelince sanırım sen ilaydasın isim değiştirmişsin sen de az gazete oku tv izle hatta kitap oku da bazı veriler nasıl yazılıyor nasıl insanlar öğreniyor bazı şeyleri sende araştırarak öğren

Açköpek isimli arkadaşım sana da teşekkürler güzel konu açmışsın ama şunu söylicem sana burda dokuzharf ve ekibi seni susturur onların dilinde ve dininde olmayan harabede barınamaz herkese saygılar

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#13 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:40

Açköpek imzan çok güzel olmuş arkadaşım..

#14 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:42

ben yöneticilerden oldukça memnunum, elbette onlarında siyasibir görüşü olmalı...

isim verip suçlamak saçma bence...

Bakınız vakti zamanında o kadar saçma şeylerle akp suçlandı ki; akp den en çok nefret eden ben bile adamların haklarını savunma gereği duydum, o zaman bir çok arkadaş beni cemaatçi akpli vs olmakla suçlamıştı...

Ayrıcada forum taraflı olmak zorunda o zaman bölücülkerin "Önder apo" demeleri sizi/beni gocundurmamalı! Bence tam kararında tarafsız bir site *lol

Kolay gelsin..

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#15 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:46

Kajmeran burda polyanacılık oynamıyoruz site taraflı derken kişiye indirgenerek taraf tutuluyor ondan bahsediyorum yoksa sitenin kuralları vardır isteyen gider isteyen kalır ama atatürk düşmanları oldukça ben hep burdayım kimse ulu öndere laf söyleyemez Açköpek adlı üye bu konuyu açmış bence tüm site sahipleri gelip okusun ceza vereceklerine dinlesin üyeleri ceza vermek basit al sana 1 gün yazmama veya siteden süresiz uzaklaştırma sorun nedir diye soran yok bence bu konuda taraflı harabe

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 05.08.2007 - 14:48

#16 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:50

Kim bu Atatürk düşmanları ?

#17 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:51

9 *lol

BİTTİ!

CAN_i

#18 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:51

Kim bu Atatürk düşmanları ?

Herkes kimin ne olduğunu biliyor az sitede gezerken tarafsız yaparsan görevinini kimin ne olduğunu görürsün *lol

#19 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:52

Kim dedim , sana benim görevimle ilgili birşey sormadım.

#20 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 05.08.2007 - 14:53

mesela cumhuriyeti tek bir partinin savunduğuna inana Atatürk ilkelerini bilnçsizce savunup Atatürkle halkı karşı karşıya getirenler olabilir mi??

Bir çok yazımdada değindim oldukça tarafsız olduğum kanısındayım gördüğüm bu benim *lol

BİTTİ!

CAN_i