İçerik değiştir

- - - - -

Güneş Kremi tavsiyesi ve güneş mevzuu

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 15 yanıt verildi

#1 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 23.06.2007 - 21:55

Ya arkadaşlar , benim tenim beyaz , denize veya havuza neyse işte ilk girişimde sezon başında o eğlence bana ölüm gelir en geç 1.5 gün sonra ... Böyle iğneler batıyor gibi oluyor , en sonunda gidiyorum hastaneye iğne oluyorum rahatlıyorum , sonrasında ise yanık kremleri yumuşatıcı kremler filan :P

Şimdiiii , mesela şu an havuza gitme hevesim var , ama gitmek istemiyorum hem bu yanma mevzuusu , hemde haftasonu kalabalığı beni düşündürüyor ...

Ama netice itibari ile bugün veya yarın gitmesemde , pazartesi günü ofisten erken çıkıcam , 4 - 5 gibi gidicem aqua parka :) he tabi benim amacım yüzmek , havuz filan var ...

Yine bana işkence olmaması açısından ne etsemde minimuma indirsem bu yanık olayını ?
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#2 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 23.06.2007 - 22:09

dostum öncelikle güneş yağı sürdüm diye çok güvenmeyeceksin.. ilk zamanlar kısa aralıklarla güneşte kalmanı tavsiye ederim.. yoksa onun acısı çekilecek gibi değil.. ben de çok yanıyorum böyle.. ama artık akıllandım.. kesinlikle uzun süre kalmam güneşin altında.. kısa kısa sürelerle başlayıp. tenini biraz bronzlaştırdıktan sonra rahat rahat çıkabileceksin güneşe..

tabi bronzlaştım diye .al gibi de güneşte durmamanı tavsiye ederim.. sonuçta zararlı fazlası.. özellikle şu aylarda 11 16 saatleri arası gerçekten tehlikeli ister yanık ol ister beyaz tenli .. yine de tehlikeli..

herkese yanıksız güzel bir yaz dilerim..

#3 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 25.06.2007 - 15:53

5 gibi gidicem havuza edisun *lol inşallah yanmam , 50 faktörlük krem aldım , paso sürücem ehehe :D

#4 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2007 - 11:13

50 factor olurmu be senin düşük dereceli alman lazim idi.... beyaz tenliyim diyosun bide... düşük dereceden başlicaksın güneş yağina son zamanlarda da cacao lu kremi sürücen abi cillop gibi simsiyah dönücen tatilden....
:D
Return to İnnocence

#5 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2007 - 11:22

Pardon ben mi yanlış anladım... Guide güneşten korunup, kıpkırmızı olup tatilinin zehri olmamasını mı istiyor, yoksa bronzlaşmayı mı?!
Ben zehir olmamasını istiyor sanmıştım da...
50 faktörlük koruma gayet güzel... Fakat güneşe çıkmadan 15 dakika önce sürmelisin...
İyi tatiller...

#6 Sanderland

Sanderland

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 675 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2007 - 11:49

derece olayinda ters oranti var sanırım. rakam büyük olunca az uakıyo küçük olunca cok yakıyo öylemi ?
Return to İnnocence

#7 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2007 - 11:50

evet :D

#8 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2007 - 13:29

Sakin olun :D havuza gittim geldim , hala bembeyazım , ace temizliği ehehehe

Hiç yanmadım , havuza atladım , iki kere gittim geldim sonra şemsiye altına girdim :D saat 8 den sonra ise sudan neredeyse hiç çıkmadım ehehe :D

Demekki 8 den önce denize girmicem ben , ne güneş kremi derdi oldu , ne de acaba akşama uyuyabilcemmi sorusu :)

Bu mesaj guide tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 26.06.2007 - 13:30

#9 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 14:52

güneşten gelen uva ve uvb ışınları beyaz rengin yansıtıcı özelliği nedeniyle tenin tarafından emilmez ne kadar ugrasırsan ugras pembe ardından kırmızı rengin ötesine geçiremezsin teninin rengini
bu arada güneş sütleri yagları ve kremlerinin asıl amacı öncelikle bronzlasmak degil öncellikle günesin zararlı etkilerinden cildi korumaktır.bronzlasacagım yanacagım diye saatlerce güneşin altında yatıp cilt kanserine davetiye çıkarmanın anlamı yok.

Bu mesaj alinda tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.06.2007 - 14:53

Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#10 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 14:58

benim bronzlaşma gibi bir amacım yok yanlış anlaşılmasın :P yarın yine gidicem , ama akşam olcak büyük ihtimalle yanmamak için :D

#11 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 15:08

hmm sizin şikayetiniz agrılar sanırım
günes allerjiniz yada güneş hasasiyetiniz olabilir
hastaneye gittiginizde de muhtemelen antiallerjik ve streoid tedavisi uygulamıslardır. güneşe çıkmadan yada güneşte fazla kalmadan önce bir dermatoloji uzmanına muayene olmanız sanırım sizin için en iyisi olacaktır
Gönderilen Resim

#12 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 17:38

Sakin olun *lol havuza gittim geldim , hala bembeyazım , ace temizliği ehehehe

Hiç yanmadım , havuza atladım , iki kere gittim geldim sonra şemsiye altına girdim *lol saat 8 den sonra ise sudan neredeyse hiç çıkmadım ehehe *fiuv

Demekki 8 den önce denize girmicem ben , ne güneş kremi derdi oldu , ne de acaba akşama uyuyabilcemmi sorusu *heyo

antalya dolaylarında olduğum zaman akşam 19:00 20:00 saatlerinde denize giriyordum çoğu zaman ve su çarşaf gibi ılık böyle ayrı bir zevki oluyor.. ayyyyy canım çekti yafff *lol

#13 DKNH

DKNH

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 17:48

söylemesi ayıptır biz antalyada hala ya aksam 7 den sonra ya sabah 10 dan önce denize giriyoruz *fiuv *lol
güneşten korunmanın en güzel yoluu
Gönderilen Resim

#14 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 17:49

hem güneşten korunmanın yolu hem de o saatler hakkaten denizin tadı bir başka oluyor.. keyif saatleri diyebiliriz

#15 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 17:56

Offfffff tatil yok bana işte *lol anca böyle ara sıra kaçamak yapabiliyorum , keşke bende antalya'da olabilseydim *lol doğduğum yer , sonra turistler güzellll *lol zaman güzel geçiyorrrrr *fiuv neyse kendime geliyim *lol *heyo

#16 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 27.06.2007 - 19:35

abi gönül dili bir olsun yemişim ingilizceyi almancayı *zong)))))))

kakdelaaaa,, haraşuuuuuuuu ::)))))) yeteri kadar rusça var kardeşim üzülme sen

Bu mesaj Edy's tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 27.06.2007 - 19:36