İçerik değiştir

- - - - -

karabasan.... *bööö

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 49 yanıt verildi

#1 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:02

arkadaşlar başıma çoğu defa geldi aşağıda bahsedeğim olay..fakat ben bunun karabasan olduğunu bilmezdim, ta ki derinlemesine bir araştırma yapana kadar..
evet, karabasan denen bir şey var..ve bizi uykuda yakalıyor, hareketsiz bırakıyor, hallisünasyonlar görüyorsunuz, ve ağzınızı açıp tek bir ses çıkaramıyorsunuz...ne kadar korkunç değil mi?

çok eski değil bu yaşadığım bu sene başıma gelen bir olay...

gece sağıma dönmüş yatıyorum...bir rahatsızlık hissederek kendime geliyorum, gözlerimi açıyorum...bir şeyler görüyorum o karanlıkta tepemde ...başımı çevirmeye çalışıyorum yukarıya, çeviremiyorum, gözlerimi çeviriyorum yukarıya, havada bir masa ve sandalyenin dönüp durduğunu görüyorum..rüya görüyorum her halde diye düşünüyorum o uyanık halimle, ama nasıl olur diyorum...bunu anlamanın tek yolu var, elimi kaldırayım tutmaya çalışayım lu gördüklerimi bakalım gerçek mi dedim...kolumu uzatmak istedim, kıpırdatamadım..bağırmak, annemi çağırmak istedim, dudaklarımı, dilimi, hiçbir şeyimi oynatamdım..hareket eden tek yerim gözlerimdi...sonra gözlerimi sıkıca yumdum..ve "bu gördüklerim hayal, gerçek olamaz diye kendime moral vermeye çalıştım, şimdi gözlerimi açıp tekrar bakacağım ve bir şey görmeyeceğim" dedim.. BAKTIM! hala oradaydılar, dönüp duruyordular!

ve gariptir, aklıma geldikçe de hala gülerim, o anda garip bir soğuk kanlılıkla şunları düşündüm : ne elimi ne kolumu kıpırdatabiliyorum, dilimi oynatamıyorum, ses çıkaramıyorum, hiç ama hiçbir şey yapamıyorum, yardım çağıramıyorum, şu an o kadar acizim ki, yapacak hiçbir şeyim yok....en iyisi gözlerimi kapatıp uykuya devam edeyim, bir şey olacaksa da olsun, ne yapayım! DEDİM :huh:

tam bir teslimiyet yani...

sabah gözümü açtığımda her şey normaldi.... :P

o gece karabasandan korkmadım, panik yapsam belki çok kötü olacaktı; ama ruhum da çok dingindi, umursamayarak içinde bulunduğum olayı kolaylıkla aşmıştım..

ama kimileri varki, başlarına korkunç şeyler geliyor, inşallah onları yaşamayız..

SİZİN DE BAŞINIZDAN BU TÜR OLAYLAR GEÇTİ Mİ?

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#2 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:15

olmaz mı?! sadık ziyaretçim o benim... :huh:

geldiği gecelerin sabahlarında hiç de iyi şekilde uyanmıyorum ne yazık ki...
Uzun zamandan sonra yeniden 6 ay önce uğradı, bu eve yeni taşındığımızda... ondan sonrada sürekli gelir gider... :P
Dolabımın önünde kedi gözü şeklinde ama sarı olan gözleri vardı... Aynı senin gibi kıpırdayamadım, debelenemedim yatağın içinde... Gözlerimi kapatıyordum ama bişey yeniden açmamı sağlıyordu... Karşıdan bana öylece baktı baktı baktı ve gitti...

Yine bunun gibi bir çok defa daha karşılaştım... Dedim ya sadık ziyaretçim... Hiç yalnız bırakmıyor beni...

#3 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:16

peki bundan kurtulmak için bir şeyler yaptın mı?

#4 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:33

Yaptım... Hala da yapıyorum...
Mesela yatmadan önce mutlaka dua ediyorum...
Sonra eşofmanımda, yastığımda, çarşafımda çengelli iğne var... Çengelli iğne olmadan uyumuyorum...

Tavsiyeler üzerine denedim... Rahatsızlığım azaldı diyebilirim... Birde anmamak gerekiyormuş... Andığın zaman geliyor diyorlar... Bıçak, makas gibi kesici şeyleride söylediler ama uyku halinde tehlikeli olur diye denemedim tatlım...

edit: bu arada avatarına bayıldım... :huh:

Bu mesaj kara tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 01.08.2007 - 16:34

#5 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:35

benim başıma bir kez geldi .. o da şehirler arası bir otobüs yolculuğu sırasında..

gözlerim açıktı.. muavine seslenmek istedim su istemek için.. ama sesimi çıkaramadım.. elimi kolumu oynatmak istedim hiç birini haraket ettiremedim...

acaip tırstım açıkçası.. sonra bir besmele çektim.. biraz durdum .. tabi çok heycanlandım noluyo diye... ve sanki ruhum havalandı böyle oturuyorum ama havadayım çok garip bir his.. öleceğimi veya öldüğümü düşündüm.. bir süre sonra el parmaklarımı haraket ettirebildim.. ve muavine seslendim bir bardak su alabilir miyim diye..

ilk kez bu şekilde başıma gelmişti ve baya korktum açıkçası..

#6 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:45

çengelli iğnenin ne gibi bir faydası varmış peki? :huh:
( bu arada teşekkürler kara :P )

ve ediy's evet, senin başına gelen türde olaylar da oluyormuş, ruhun çıkmasına benzer bir şey, hatta kendine dışarıdan bakma gibi şeyler..
internette anlatılan ne olaylar var..ürkütücü...

#7 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:46

Başıma geliş şekillerini anlatmamı ister misiniz?! *zong

Kedi gibi tüyleri varmış derlerdi bana... Çocukken çok konuşurduk...
Yaşım ilerledikçe kabuslarım artmaya başlamıştı... Bi komşumuzla konuşurken anladım ne olduğunu... Karabasanmış...

Neyse... Yine bi gece ben böyle rahat bi şekilde sırt üstü yatmışım uyuyorum... Yatağımın ayak ucunda bi ağırlık hissettim... Sonra hareket edemedim... Gözlerimi açmayacaktım bu sefer... Ama noldu nasıl oldu bilmiyorum açtım gözlerimi... Üzerimde tarifi mümkün olmayan bi ağırlık vardı... Nefes alamıyordum hatta... Dua etmeye başladım hemen... Allahım yardım et die... Elimi havaya kaldırdım... Doğru söylemişlerdi kedi tüyü gibiydi... Anında kayboldu...
Sonra sordum komşuya tüyünü alacağını sanıp kaçmıştır dedi... Yine duyduğuma göre tüyünü alan ve Kur'an'ın arasına koyan zengin olurmuş... Ne kadar doğru bilinmez... Ama bırakmazmış bir şekilde geri alırmış o tüyü...

offf... çok mu andık ne...korktum iyi mi?! brrrr

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:51

bu konu beni korkutuyor lütfen yazmayın bişi *zong

#9 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 16:57

Bir kaç bişi daha var...
Onlarıda yarın anlatırım ok?
*zong :(

#10 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 17:01

*zong

#11 Poseidon

Poseidon

Tarih Muhabiri

• Dokunulmazlar
  • 2.810 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 17:16

Ya bende sınav geceleri bu oluyor... Bir gün artık iyice canımı sıktı... Yumruklar sallamaya başladım... Dedim ya sen beni alırsın yada ben seni...

Bu somut bir şeyden öte yani bir şey gelip sizi boğmuyor... Bu psikolojik bir şey olsa gerek çünkü başlarına gelenler hangi anlarda geldiklerine dikkat etsin... Stresli olduğunuzda canınız çok sıkkın olduğunda böyle oluyor... Bilmem belki yanılıyorumdur ama çok stresli olduğumda bende her zaman olur... 1-1.5 dakika kadar sürüyor...
Galata Kulesi'nin aklı olsaydı, Kız Kulesi'ne evlenme teklif ederdi...

#12 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 17:19

evet tüylüymüş, onu yakalayan kişiye bir daha uğramazmış derler....

bir de çocukken başıma gelmiştibir şey, şimdi hatırladım....onu anlatırım bir ara *zong

#13 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 17:31

O benden korksun B)
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#14 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 18:09

Arkadaşlardayız , Anne Babası şehir dışındalar. Bende onlarda kalmak için gitmişim. Sürekli karabasan gelir gider bana.Boş bırakmaz hiçbir günümü. O gün yedik içtik eğlendik. Yorgun olduğumuz için yatalım dedik. Yatmadan önce arkadaşa beni karabasanın terk etmediğini , benden ses duyarsa beni kaldırmasını istedim. O korktu , nasıl karabasan falan. Neyse yattık falan. Ne kadar zaman geçti bilmiyorum , sırtımda bi ağırlık hissettim , gözümü açtım bi karanlık. Ayağa kalkmaya çalıştım kalkamadım , bağırıyorum ama ses seda yok. Bi ara arkadaşı gördüm battaniyeyi üzerine çekiyordu korkudan. Elimi kolumu kıpırdatmaya çalışıyorum ama yok hiçbirşey yapamıyorum. En sonunda sıktım iyice kendimi ve ayağa kalkmayı becerdim. Hemen gidip ışığı açtım ve arkadaşı kaldırdım. Kızmaya başladım ona neden battaniyeyi üstüne kapatıyosun bağırdığım halde diye... Korkmuştu anlaşılıyordu , ne bileyim Ali , bi ses geldi ama senin gözlerinde sonuna kadar açıktı , öyle bakıyordun ki korktum kapadım battaniyeyi diye söylendi. Ben yarım saat kendime gelemedim. Sonrasında bundan kurtulmanın bir kaç yolu olduğunu söylediler. Dediklerine göre yatmadan önce yemek yemeyeceksin. Yada yatmadan önce iki dua edeceksin. Çok uzun zamandan beri gelmiyor karabasan. şahsen gelmesini de istemem. Öyle yorucu ve tiksindirici geceler yaşadım ki , o anları yaşamak bile istemiyorum. Düşünmesi bile kötü...

Değişiklikler Kaydedildi...

#15 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 18:16

İğrenç bir espiri iyi gider bu konuya. :(
Neden Kar'a basan da yağmura basan değil *zong
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#16 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 02.08.2007 - 11:54

Edy's nerdesin ya... :blink: Bak daha anlatacağım çok şey var karabasan hakkında... *böö

Duygusuz:
Kesici şeylerin, parlak şeylerin insanı koruduğunu söylemişlerdi...
Ama tam faydasını bilmiyorum, belki de psikolojik olarak rahatlatmak içindir...

#17 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 02.08.2007 - 16:08

*zong

geldim geldim ben olmadan anlatamazsınız şimdi siz korkarsınız :)

#18 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 02.08.2007 - 18:33

o zamanlar çocuğum...yaylada babanemle aynı odada rüzgarın uğultusuyla uyukuya dalıyoruz...
gece korkunç bir rüyadan hemen sonra hafifçe kendime geliyorum..kalkmak istiyorum, ama bir türlü kalkamıyorum, zaten dehşet bir şekilde uykuluyum gene dalmak üzereyken uykuya, sol elimin küçük parmağına bir şeyin dolandığını hissediyorum...fakat gözlerimi bir türlü açamıyorum...dolanıyor, dolanıyor, tıpkı bir ipin yumak haline getirilmesi gibi, küçük parmağıma dolanarak kocaman bir yumak oluşturuluyor...çok rahatsız oluyorum, boğulacak gibi hissediyorum, o parmağımı oynatmak istiyorum, ne mümkün, diğer hiçbir parmağımı oynatamadığım gibi ona da hakim olamıyorum...
sonra bir şekilde kendimden geçmişim...:(

sabah babaneme anlattım, beni yaylanın hocasına götürmüştü okusun diye..eheh...

#19 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 02.08.2007 - 18:34

bunun gibi nice şeyler yaşadım..aboov, aklıma geliyor tek tek...

#20 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 02.08.2007 - 18:40

ay dün gece beni benimde başıma geldi rüyamda haraketsiz bi nine gördüm geldi yine derken yerimden kalkamamıştım sonra bismillah dedim bikaç yüz kere sonrada uyandım tabi arkasından uyuyabilseydim çok güzel olcaktı ama saat 7de ancak gözlerimi kapayabildim
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum