İçerik değiştir

İstanbul Modern

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 8 yanıt verildi

#1 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj
  • İlgi Alanları:okumak&yazmak

Gönderim zamanı 16.05.2007 - 21:35

İstanbul Modern Sanat Müzesi, 25. Müzeler Haftası kapsamında 19 Mayıs Cumartesi günü ziyaretçilerine kapılarını ücretsiz açacak.

Yapılan yazılı açıklamaya göre, 18-24 Mayıs tarihleri arasında kutlanan "Müzeler Haftası" çerçevesinde 19 Mayısta, müzede devam eden "Magnum Fotoğrafları ile Türkiye" ve "Modern Deneyimler" sergileri ücretsiz gezilebilecek.

geldin.buldun...Gönderilen Resim...sevdim.güldüm...

#2 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 16.05.2007 - 21:46

Yaa!.. bi daha zor giderim ben oraya

Annemle altını üstüne getirmiştik "nerde lan! bu modern?" diye. Karaköylü de bilmiyor nereye koyduklarını. Sorduklarımız bizi direk istiklale yönlendiyordu. Meğerse çok yeniymiş de ondanmış kimse bilmiyor. Sahilde simit yeyip, çay içmiştik sonra da dürbünlere, kamalara baktıydık sultanla. Heveslidir öyle şeylere.
Aradan bir hafta geçti ben vapurla geçerken gördüm küp gibi bir bina Allahtan anam da yanımdaydı da "Aha!" dedim "aradık bulamadık seninle."
Meğer İstanbullu bilirmiş Karaköyde tahsil yuvalarına yakın sonradan yapılmış beyaz bir bina.
Gitmiyorum ulen gitmiyorum, sürüye sürüye de götürseniz aramam bir daha.

Salih Gönüller

#3 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2007 - 22:30

17 ŞUBAT 2007 - 20 MAYIS 2007

İstanbul Modern Sanat Müzesi, "Magnum Fotoğrafları ile Türkiye" adlı sergisiyle, dünyanın en önemli fotoğraf ajanslarından Magnum Photos’un Türkiye ile ilgili fotoğraflarını ilk kez bir araya getirerek kapsamlı biçimde sergiliyor. Küratörlüğünü Engin Özendes ve Diane Dufour’un üstlendiği sergi, Magnum fotoğrafçılarının özgün bakış açısından, sıradışı ve şiirsel bir Türkiye portresi sunuyor.

Müzenin tüm alt katını kapsayan ve üç bölümden oluşan sergi, farklı ülkelerden ve değişik kültürlerden gelen 16 usta fotoğrafçının 1940’lardan günümüze uzanan geniş bir zaman dilimi içinde ve farklı dönemlerde çoğunluğunu ülkemizde gerçekleştirdikleri çalışmaları bir araya getiriyor. Süreli Sergiler Salonu’nda sergilenen geniş seçkiyle, 16 fotoğrafçının 60 yıl boyunca ülkedeki deneyimlerinden ve bireysel duyarlıklarından beslenerek oluşturdukları "Türk hikâyeleri" yansıyor.

Sergide, Robert Capa (1913-1954) , Erich Lessing (1923), Costa Manos (1934), Ara Güler (1928), Gilles Peress (1946), Leonard Freed (1929), Abbas (1944), Alex Webb (1952), Nikos Economopoulos (1953) Gueorgui Pinkhassov (1952), Bruno Barbey (1941), Jim Goldberg (1953), Antoine d’Agata (1961), Paolo Pellegrin (1964), Martin Parr (1952) ve Harry Gruyaert’ın (1941) toplam 205 fotoğrafı yer alıyor.

Fotoğraf Galerisi’ndeki "Magnum’un 60 Yılı" bölümünde ise, ajansın tarihini de yansıtan metinlerle birlikte dünya fotoğraf tarihinin kilometre taşı olmuş fotoğrafları ve Magnum’un özgün yayınları yer alıyor. Alt katın fuayesinde ise 16 LCD televizyondan "Magnum Fotoğrafları ile Türkiye" bölümünde yer alan fotoğrafçıların kariyerlerinin en önemli fotoğrafları izlenebiliyor.

#4 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2007 - 22:33

Meclis-i Mebusan Cad. Liman İşletmeleri Sahası Antrepo No:4
Karaköy - İSTANBUL

Mimar Sinan Üniversitesine Karaköy tarafından giderken sağda... :kihkih:

#5 JoHoR

JoHoR

Approved

• Üyeler
  • 808 Mesaj
  • İlgi Alanları:İllustrasyon, Sinema, Astroloji, Felsefe Tarihi, Siyaset.

Gönderim zamanı 16.05.2007 - 22:36

he he he
Ukala!..

Salih Gönüller

#6 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 16.05.2007 - 23:08

Şu müzeleri dolaşmak ne zaman ücretsiz olacak ? Hep önemli haftalarda günlerde mi ? Okullarda verilen tarih dersinden bıkar hiçbirşey öğrenmezdik bu yüzden. Halbuki okul şöyle güzel bir müzeye götürseydi bizi efendim şu şudur bu budur deseydi iyi olmazmıydı ? Hadi onu geçtik şimdi gitmek istiyoruz bu seferde para vermen gerekiyor. Üç beş kuruşta olsa insanın zoruna gidiyor para vermek. benim ecdadım o kadar yıllar uğraşmış durmuş vatanı kurtarmış , birşeyler yapmış , diğer taraftan elin Rus'u Moldivyalısı , Polonyalısı Amerikanı birşeyler yapmış , onlardan kalanlara bakmak o zamanlardaki ruh halini anlamak , kendinden geçmek istiyor insan ama arkadaş gel görki kendi atalarımızın ne yaptığını bile bize parayla gösteriyorlar. Sonra da biz böyle kazandık şöyle kazandık diye anlatıyorlar. Abi İstanbula geldim , Topkapı Sarayıydı sanırım oraya gittik arkadaşla sırf beni gezdirmek maksadı , merakta ediyorum hani gittik bilet alıcaz , dediler bugün kapalı. Gelen geri dönüyo. Bir kaç kişide söyleniyo habire , yahu dedim sonra geliriz yapacak birşey yok. Halbuki kapalı olmasının nedeni de o gün turist kafilesi gelmişmişte onlara tahsis edilmiş o yüzden biz yerlileri almıyorlarmış. Duydum sinirlendim , hay dedim böyle müzecilere , bize müzeye gidin diyenlere.. Yok akadaş yok adam olmayız bu gidişle..

Değişiklikler Kaydedildi...

#7 KaKTüS

KaKTüS

Fethiye'li...

• Dokunulmazlar
  • 6.837 Mesaj

Gönderim zamanı 17.05.2007 - 01:28

Geneli 5 lira 10 lira... Çok pahalı sayılmaz ama ücretsiz olsa daha iyi tabi :)

#8 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 17.05.2007 - 15:26

Öğretmenim benim demek istediğim neden ücretsiz olmadığı *lol
Ben verdim o parayı sen verdin , ya veremeyenler ? Öğrenmesinler mi geçmişlerini ? Geçmişlerini derken en azından o zamanlardan kalanları görmesinler mi ?

Değişiklikler Kaydedildi...

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 17.05.2007 - 15:45

Coor bana sorsan sölerdim *fiuv

Ne diye arıyon cocum? :P