İçerik değiştir

Hayrullah Mahmud

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 27 yanıt verildi

#1 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 27.02.2005 - 15:49

Hayrullah Mahmud Star gazetesinde okunmaya değer yazılar yazmıştır!

http://www.stargazet...p?haberID=42416

#2 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 13.03.2005 - 21:59

star hayrullah abi bi onu okudum :buttrock:)
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#3 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 10.04.2005 - 13:41

Cem Uzan'ı seçim propagandaları esnasında izlemiştim. Bir çok genç toplanmıştı etrafına. Kimi konuşmaları benim dahi hayli ilgimi çekmiş, neredeyse ona katılacaktım. Lakin, kimi nokta-i nazarlarda yaptığı gaflar (Öyle şeyler ki, bunu ancak kelamı kuvvetli olanlar anlar) beni bundan alıkoydu. Oy alacağım diye böyle şeyler söylenemezdi çünkü. Ne dediğini merak edenler olabilir, ama üzgünüm, bunu sadece bizim muhitte, eskiden ülkücü olup, sonra Genç Parti'ye katılan Erkan adlı bir arkadaşa anında söylemiş ve tenkidimi yapmıştım. Gerçi beni haklı bulmuş, ama beklentileri dolayısıyla, (Zira yeni oluşumlarda daima şans kapısı vardır yetenek sahiplerine) yolunda devam etti. Bence, Cem Uzan stratejik hatalar yaptı. Yoksa çok iyi gidiyordu. Şimdi, gelecek zamanda ne yapar, nasıl yapar bilemem. Ne zaman olur bilinmez, lakin, bir dahaki seçimlerde türkçü söylemlere ağırlık veren adayların oy toplayacağı kanısındayım.

#4 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 21.04.2005 - 02:06

Merhaba Kardelen Kardeş,

Sana gönderdiğim son mesajımı hatırladın mı? Ha ha ha haaaa!
O bir test idi. Ve bunu ne yazık ki, kazanamadın.

Ben AÇI VE USTA'nın yazarıyım.
Yetmedi ise, meşhur, AKKARTAL romanın da yazarı benim. O tarihi roman, Cumhur Başkanınızın seçildigi gün, onu seçen Meclisin bütün önemli gruplarına T.B.B.M inde bir bir dağıtılmıştır.
Lakabım ŞAVAŞÇIDIR, bu adı, zamanın DGM savcıları dahi bilir.
Çünkü ben, kendini Avrupada ispatlamış, gerçek bir Türk Savaşçısıyım. Bunu görmek için, www.google.com sitesinde, Hüsrev Özel adı altında yazılanları okumalısın.
Cem Uzan gibiler, olsa olsa benim bir öğrencilerim olur, LİDERİM asla olamazlardı.

Bir Ressam gözü ile, ben, senin resmine bakıp, gördüm. Bu yüze sahip milyonlar var bu ülkede. Beni hiç gördün mü sen? Hayır.
Oysa, beni görsen, bunu asla yapmazdın.
Değil mi ki, seni denemek istediğimi anlamadan, bir şikayet dilekçe örneği gönderdim diye, beni şak şakcı bir kalabalığa katarak, Cem Uzan'a biate çağırdın, o halde sen bağımlı, bağımsız düşünebilecek bir değilsin. Böyle kişiler bana bir daha hitap edemez, etse bile yanıt alamaz.
O halde sana By By Bay, sevgili Kardelen!

#5 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 21.04.2005 - 18:40

Merhaba Hüsrevani
Senin gönderdiğin son mesajı hatırladın mı? Ha ha ha haaaa!
Ona benzer pekçok mesaj gerekli yetkililere gönderiliyor!Benim inanıp inanmamam önemli değil!Zaten o mesajı kimin yazdığını soracaktım!Senin yazdığını bile düşündüm!Bu anlamda sen kaybettin!
O bahsettiğin şikayet örneği Abdullah Gülün internet sitesinde ziyaretçi defterinde yayınlanmıştır!O mesajın altındada Hüsrev Özel ismi yer almaktadır!!Gördüğün gibi sen kaybettin!Belki de Cem Uzandan biraz ders almalısın!Öğren de gel!
Ben seni çağırmadım!Bu kanıya nasıl vardın!Ben senden daha bağımsız düşünüyorum!
Ben sana hitap etmedim,sadece sorularını cevapladım!Böylelikle de senin bu konudaki söylemini çürütmüş oldum!
Bir ressam gözü ile beni gördüğünü sandın ama göremedin!
Oysa, beni görsen, bunu asla yapmazdın!
Bir Türk Savaşcışı olduğunu iddia ediyorsun!Neye dayanarak bunu iddia ediyorsun?
Sana By By Bay, sevgili Hüsrevani! :P ;) B)

#6 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 28.06.2005 - 17:17

Merhaba Kardelen Kardeş,

Sana gönderdiğim son mesajımı hatırladın mı? Ha ha ha haaaa!
O bir test idi. Ve bunu ne yazık ki, kazanamadın.

Ben AÇI VE USTA'nın yazarıyım.
Yetmedi ise, meşhur, AKKARTAL romanın da yazarı benim. O tarihi roman, Cumhur Başkanınızın seçildigi gün, onu seçen Meclisin bütün önemli gruplarına T.B.B.M inde bir bir dağıtılmıştır.
Lakabım ŞAVAŞÇIDIR, bu adı, zamanın DGM savcıları dahi bilir.
Çünkü ben, kendini Avrupada ispatlamış, gerçek bir Türk Savaşçısıyım. Bunu görmek için, www.google.com sitesinde, Hüsrev Özel adı altında yazılanları okumalısın.
Cem Uzan gibiler, olsa olsa benim bir öğrencilerim olur, LİDERİM asla olamazlardı.

Bir Ressam gözü ile, ben, senin resmine bakıp, gördüm. Bu yüze sahip milyonlar var bu ülkede. Beni hiç gördün mü sen? Hayır.
Oysa, beni görsen, bunu asla yapmazdın.
Değil mi ki, seni denemek istediğimi anlamadan, bir şikayet dilekçe örneği gönderdim diye, beni şak şakcı bir kalabalığa katarak, Cem Uzan'a biate çağırdın, o halde sen bağımlı, bağımsız düşünebilecek bir değilsin. Böyle kişiler bana bir daha hitap edemez, etse bile yanıt alamaz.
O halde sana By By Bay, sevgili Kardelen!

Pek muhterem HÜSREVANİ

meşhur bilmem ne kitabını ben yazdım,ben bir yazarım,adama ressam gözüyle bakarım,bana savcılar savaşcı der,inanmassan google gir bak,aralarada gülme efekti koymuşsun Ha haa ha!!.........bunlar nedir ya....bunları evde "yazar,ressam" arkadaşlarınla viskini yudumlarken anlatıcaksın,onun yeri burası değil.. veya anan baban sana hiç mütevazi olmaya öğretmedimi.....

Gelelim asıl diyeceğime;bu yazıyı yazdığın topic'in adı ;Hayrullah Mahmud.....
eğer kardelen ile bir derdin varsa özel mesaj atabilirsin.ama anladığım kadarıyla sen aşşağılamak için yazdığın bu şeylerin herkes tarafından okunmasını istemişsin...google girmeye gerek kalmadı ,ne olduğunu bu şekilde anlamış olduk.

""Yetmedi ise, meşhur, AKKARTAL romanın da yazarı benim. ;) ;)
Lakabım ŞAVAŞÇIDIR :sick1: :sick1:
Çünkü ben, kendini Avrupada ispatlamış, gerçek bir Türk Savaşçısıyım :sick1:
www.google.com sitesinde, Hüsrev Özel adı altında yazılanları okumalısın. :sick1:
O halde sana By By Bay, :sick1: :sick1: ""

O kadar büyük bir yazarsınki bunu internette forumlarda halka duyuruyorsun..
Bir insan nasıl kendini böyle överek konuşabilir hala aklım almıyor..

Sana daha başka şeyler de yazmak isterim ama büyüğümsün sonuçta...

..................Büyüğünü bilen,büyüğünden büyüktür.............

;) ;) ;) ;) ;) ;)
Gönderilen Resim

#7 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 22.09.2005 - 11:54

Merhaba Atmaca Kardeş!

Ola ki Kayserili'sin?
Bu ismi kullanan bir arkadaşım vardı, Kayserili.
O nedenle, aklıma bu geldi.

Kardelen'le olan kimi yazışmalarımızı okumuş ve eleştirmişsin.
En çok da, niye mütevazi olmadığıma, takılmışsın.

Diyelim ki, bu sayfalarda, o sırada özel ileti gönderilme modunu bilmediğim için,sizi de bunları okumak zorunda bıraktım.
Bu nedenle, lütfen kusura bakma.

Ancak, aklımın almadığı, kendimle ilgili nitelemelerin seni çok rahatsız etmiş olmasıdır. Bana, "Atmışsın arkadaş, dediklerin doğru değil, yalan, palavra, demeliydin" ki, bu doğru ise, ben de seni, tepkini anlaya, hak verebileydim.

Neyse, mühim değil. Eleştiri kaldıracak kadar güç sahibiyiz, şükür ki.
Ama, merak ettim, adamın biri, bir türkü uydurmuş ve bununla meşhur olmuştu, hatırlarsa. ALEM BUYSA KRAL BENİM, diyordu.
Merak ettiğim, ona da böyle bir eleştiride bulunup, bulunmadığındır?

Yüz yüze konuşmalarımızda, eğer kişi kendinden böyle bahsederse, ben o zaman kişiyi böyle eleştirir, tavrını nezaketsiz bulduğumu söylerdim.

Sonra, bir söz vardır: Dinleyen, söyleyenden arif gerek.
Okuyan, söyleyenden arif gerek de, olabilirdi bu söz.

Gerektiğinden fazla alçak gönüllü olmanın iyi bir şey olmadığını,
bana yaşadığım bu hayat öğretti. Fazla alçak gönüllü olmaya çalışanların çoğunun arkasında gerçekte zaten bir şey yoktur, bu takdiği, varmış, izlenimi vermek için kullanırlar...
Selam ve en iyi dileklerimle...

#8 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 17.11.2005 - 16:24

Hayrullah Mahmud Star gazetesinde okunmaya değer yazılar yazmıştır!

http://www.stargazet...p?haberID=42416

hani şu kiralık kalem mi, ondan mı bahsediyorsunuz??? :msn11: :P :P :P B) B) B)
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#9 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 17.11.2005 - 18:04

Ya arkadaşlar,
Benim PC'ye ikide bir viruslar musallat olup, sık sık bütün sistemi formatlar ve yeniden kurarım. Onun için de, pek çok üyesi olduğum siteyi kaybederim. Lakin sağ olsunlar, siz de sağ olunuz, böyle zaman zaman gelen iletilerle, yeniden döner, tekrar kavuşurum onlara.
Durum böyle de, bu gün ki hatırlatma iletiniz enterasandı. Hiç böyle olmamıştı çünkü. Zira, iletinin birinci linkine tıkladığımda, karşımda Stargazetesinin internet sayfasını bulmayım mı. Şaşırdım tabi. Bir aşağıdaki link de sizinkiydi.
Bunun nasıl olduğunu merak ettim. Kadirşinas bir kardeşimiz, biliyor ise, yanıt yazarsa sevinirim.

Bir de, bu Gazeteci H.M. (O bana ismimle hiç hitap etmediği için böyle yazıyorum, isterseniz anlamayın veya yanlış anlayın, farketmez) bu arkadaş hakkında Milas "Hani şu satılık kalem mi?" diyor.
Tuhafıma gitti. Nasıl yani? O nereden ve nasıl biliyor satılık olduğunu?
Yakın arkadaşı veya onu satın almış olan kişinin ta kendisi olması gerekmez mi, bu sözü söylemek için?
Kaldı ki, sadece ve sadece yazdıklarına dayanarak, tanıdığım kadarı ile, bu kişi böyle bir sıfata kesinlikle layık olmaması gereken, sapına kadar dürüst, mert ve cesaret sahibi bir adam. Biz Türklerde, doğru yanlış, tartışılabilir belki ama, bir söz vardır "Yiğidi, gerekirse öldür, ama hakkını asla inkar etme"( adamsa, adam de ona) denir.
O nedenle, Milas adlı arkadaştan, insanlık, dürüstlük ve mertlik adına rica ediyorum ki, H.M hakkında Tanrı ve insanlık huzurunda, onunla ilgili ve hakikate dair, ne biliyorsa açıkça yazsın, aksi halde kendisi hakkında hiç hoş düşünmeyecek, müfteri sayacağım...

#10 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2005 - 14:47

HAYROLA HAYRULLAH...
18.02.2004
ERTUÐRUL ACAR

Hayrullah Muhmud'u bize Can Ataklı hediye etti. Kendisi İzmir kökenlidir. Sabah'ta Hıncal Uluç'un tedrisatından geçmiş biri. (Kendisi öyle söylüyor) Önce sorumlusu olduğu Sabah'ın internet sitesinde yazıyordu. Daha sonra Sabah Gazetesi'nde kendisine köşe verildi. Köşe verilir verilmez de yazdığı gazetenin bazı yazarlarıyla polemiğe girdi. Gazete yönetiminin tepkisini çekince de artık yazması istenmedi. Sabah'tan ayrıldıktan sonra Ufuk Güldemir'in Habertürk Yarın Gazetesi'nde köşe yazarlığına başladı. Can Ataklı Star'a Medya Grup Başkanı olunca Sabah'tan eski çalışma arkadaşı Mahmud'u Star'ın Ankara temsilciliğine getirdi. Gazeteciliği ve gazetecileri sevmediğini söyleyen Mahmud'u daha sonra da gazeteye başyazar yaptı.

Türkiye'nin en genç başyazarı ünvanı verilen Hayrullah Mahmud'un ismi Star gazetesinin künyesinde hala Ankara Temsilcisi olarak geçiyor. Ama yazıları yayınlanmıyor.

Hayrullah Mahmud'un kısa yazarlık deneyiminde kendisiyle ilgili bir fikir edindik.

Birincisi Hayrullah Mahmud, kendisine hedef seçtiği bazı köşe yazarlarıyla polemiğe girmeye bayılıyor. Yazarlığının en büyük varlık nedeni polemik.

İkincisi yazılarında ünlü bazı entellektüellerden alıntılar yaparak ne kadar entellektüel biri olduğu izlenimini vermeye çalışıyor. Sürekli puro içmesi ve entellektüellerin devam ettiği mekanlara gitmesi de bu imajını destekliyor.

Üçüncüsü de yazılarında şahit olduğu bazı olayları sık sık kullanması ve deşifre etmesi. Yazılarının çoğunda hakaretler ve üstü kapalı tehditler var. İnsanları töhmet altında bırakıyor. Star Gazetesi'ndeki arşivini biraz karıştıranlar bunu rahatlıkla farkedebilirler.

Son günlerde "Yazılarım Sansürleniyor" diye feryat ediyor. Yazıları bazı internet sitelerinde yayınlanıyor. Bu yazıları okuyanlar görecekler ki, yeni Star yönetimi bu yazıları yayınlamamakla son derece haklı. Mahmud'un sansür kelimesinin arkasına sığınması ise kendisinin başka bir özelliğini gösteriyor.

Engin Ardıç'ın yazılarının sansürlendiğini de Hayrullah Mahmud ortalığa yaymıştı. Ancak Ardıç şu anda yazılarına devam ediyor.

Hatta aşağıdaki açıklama da Engin Ardıç'a ait.

Hayrullah Mahmud arkadaşımın beni suçlayan ve Star'da yayınlanmayan yazısını haber sitelerinde okudum ve çok üzüldüm. Ben Sabah Gazetesi'ne öyle bir demeç vermedim! Sadece sekreterimin "soran çok oluyor" demesi üzerine, "bugün yazı günü değil, yazı yazmadım, soran olursa öyle dersin" şeklinde bir not bıraktım... Kendi adıma ve kendi payıma yani.. Öyle ya, yazılmamış yazıyı kim nasıl sansür edebilir ya da etmeyebilir? Sabah Gazetesi bunu sekreterden telefonla almış,sanki ben demeç vermişim gibi yayınlamış, yani asparagas yapmış. Kendilerini bunun ayıbıyla başbaşa bırakıyorum. Hayrullah lütfen bana haksızlık etmesin.

Ardıç'ın bu sözleri üzerine artık ne denebilir ki.

Hayrullah Mahmud bir ara Star'ın Ankara Temsilciliğini ve gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı. Mahmud bu kararının ardından yaptığı açıklamada gazetecileri ve gazeteciliği sevmediğini söylemişti.

"Can Ataklı tek kalmak istiyor... Sonuçta çalışma ve doku uyuşmazlıkları oldu. Can Ataklı'yla ililşkimizin bozacağı noktaya geldiği takdirde ayrılırım demiştim ayrıldım. Mesleği bırakacaktım zaten... Can Ataklı ısrar edince Star'a geçtim... Zaten gazeteciliği ve gazetecileri sevmiyorum... Uzanları da yolda bırakmış değilim... Dargınlık yok Ataklı'yla aramızda...Ben meslekten çekiliyorum."

Mahmud birkaç gün sonra istifa ettiği görevine tekrar döndü.

Amacımız Hayrullah Mahmud hakkında bir durum tesbiti yapmaktı.

Hayrullah Mahmud'un gazeteciliği ve gazetecileri hala sevip sevmediğinizi bilemiyoruz. Kendisine de eğer devam ederse meslek hayatında başarılar diliyoruz...

---------------------------------------
ERTUÐRUL ACAR

devamı gelecek, bekleyin............. :msn32: :msn32: :msn32:

#11 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2005 - 14:48

Re: HAYROLA HAYRULLAH... ()
22.02.2004
Gönderen: Ekin Kadir Selçuk
E Mail: ekinkadirs@y...
Yorumu: Sayı Acar'ın Hayrullah Mahmud ile ilgili yazısına aynen katılıyorum. Nesnel bir yazı imajı vererek, kendisi hakkında çok doğru dokundurmalarda bulunmuş. Geçtiğimiz yıllarda bir gazetede staj yaparken,Hayrullah Mahmud'la o zamanın Çevre Bakanı Sayın Fevzi Aytekin'in düzenlediği bir gezide tanışmıştım. Tanıdığım Hayrullah Mahmud'la; Star'da yazı yazan, her lafında Atatürk'ü, Cumhuriyet'i dilinden eksik etmeyen Mahmud'u karşılaştırınca; gazeteciliğe daha tam olarak atılmadan büyük bir hayal kırıklığı yaşadım. İnsanlar nasıl böylesine bukalemunlaşabiliyor; anlam mümkün değil.

:msn32: :msn32: :msn32: :msn32: :msn32:
Hayrullah
Uzanlar senin vicdanını satın aldılar.Sen gerçekleri görmeyecek kadar gözün kararmış.Savunmaya devam et.
:msn32: :msn32: :msn32:
""
devam...................
1.Bu Uzanlari bukadar seyden sonra hala savunanlari görmek hayret verici,adamlar devletin degil senin benim cebimdeki parayi calmis sen kalk hala hirsizi savun olacak sey degil.
2.Yorum yapanlardanb iri Almanyada gazeteci oldugunu söylüyor ben onun birakin gazeteci oldugunu Gazete okudugunu bile zannetmiyorum,Almanyadan Türkiye hicte onun gördügü gibi görünmüyor bana.
3.Bir baska yorumda Türkiyedekilerin %99,999 u asalak demis %0,1` i saglammis oda kendisiymis,bu arkadasida biraz Matematik calismaya davet ediyorum.
4.Hirsizi savunanda en az onun kadar hirsiz ve serefsizdir.
:P :msn97: :msn97: :msn97: :msn97:

28 Milyar maaş var sonunda. Elbette yapacak :msn24: :msn24: :msn24: :msn24: :msn24:

ne dersiniz dostlar devam edelimmi?????????????
Düzenleme: Güvenlik..

Bu mesaj milas tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 18.11.2005 - 14:53

#12 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 18.11.2005 - 16:04

Arkadaşlar,
H.M hakkında yazdıklarınızı okudum. Gerçi, Milas, onun için "Kiralık" demiş, ben de bunu "Satılık" diye kayda geçmiş ve bu nedenle de açıklama rica etmiştim.
Hem, kiralıkla, satılık arasında da fazla bir fark yok. Biri temelli, diğeri geçici eldeğiştirme, anlamına geliyor.
Fakat, bu açıklamalardan yola çıkarak, bu ithama karşılık geldiğini söylemek zor. Evet, H.M sık sık gazete ve yer değiştirmiştir. Bunu, yahoo Avrupa gruplarına gelen yazılarından da okumuştuk, fakat, savundukları konusunda çelişki yok, denecek denli az. Polemikçi olduğu da doğrudur, (az önce, onun yazısına eklediğim bir yorumdan ötürü, az kalsın aramızda bile bir polemik çıkıyordu, zira bena: Savunduğunuz Başbakan, diye yersiz göndermede bulunuyordu) lakin birileri adına polemik yaptığını söylemek zor, kanıt yoktur. Uzanları bir zamanlar savunmuş mu, ve bu nicelik olarak nasıl vuku bulmuştur, bilmiyorum. Savunmuşsa da (o yazılarını hiç okumadım, zira onu internette yazmaya başladıktan sonra tanıdım) hangi durumlardan ötürüdür, bilemiyorum.
İstifa ettim, ayrıldım dedikten sonra, tekrar aynı işi yapmasını, hemececik "Kiralanmış" olarak, nitelemeyi, doğrusu biraz insafsızca, buluyorum.
Kim daima aynı kararında kalmış, la demiş lo dememiş, bilmiyorum.
Son olarak, H.M Bey'i, mümkün ve müsaitse yakinen görüşmeğe davet ettim. Zira, bana arkadaşlarınızla gelin, istediğiniz soruları o zaman daha iyi cevaplarım, diyordu.
Her neyse, cevap verdiğiniz için teşekkürler.

#13 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 Mesaj

Gönderim zamanı 18.11.2005 - 16:18

sevgili hüsrevani, bir kişi hakkında karalama yapmak kul hakkına girer ve bunun da bilincindeyim, H.M. hakkında herkes gibi bende bir şeyler bildiğimden bu damgayı rahatlıkla yapıştırdım çünkü , iftira değildi yazdığımın. Bilinen bir şey yani.... onun için de bu kadar tepki vermeniz yersiz, anlatabildim sanırım...

#14 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2005 - 16:06

Sen HM hakkınad hiç bir şey bimiyorsun!
Ne bildiğini açıklasana!!!

#15 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2005 - 16:07

Hayrullah Mahmud kimsenin yazamadıklarını yazıyor!Birileri de bundan rahatsız oluyor!
Hayrullah Mahmud hakaret etmiyor!Gerçekleri yazıyor!Aksini iddia eden ispatlasın!

Bu mesaj kardelen tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 20.11.2005 - 16:12

#16 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2005 - 16:52

Star medya grubunun Ankara temsilcisi Hayrullah Mahmud, maaşının 28 milyar olduğu haberleri üzerine bir açıklama yaptı.
Şubat 2004 12:49 Perşembe"17.04.2003 tarihinde Star Haber Ajansı’na girişim yapılmış. Bu tarihte Star Tv’nin Ankara Temsilcisi olarak göreve başladım. Bu şirkette 30.09.2003’e kadar çalışmışım… Sonra kadrolarımız BDDK’nın isteği üzerine Ulusal Basın’a alındı… Fatih Çekirge ve ekibinin star Gazetesi’ndeki görevlerinden ayrılmasından sonra, hem gazetenin hem de televizyonun temsilcilik görevine getirildim. Bu yeni göreve gelmemin ardından maaşım değişti. Gazetenin görevden ayrılan temsilcisinin aldığı maaş da benim maaşımın üzerine eklendi. Engin Saydam’ın bu rakamı (14 milyarı) reddetmesi üzerine 10 milyar liraya yükseldi.

1.10.2003 tarihinden itibaren Ulusal Basın’dan 10 milyar maaş almaya başladım. Bende bu rakamı kabul etmedim.

Bunun üzerine maaşım, konuştuğumuz rakama 1.12.2003 tarihinden itibaren, 14 milyar liraya yükseldi.

Biri gazeteden (6 milyar) diğeri de televizyonun (8 milyar) temsilcilik görevinden kaynaklanan iki maaşım var…

Bunun toplamı da 14 milyar yapıyor!.."

Superpoligon

#17 miskin

miskin

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.494 Mesaj
  • İlgi Alanları:sanane

Gönderim zamanı 20.11.2005 - 17:02

14 milyar mı??
bende satılık kalem olurum
hem ben bu işli 7 milyara yaparım :wub:

#18 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2005 - 17:08

ÇOK AYIP!
Kimse satılık olmasın!

#19 Ziyaretçi_husrevani_*

Ziyaretçi_husrevani_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 20.11.2005 - 17:15

Sayın Milas,
Yazdığınız satırlardan anladığım kadarı ile, ne nedir, konusunda (İnsan, kainat ve yüce Yaratan) bilgi ve şuur sahibi bir kişi olduğunuz gibi, syn. H.M'utu da yakından izleme imkanı bulmuş, iş arkadaşlığı yapmışsınız.
Bu bakımdan, elbette ki sizinle, (beni endirekt olarak da olsa, buna şahsen davet ettiği ve ben sanki başka hiç bir işim yokmuş gibi, bunu kabul ettiğim halde, bunu es geçen) bir kişi hakkında iddialaşacak değilim. Her halde bildiğiniz, lakin burada açıklama gereği duymadığınız (bunda kesinlikle ısarcı değil ve sizi her yönden anlayabilirim, çünkü o kişi şahsen karşımızda değil) durumlar olabilir.

Benim savunduğum durumu ortadadır. Bunu siz de olsanız yapardım, bir başkası da.
Kardelen Bey ama, tam aksini savunuyor ve dayanak olarak da, sanırım bizzat okuduğumu sandığım, son zamanlarda, internet ortamında yazdığı yazıları gösteriyor.
Doğru, gerçekten, kolay kolay kimsenin yazmadığı (Düşünse bile) yazılar yazdı. Bu bakımdan takdir ettim. Bütün internet okur-yazarlarını olduğu gibi, benim de dikkatimi çeken ilk yazısı "Ultra Türkler" olmuş, ondan sonra yazdıklarını okumaya başlamıştım. Kendi çapında bir edebiyat sever olarak, yazdıklarının içereğinden belki daha ziyade, yazı ve ifade üslubunu beğenmiştim syn. H.M'un.
Lakin, yazdıkları da, ne yazık ki, gerçeğe uzak şeyler olmayıp, bilakis, çok yakındılar.
Yalnız, bunları yazdı diye, her halde bir kimseyi kahraman ilan edecek halimiz yok.
Zira, birileri vardır hiç kuşkusuz ki, yanlışa, yanlış demek adına, bunların daniskasını yazmakla kalmamış, yerinde, belki hapis cezasına mahkumiyeti değil, ölümü göze alarak fiilen göstermiştir.

Burada bütün savunup, dilediğimiz, ülke ve Milletimizin içinde bulunduğu menfi koşullardan arınarak, ebedi bekasını müreffeh olarak sürdürmesidir.
Samimi selam ve en iyi dileklerimle.

#20 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 20.11.2005 - 17:19

Milas,senin Hayrullah Mahmudla ilgili eklediğin yorumların tam terside mevcuttur!

cem cengiz
iste Hayrullah Mahmud farki. Özlemistik Hayrullah mahmudun yazilarini... tesekkürler medyafaresi. tesekkürler Hayrullah Mahmud... Bu yazilarin devamini dilerim....
--------------------------------------------------------------------------------
aa
ben sadece melih beyin çekmecesindeki cd leri merak ettim.bunlar doğruysa, içinde neler varki acaba..
--------------------------------------------------------------------------------
Aslı
Medyafaresi neden HayrullahMahmudu kadrosunua almıyor!Hayrullah Mahmudu en son yazısında biraz iğnelemiştik ama kendisini severiz!Selamlar Hayrullah Mahmud!Her gecenin bir sabahı vardır...
Melek
AKP ne kadar deri değiştirirse değiştirsin birşey elde edemeyecek!Abdullah Gülle Baykalın koalisyon kurması bana uzak bir ihtimal gibi geliyor!

Medyafaresi