İçerik değiştir

- - - - -

Avşa Adası

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 29 yanıt verildi

#1 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 30.07.2007 - 10:34

Bu konuyu, Avşa Adası'na gitmeyi düşünenler için açtım. Umarım işinize yarar:)

Evvela, Yenikapı'dan cumartesi günleri deniz otobüsüyle gitmek isterseniz; 3 saat sürüyor ve kişi (tam) fiyatı 35-YTL. Önce Marmara adasına uğruyor, ordan Avşa'ya varıyorsunuz. Bana sorarsanız oldukça pahalı, çünkü sadece yola 70-ytl vermek gerekiyor. Neyse, pansiyon fiyatları normalden fazla ucuz:) Biz kişi başı 15-ytl verdik ama 10'a da bulunabilir, biz kalabalık gittiğimiz için yer bulamayız diye yer aramadık fazla. Üstelik pansiyondan denize toplam 55 adım mesafede. Bunun dışında, yemek yediğimiz yerler de çok uygundu (fiyat bakımından) bence.

Denizi çok çok temiz, cam gibiydi fakat şemsiye kiralamadan kumda oturmak mümkün olmuyor. Şemsiye kiralamak da 3.-ytl

Gece canlı müzik yada disko için barlarda hemen hemen hiç giriş parası alınmıyor, sadece içkiye ücret alınıyor. İçki fiyatları fena değil. Gece 02.00'de bütün barlar kapanıyor, çok şaşırdım ama malesef böyle. Eğlenceden sonra sahilde oturup, şarkı söylemek en iyi seçim bence.

Akşamları Avşa Adası oldukça serin oluyor, üstünüze mutlaka bişey almanızı tavsiye ederim.

Çok yakında foto da eklerim ::

Herhangi bir sorunuz olursa burdayııımmm :P
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#2 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 30.07.2007 - 10:46

Resim istiyorum... Resim istiyorum... :P

#3 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 30.07.2007 - 11:43

gitmeyi düşündüğüm yerlerden biri avşa adası .. teşekkürler bilgi için..

#4 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 30.07.2007 - 12:09

Ne demek edy's, görevimiz efendim :mad1:

Karacım, en kısa zamanda eklicem foto :D
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#5 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 30.07.2007 - 12:22

valla foto varsa iyi olur.. gitmek istediğim ama bir türlü fırsat bulamadım bir yer avşa adası..

seneller evvel Marmara adasına gitmiştim.. güzel sessiz sakin oluyor.. bilemem tabi avşa da durum nasıldır :mad1: gençlik akıyor mu gecelere eheheheheheh

#6 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 30.07.2007 - 12:42

Valla gecelere gençlik fazlasıyla akıyor edy's :mad1: Fakat erken kapanıyor yaaa barlar bana göre. Avşa daha kalabalık Marmara'dan, çünkü daha çok seçenek var eğlenmek ve yemek için. Fotoları arkadaşım çekmişti, o bana yollar yollamaz eklicem:)

Sessizlik ve sakinlik arıyorsan, gece 23.00 gibi dooooğğrrruuuuu deniz kenarında kumların üstüne oturmaya ve kayan yıldızları seyretmeye...Bana bu terapi gibi gelmişti..
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#7 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 31.07.2007 - 10:31

Dün, hürriyet gazetesinin seyahat adlı ekinde, detaylı olarak, resimleriyle Avşa Adası tanıtılmış. Sağolsun arkadaşlar, kırmadı beni. :what: Özellikle Kara ve Edy's için şöyle birkaç tane büyük fotoğraf yayımlarsanız, pek sevinirim dedim, onlar da kırmadılar beni ::
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#8 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 10:17

daha önce gitmiştim avşaya. hatta 3 sene falan her yazımı avşada geçirirdim. harika bi yer. asturiasın anlattığı kadar da var. benim zamanımda da çok uygundu. demek ki hala öyleymiş. tam bir öğrenci tatil köyü *zong
Yokluğun bu bahar biter mi ?
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#9 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 10:52

Valla Serra, tadı damağımda kaldı diyebilirim Avşa için. Bana sorarsan, cuma akşamından gitmek lazım. Cumartesi ve pazar gününü dolu dolu geçirip pazar akşamı 18.00 /18.30/19.00 saatlerinde kalkan deniz otobüsüyle geri dönmek lazım. Eğer sadece hafta sonu için gidiyosan tabii *zong

Dipnot: En önemli nokta, deniz otobüsü yada vapur biletlerinin en az 1 hafta önceden alınması. Çünkü yer bulunmuyor.
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#10 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 10:56

ido ile mi gidiliyor asturias?
ben hatırlayamıyorum neyle gidildiğini.
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#11 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 11:20

Evet canım, idoyla gidiliyor. Yenikapı'dan kalkıyor. Önce Marmara adas'na uğruyor ordan Avşa'ya:)
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#12 Serra

Serra

I'm Back !!

• Üyeler
  • 8.125 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 12:22

ido'lar çok pahalı ya *fiuv hep de böyle gıcıklar :)
ama avşa'ya değer doğrusu. gidin gidin mutlaka gidin tavsiye ederim ben.
hatta söyleyin dank'a tur ayarlasın avşa'ya.. *zong
Ya da bu
Son;Bahar biter mi ?

#13 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 13:07

Hürriyet te yok ki Avşa resimleri... Bulamadım ben...
Bu arada tur yapılacaksa Avşa'ya bu sefer günü birlik olmaz heralde... :P

#14 asturias

asturias

Benimle Oynar mısın?

• Üyeler
  • 2.167 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 13:29

Bence de günübirlik olmaz karacım, en az 2 gece kalınmalı derim ben. Cumadan gidicez, pazar doncez. Cunku 3'er saatlik yol yorgunluğu felan ancak kendine geliyorsun.. :P
Tam buradayım ben
Görmek istediğin yerde
Belki 1 adım ötende
Belki düşünde
Sadece hisset beni
Ben buradayım..

#15 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 13:58

Eh bakarız o zaman bi hal çaresine... :P

#16 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 01.08.2007 - 14:02

silivri den gidiliyordu hala gidiliyor mu bilmiyorum bilgisi olan var mı acaba ..

özendiriyosunuz amaaaaaaa olmuyorrrrrrrr :P

#17 fisun

fisun

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2007 - 18:38

İsmim Fisun Yılmaz;
Tatilimizi geçirmek üzere annem, babam ve ben bir çok araştırma yaparak babamın yaşından dolayı (Babam 75 yaşında damar tıkanıklığı rahatsızlığı var. Uzun süre yürüyemiyor olması dolayısıyla) aktarmalı olmadığı için Avşaya gitmeye karar verdik. Avşaya ilk defa gideceğimiz için İnternetten Avşanın tüm motel ve pansiyonlarını araştırdım. Sitenizdeki resimlerden etkilenip TEMEL MOTEL 'in denize sıfır olması ve babamın rahatça denize girebilmesi için orada karar kıldım.

Ailece işlettikleri Motelin sahibinin kızı olan Melisa Temel ile defalarca yaptığım telefon konuşmalarımda internette vermiş oldukları bilgiler doğrultusunda sorular sordum ve cevap olarak hepsine EVET cevabı aldım.

SORULARIM VE CEVAPLARI ŞUNLARDI :

Otelin Avşa merkezine ve marketlere yakın olup olmaması? (ki; bu babam için en önemlisiydi.) Ben hızlı bir şekilde hiç durmaksızın yürüdüğüm halde saat tuttum. 20 dakikada yürüyorum. Babamın yürümesi mümkün değil. Market alışverişimi o kadar yoldan yapıp taşımak zorunda kaldım.

Apart olan motel odalarının durumu, mutfak ve banyonun olup olmadığı odanın kendine ait balkonunun olması en önemlisi televizyon bulunması ve mutfak malzemeleri benim için çok önemliydi?
Odalar çok iç içe ve karanlık, odalarda balkon yok, özellikle söz verilen ve sitesinde de her odada bulunan televizyonun odada olmaması, mutfak malzemelerinin çok kısıtlı olması, istediğimiz halde verilmemesi, (biz kağıt tabak ve bardak almak zorunda kaldık) zaten odalarda az miktarda bulunan malzemeler de çok pisti.

Avşaya geldiğimizde bizi karşılayıp arabayla getireceklerini söyleyen Melisa hanım gelince telefon açmamızı söyledi.
Biz gelince aradık ve bizi karşılamaya gelen babasının arabası küçük bir kamyonetti. Babamı öne oturttuk ben ve 60 yaşındaki annem zor bir şekilde kamyonetin arkasına çıkarak kenarlara oturup o kadar yolu tehlikeli bir şekilde gitmek zorunda kaldık. Zaten ilk hayal kırıklığımız orada başladı.

Ben bu soruları defalarca arayıp sorduktan ve hepsine evet cevabı aldıktan sonra 60 YTL olan oda fiyatını 20 ; 25 gün kalacağımız için pazarlık yaparak 50 YTL ye indirip 1 günlük fiyat olan 50 YTL yi havale yaptım ve yerimizi ayırttım. 30 Temmuz 2007 Tarihinde Avşaya gittik. Karşılama ve ulaşımdaki hayal kırıklığından sonra motelin ve odaların durumundan dolayı bir kez daha şok olduk. Bize ayrılan oda çok küçük, karanlık odaların hiçbirinde balkon yok, küçük ve pis bir mutfak tezgahı, sadece klozetin sığdığı kadar bir tuvalet ve klozetin üzerinde bozuk bir duş vardı. Ayrıca televizyon ve mutfak malzemesi yoktu. Çarşafların durumu da pek iç açıcı değildi. Sonra başka bir oda gösterdiler burası olsun dedim diğerine göre biraz daha ferah bir odaydı. Televizyon da vardı. Fakat bu sefer bize diğer odanın ayrıldığını bu odanın fiyatının ise 80 YTL olduğu söylendi fakat ben biraz sert çıkınca odaya aynı fiyata girdik. Annem ve ben bavullarımızı açmadan başka bir yer araştırmak için o sıcakta o kadar yolu yorgun bir vaziyette yürüyerek geri döndük. 3-4 saat araştırmamızdan sonra başka bir yer bulduk ve 1 gecelik kapora bırakarak Motel’e geri döndük. Amacımız, 1 gecelik para yatırdığımız için o geceyi orada geçirip ertesi sabah motelden ayrılmaktı. Motele döndükten sonra kayıt için beni aşağı çağırdılar. Ben 1 gece kalıp yarın ayrılacağımızı söyledim. Ama bana 1 gece kalamayacağımızı havale yaptığım parayı vermeden moteli terk etmem gerektiğini söylediler. Tabiî ki orada da tartışma oldu . Tatilimiz gittikçe kötüye gidiyordu. Fakat sonra babamın durumunu göze alarak eşyalarla yer değiştirmekten vazgeçtik ve 10 gün kalıp İstanbul’a dönmek üzere Temel Motelde kalmaya karar verdik.

Ertesi sabah o yorgunluk üzerine çocuk sesleriyle saat 07:30 da uyanmak zorunda kaldık ve bu hep böyle devam etti. Çünkü odalar ve yemek yenmek üzere ayrılan balkon aynı yerdeydi herkes aynı balkonda yemeklerini yemek zorundaydı yani odalarımızdan balkona yemek ve malzemelerimizi taşıyorduk. Çünkü odada balkon ve masa yoktu. Herkesin içinde yemek yiyorduk. Akşam yemeklerimizi de burada yedikten sonra orada kalan diğer insanlarla sohbet etmekten başka bir alternatifimiz yoktu, çünkü Motel merkeze çok uzaktı. Başka bir faciayı da o akşam gördük saat 24:00 e doğru önce Motelin sahibi Mahmut Temel, gelerek zaten sessizce sohbet ettiğimiz halde geç oldu sessiz olun diye bizleri uyardı. 10 dakika sonra karısı, 10 dakika sonra oğlu gelerek bizi tekrar uyardılar. Buda her akşam bu şekilde devam etti. Tatilde saat 24te yatmamız isteniyordu çünkü başka yapabileceğimiz bir şey yoktu. Müzik yok, okey oynamak mümkün değil sessiz olmalıyız. Oysa ki insanların istediği saate kadar oturup sohbet edebileceği bir bölümün olması gerekliydi.

Motelin eksileri tabiî ki bunlarla kalmıyor çünkü motel iyi temizlenmiyor, şezlong koyulabilecek yerleri çok küçük her gün insanlar şezlong kapmak için yarışıyor. 3 tane küçük hasır şemsiye var buda insanlara yetmiyor tabiî ki. Alt katta küçük bir büfe var ama insanlardan farklı farklı ücret alıyorlar. Patetes kızartması için fiyat istedik oğlu ben bilmiyorum anneme sorayım dedi yarım saat sonra annesi küçük bir tabak patates için 5YTL fiyat verdi. Gelen tüm müşteriler pişman oldu çoğu da zaten internetten aldanmış. Odaların televizyonlu olmasını bırakın klimalı diye satmışlar. İsteyene kahvaltılı fiyat veriliyor kahvaltı sadece tabakta 1 yumurta , peynir, ve salatalık olduğu halde açık büfe kahvaltı diye bilgi vermişler. Zaten Motel girişindeki soldan ilk oda mutfakları galiba incelenmeli çok pis bir yer o odayı gören yemek değil su bile içmez orada.

Ayrıca hayal kırıklığına uğrayan İsviçrede yaşayan bir bayanda çocuklarıyla geldiği tatilden bizim gibi erken dönmeye karar verdi. Gemiyle dönmek için onlardan bilgi almış ve biz size çarşıya gittiğimizde bilet alırız demişler. Mahmut Temel bey bilet fiyatını tek kişi için 30 YTL demiş. Oysa ki aynı gün başka arkadaşlar 23 YTLye bilet almışlardı. Bende hanıma söyledim. Aşağı inip sorduğunda Mahmut Temel o zaman indirim yapmışlar demiş pişkin pişkin. Pazartesi 25 gün kalmak amacıyla gittiğimiz tatilimizi Cumartesi akşamı saat 23:45 te tekrar sessiz olmamız için uyarıldıktan sonra bitirme kararı aldık ve sabaha kadar uyumayarak valizlerimizi toplayıp sabah saat 06:00 da oteli terk ettik ve terk ederken de kendilerini şikayet edeceğimi bildirdim. Ayrıca peşin olarak ödediğim para içinde ne bir fatura ne de bir fiş verilmedi bana.

Çünkü sadece parayı düşünen insanlar ama bir kere gelen birinin bir daha gelmeyeceği ve gelebilecek kişileride engelliyeceği akıllarından geçmiyecek kadar cahilce yapıyorlar bu işi.

Olayları Bu kadar uzun anlatmamın sebebi insanların benim gibi bir olaya maruz kalmaması içindir. Okuyup zaman ayırdığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sevgi ve Saygılarımla
FİSUN YILMAZ

İLGİLENİP CEVAP YAZMA NEZAKETİNİ GÖSTERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM.

#18 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 08.08.2007 - 18:40

İnternete çok yabancı olmadığınız anlaşılıyor forumumuza katıldığınıza göre ...

Anılan işletmeye ait fotoğrafları ve videoları tatil kararınızı almadan görme imkanınız oldu mu ?
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#19 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4.623 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Gönderim zamanı 08.08.2007 - 18:43

bu tarz yerleri sikayet edebilecegimiz bir yer de yok.
tüketici dernegi ile bize taahhüt ettikleri seyin imzali bir anlasmasi elimizde olmadigi icin pek bir sey yapamiyoruz.

esnaflikta dürüstlük denen olguyu yitirmis isletmeler kapanmaya mahkumdur. is yerini dürüstlükten uzak isleten kisiler ömürlerinin sonuna dek kaybedecektir.
yapmaniz gereken böyle bir durumda o isletmenin kötü reklamini yapmak.

sizin yazinizla harabede en az 30 kisi bilgilendi, otuzumuzun her biri de 30 ar kisiyi bilgilendirecektir.

hem emin olun ki hakkin adaleti denen sey ticarette de gecerli.
hicbir müsteri aptal degildir. kandirilmayi hak etmez. bi sekilde hakkini da alacaktir.
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#20 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 08.08.2007 - 18:46

Şikayet edilecek mercii ; Turizm ve Kültür Bakanlığı'dır .
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->