İçerik değiştir

Bu Chp Atatürkün Chp si mi?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 29.07.2007 - 14:54

Atatürk'ün Kurduğu Parti olmakla övünürken Biraz daha dikkatli olmak lazım.
Atatürk İktidar kavgası yapmadı hiçbirzaman bunlar gibi <_<

Bu mesaj İlayda tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.07.2007 - 14:59

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#2 fullblack

fullblack

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 189 Mesaj

Gönderim zamanı 29.07.2007 - 15:32

yapmadı çünkü o zaman çok partili döneme daha geçmemiştik.

#3 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 Mesaj
  • İlgi Alanları:satranç,

Gönderim zamanı 29.07.2007 - 23:10

Atatürk'ün Kurduğu Parti olmakla övünürken Biraz daha dikkatli olmak lazım.
Atatürk İktidar kavgası yapmadı hiçbirzaman bunlar gibi  *zong

bunu mu bulabildin? yok mu gemiler satın alan chp liler, yada Atamıza dil uzatanlar, yada barzaniyle işbirliği yapan birini bulamadın mı chp içinde... veya çiftçisine küfür eden birini, yada işsizine sende işsiz kal napıyım diyen birini bulamadın mı chp içinde.. veya rejim tehlikesi olarak gördüğün kimse yokmu bu partide.. bulabildiğin sadece bu mudur? başka da birşey bulamazsın. ayrıca bu partide sizi rahatsız eden nedir? chp nin Atatürkün partisi olmasının yarattığı bir sıkıntı mevcut gibi sizde.. şunu farkettim ki; Atamın ruhu bile sizin gibileri sıkıntıya sokuyor. % 70 de oy alsanız istediklerinizi sonsuza kadar gerçekleştiremeyeceksiniz..

Düzenleme : Alıntıdaki video kaldırıldı.

Bu mesaj dokuzharf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 29.07.2007 - 23:11

#4 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 29.07.2007 - 23:32

şunu farkettim ki; Atamın ruhu bile sizin gibileri sıkıntıya sokuyor.

Atatürk hakkında bir kelam edilse anında Atatürk düşmanısın deniyor. Anında sıkıntıya sokuyor sizi deniyor. Yıkın artık şu tabuyu. Bırakın herkes Atatürk'ü konuşsun. Geçen bir başka konuda da yazdım , Atatürkle kimsenin alıp veremediği yok. Herkes dualar ediyor Atatürk'ün yaptıklarına dair. Atatürk'ü anlatamamak gibi bir dert var bu ülkede. Putlaştırmaktan başka birşey yapılmıyor ki. Doğru ve düzgün anlatıldıktan sonra herhangi bir problem çıkacağını sanmıyorum.

Cumhuriyet Mitinglerinin olduğu günlerde Doğu illerinden birinde ( hatırlayamadım neresi olduğunu ) o ile ait tüm partilerin Kadın kolları toplanıyor ve Cumhuriyetimize sahip çıkalım diye Basın mensuplarına açıklamalar yapıyorlar. Derken Basın mensuplarından birisi fotoğraf alalım diyor herkesin olduğu. Kabul ediyorlar ve tam fotoğraf çekilecekken bayanlardan iki üç tanesi biz böyle fotoğraf çekilmeyiz diyorlar. Tabii hemen nedenini soruyorlar. Neden çektirmiyorsunuz böyle diye. Olmaz diyorlar, biz Atamıza sırtımızı dönerek fotoğraf çektirmeyiz
saygısızlık olur diyorlar. ( Bulundukları yerde Atatürk Anıtının var. Hemen önünde cereyan ediyor bu olay.) Yahu ne olacak diyor oradakiler. Aralarında her partinin mensupları var. Şaşırıyorlar ve birşey olmaz böyle çektirelim diyorlar. Hayır çektirmiyorlar. Sonunda çözüm bulunuyor. Çektirmeyiz böyle fotoğraf deyip Atatürk Anıtının olduğu yere çıkıyorlar ve orada çekiliyorlar. Şimdi Atatürk'e sırtımızı dönerek onunda bize bakar gibi fotoğraf çektirilmesinde ne kötülük olabilir ? Bu kişilere sormak lazım , Atatürk olsa böyle mi yapın derdi ? Cebinde taşıdığın paranın üstünde Atatürk resmi var , onu cebine koyuyorsun birşey olmuyorda , Atatürk anıtına arkanı dönmüşsün bunda mı sorun var ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#5 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 29.07.2007 - 23:47

Üstad ;

Tebrik ediyorum seni . Çok güzel yazmışsın . Nasıl oluyorsa artık , ara sıra böyle güzel şeylerde yazabiliyorsun . *zong Evet haklısınız , Ulu Önder Mustafa Kemal'i putlaştırıyoruz maalesef . Onun fikirlerini ve ideallerini insanlarımıza anlatmaktan çok , siyasi çıkar malzemesi olarak kullanıyoruz . Halbuki Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk , sağcı içinde , solcu içinde , Müslüman içinde , dinsiz içinde ortak değer olmalı .