Jump to content

tayyipin dalevereleri

• Please log in to reply
51 replies to this topic

#21 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 posts
  • İlgi Alanları:satranç,

Posted 21.05.2007 - 18:23

Yahu tansu Çiller -Necmettin ERbakan döneminde neler çıkmıştı ortaya..Fatma Şahinler,Aczmendiler,Müslümler vs...O zaman kimse gıkını çıkartmamıştı.Şeriatın Ş'si geçmiyordu..Mitingler düzenlenmiyordu..Laiklik elden gidiyor diye..ERbakanın veya Çiller'in dalavereleri diye konular ortaya atılmamıştı..

Şimdi böyle şeyler olmamasına karşın,millette bir çığrtkanlık ortaya çıkmaya başladı..Her hafta yeni bir miting düzenleniyor..Bunların hepdi seçim yaklaştığından ortaya atıldı,bazı sol partiler tarafından..Neden bunu kimse görmüyor??Her hafta ,hatta hergün yeni şehitler veriyor bu toprak..Niye bunun için kimse mitingler düzenlemiyo??Niye bas bas bağırmıyorlar?? Artık Yeter!! diye..Benim vicdanım el vermiyo açıkçası..

erbakan döneminde darbe oldu. sivil toplum kuruluşlarının ve cuntacı kesimin baskısı ile 28 şubat gizli darbesi gerçekleştirildi. tandoğan meydanında tanklar ve tüm askeri birlik harekete hazır bir halde bekliyordu. eğer dönemin cumhurbaşkanı s.demirel, n.erbakanı başbakanlıktan istifa etmesi için uyarmasaydı darbe gerçekleşecekti. 28 şubattan günümüze kadar yaşanan tüm ekonomik çalkantıların da sebebi bu askeri müdahaledir. darbenin gizli olması ülke ekonomisinin dibe vurmasını engellememiştir. 80 ihtilalindeki gibi 10 yıl boyunca sürekli açık veren ekonomi ve sürekli artan yoksulluk. şu günlerde 28 şubat müdahalesinin izlerinin ortadan kalktığını görebiliyoruz. kısaca 80 ihtilali ile 28 şubat sürecinin şekilleri farklı olabilir ama özünde pek bir farklılık yoktur.

günümüzde ise tayyip şansını fazla zorlamaktadır. askerin muhtırasını bile dikkate almayarak halen daha askerle uğraşmaktadır. en son bir tv programında " asker bana bağlı bir kurumdur" deme cürretini kendinde görmektedir. cami duvarına işemek deyimini burda kullanabiliriz. daha ne desinler!! kapat partini siyasetten çekil diyorlar sana. sen ise hala daha acemiliğinin üstüne gidip aptullah gülü seçtirmeye çalışıyosun. ayrıca tuhafıma giden şu; bu sitede yazdıklarından anladığım kadarıyla zeki olduklarını, bilinçli ve aydın olduklarını düşündüğüm bazı yazarları bile etkilemeyi başarabilmiştir bu iktidar ve başbakan. hipnozda gibi insanlar. cahil olana bişey diyemem ama sizler okumuş insanlara benziyosunuz. nasıl olurda ŞİMDİDE BAŞIMIZA ATATÜRKÇÜ KESİLEN TAYYİPİN DALAVERELERİNİ GÖRMEZSİNİZ.

Edited by katharsis, 21.05.2007 - 18:27.

#22 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 21.05.2007 - 22:51

Tandoğan'da tanklar dolaşmadı, beklemedi de...O bahsettiğiniz yer Sincan'dı.

Yoksa Tandoğan'a yakın bir askeri birlik yoktur...

Düzelteyim dedim sadece...
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#23 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7,176 posts

Posted 21.05.2007 - 23:49

hah bu ykardaki Ankara'lıdır bilir tank ile nerelerde dolaşacağını Tandoğan yolları iki şerit olduğundan tanklar sığmıyor demişti bana o nedenle manita yaparsan tankınla sincanda dolaş dediydi.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Posted Image

#24 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 posts

Posted 22.05.2007 - 00:24

tandoğaaaaaaaaaan

#25 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 22.05.2007 - 00:53

katharsis yazını okudum ama senden ricam devlet yapısını milletvekillerinin bakanların ve başbakanın görevlerini ve yetkilerini okumanı istiyorum o zaman yine konuşalım

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#26 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 22.05.2007 - 01:08

Boşveeeer :fight2:

Edited by kudI, 22.05.2007 - 01:16.

DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Posted Image

#27 katharsis

katharsis

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 268 posts

Posted 22.05.2007 - 09:55

katharsis yazını okudum ama senden ricam devlet yapısını milletvekillerinin bakanların ve başbakanın görevlerini ve yetkilerini okumanı istiyorum o zaman yine konuşalım

amaç ne?? görevlerini biliyorum zaten

#28 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 22.05.2007 - 10:10

Hepsi birbirinden farksız..Birilerini karalamaya çalışırken,diğerlerinin yediği haltlarıda görmezden gelemezsiniz..Hatırlayın 19.dönemde Sayın Baykal'ın mecliste kimlerle omuz omuza olduğunu!! Dinime küfreden müslüman olsa hesabı!!!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#29 milas

milas

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 939 posts

Posted 22.05.2007 - 10:20

O dönemde de millet tepkisini göstermiş 28 Şubat kararları alınmış daha sonra Refah, Saadet partileri kapatılıp durmuştu. Aynı partilerin tabanı AKP partisi olarak kabuk değiştirmiş ve aynı haklı tepkiler bu sefer AKP partiye gösteriliyor. Tansu Çiller'e gelince malesef iktidar olma hırsına yenik düşerek sırf iktidardaki parti olma hevesi ile Refah partisi ve Necmettin Erbakan'la koalisyon yapmış ancak Erbakan hoca bütün şeriatçı tarikat liderlerine TBMM'de ramazan yemeği verip son damlayı taşırınca yine sosyal örgütler ve ordu aynı şimdi olduğu gibi gerekli tepkilerini göstermiştir. Ancak bu zamanda durum daha vahimdir. Daha 2 gün önce 23 nisan ve doğum haftası tesadüfü konuşurken bu platforda bu seferde 19 mayıs ile hükümetin yaptığı kara çarşaflarla kaplı bir kadın seminerinin aynı güne denk gelme tesadüfünü gördük. Türkiye'nin Iran gibi olmayacağını düşünen arkadaşlara o fotolara bakıp 19 Mayıs'a koşulan alternatif kutlamaların tesadüfi olup olmadığına halen inanıyorlar mı merak ettim ?

"""""Daha 2 gün önce 23 nisan ve doğum haftası tesadüfü

"""
siz herşeyden nem mi kaparsınız, hergün olsa e olur? Koskoca cihan peygamberini her dakka anmamız gerekmez mi? Bunun için mi memleket batacak
necip fazıl a sormuşlar; edebi nerden öğrendin, cevap vermiş edep sizden

#30 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11,433 posts

Posted 22.05.2007 - 11:06

Batar abicim batar..Çünkü dünyanın varoluş sebebi Atatürk ve laiklik içindi...Tövbe..!
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#31 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 22.05.2007 - 11:07

Bu saatden sonra bu ülkeye sol bir iktidarın gelmesi ülke için darboğazdır çünkü sol iktidar ne zaman gelse ekonomi bitiyor çöküyor deniz baykallada yaşadık bülent ecevitlede
Bazı şeyleri görmüyorsunuz sağ duyulu olalım derim
Katharsis yazının bir yerinde başbakanın görev kısmına hatlamışsın genel kurmay başkanlığı sen istemesende başbakana bağlıdır tsk biliyorum bu ülkede başbakan ve diğer her güçten üste ama kanunla ve yetkilere bakarsan başbakanın yetkisinde bunu hiç sayamam okumuş biri olarak partiyi kapat diyuorlar dedin ya kapatsınlar neden kapatmıyorlar neden tayyip erdoğan yargılamıyorlar peki o kadar şey söylüyorsunuz rejim gitti diyenler iran gibi olcaz diyenler neden tayyip erdoğan neden yargılanmıyor
Ülkenin bu tip polemiğe girmesinin tek nedeni meclis dışında ve iktidar olamayan partilerin şanslarını tekrar denemek istemeleridir ve bu çok yanlış bir şeydir hukuk lk defa ülkede hiçe sayıldı ve anayasa mahkemesi saydı etrafınızda bir avukat varsa sorun anlatır size daha önceki yapılan seçimlerden ne farkı vardı süleyman demirel nasıl seçilmiş turgut özal nasıl seçilmiş tarihe bakın da görün.peki olayın şu boyutu var

Mehmet ağar susurluk sorunu yüzünden işi zor

Erkan mumcu tecrübesi yok ve akpnin içinden döndü toy bir siyasetçi gelecekte belki bir şeyler yapar kendi partisinide satmazsa

Devlet bahçeli partisi içinde sorunlar yaşayan ülkede belli bir oy potansiyeli olan çıkışlarıyla hatalar yapan itici bir siyasetçi

Deniz baykal Halkın yüzünü görmek istemediği bıktığı ne zaman olay çıksa siyasette deniz baykal orada parti tabanıda ondan sıkıldı ve yeni yüz istiyor ve solda birlikte gösterilen lider bu(şimdi solcu arkadaşalr demesin yanlış çoğu kişi istemiyor deniz baykalı)

Tayyip erdoğan Bölücü laik ve cumhuriyet düşmanı gibi görülen belli bir kesimce bu ithamlarla yargılanan

üsteki liderler giderse yerlerine kim gelecek söylermisiniz hadi bulun isim adamlar bırakıyoruz desen ne olacak
Chp de lider var mı olsa deniz baykal o koltukta bir saat oturamaz
Dyp ve anap demokrat parti çatısında birleşti belki bir şeyler yaparlar ama bence tebrik etmek gerek iki lideride sorunsuz birleşme oldu
şimdilik bunlar size yeter bir de kısa bir mani yazayım

Herkes millete söz verdi
Alemin fendini harabe.net üyeleri yendi
Meydanlarda herkes kendine efendi
22 temmuzda sandıkta hünkarbeğendi

Tayyip gitti seçime kuzu kuzu
Mehmet ağar ve erkan mumcu çok uslu
Deniz baykal zaten sustu
Devlet bahçeli ise gece de puslu

Bu mani az neşe getirsin size diye yazdım. <_< *secret

#32 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 22.05.2007 - 18:18

Burada da ufak düzeltme yapayım Deniz Baykal Hiç bir zaman başbakan olmadı.Sadece devir teslim sırasında diyelim kısa bir yardımcılık dönemi oldu.

Posted Image

#33 gripin

gripin

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 77 posts

Posted 23.05.2007 - 11:52

kudl sana katılıyorum ilke kez
yerinde bir düzeltme olmuş
ysf arkadaşımı da biraz türkiye ekonomisi kitapları karıştırmasını öneririm.
ne çabuk unutulmuş çiller krizi,dövizin ertesi gün iki katına ulaştığı krizler,gümrük birliği diye ticaret erbabına yaşatılanlar,
sol partilerin iktidar olmaları çok değildir ülkemizde ve dünyadaki kriz dönemleriylede çakışır niteliktedir.Ülkenin nihayetinde bu ekonomik sıkıntılardan etkilenmemesi de mümkün değildir.
tabi ki tamamen doğru politika sergiledikleri söylenemez.
Ama bizim gibi az gelişmiş bir ülkede bu tip sorunlar biraz daha yaşanacak ve ancak yaşlılık dönemlerimizde göreceğiz belki normal standartlara kavuşmuş bir ülke.Yine uygun ve doğru maliye politikaları seçilir ve uygulanabilirse tabiki.

#34 gripin

gripin

• Üyeler
  • 77 posts

Posted 23.05.2007 - 11:58

kudI bu arada sincan düzeltmeni şimdi okudum
tebrik ediyorum wallahii ahanda şimçik gözüme girdin
maşallah decoder gibisiniz *saksak

#35 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18,713 posts

Posted 23.05.2007 - 12:34

Gripin merak etme t.ekonomisi ve senin aklına gelecek bütün ekonomi bilgilerim var bence sen benim yazılarımı dikkatli oku orada bilgi vermedim ama istersen sana hem türk siyasal hayatı ve türkiye ekonomisi hakkında birifing verebilirim

Gripin tarihi aç bak ecevit ne zaman gelmiş o zaman kıtlık çıkmış baykal için düzeltme yapan arkadaşım baykal için aslında şunu dicektim hükümet ortağıyken koalisyonu bozarım tripleri atarak koalisyonu bozan baykalın yüzünden ne yaşadı bu ülke sen biliyomusun enerji tabi kaynaklar bakanıyken yaptıklarını söylemiyorum bile

Bu saatden sonra bu ülkede sol iktidar çok zor başa gelir belki koalisyonla olur bu bir gerçek istesenizde istemeseniz sol iktidar ülkede kıtlık demektir çıkıp sağ iktidarlar şunu yaptı derseniz özal süleyman demirel tansu çilelr mesut yılmaz tayyip erdoğan bunların yaptıklarının yüzde otuzu sol iktidarların yaptıkları her şeyin tamamına eşittir

Gripin türkiye ekonomisine bak tamam mı sol iktidarlar gelince ne olmuş ekonomi bilgin varsa enflasyon millgelir safi milli hasıla işsizlik ve döviz kuru sistemine bak bunlar sana gerçekleri gösterir.

#36 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 23.05.2007 - 14:27

yani diyorsunuz ki en sağlam yumurta akp *öberah 40 tane yumurta çürükmüş bi tek akp çürük değilmiş ::

Atatürkün izinden giden, Cumhuriyetine ve Laikliğe bağlı başka yumurta ayyyy pardon parti yoktur.. Tayyip olmasa halim ne olurdu .. Cumhuriyet Elden Giderdi .. Yaşasın Tayyip :D bak ampülü de yanıyor..

#37 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16,791 posts

Posted 23.05.2007 - 15:13

Tekrar düzeltme yapayım.

Baykal 95 ekimin sonların da erken seçim koşulu ile koalisyon kurdu.iki ay kadar sonra da erken seçim oldu.

İkinci olarak enerji bakanı olduğu dönem ise 80 öncesiydi.

Karışmasın da...

Posted Image

#38 AtamÇepni

AtamÇepni

Türkiye Sevdalısı

• Üyeler
  • 5,693 posts

Posted 23.05.2007 - 15:45

Posted Image

Ankara'da bomba patlıyor, 24 saat bile üzerinden geçmeden koltuk savaşlarına

kaldığımız yerden devam ediyoruz. Ölen öldüğü ile kalıyor. Ben hala sorumsuz

Kanal D'nin kopan ayağı adam elinde taşırken ki sahnesinin etkisi altındayım.

AKP olmadan Dinimi,
MHP olmadan Ülkemi,
CHP olmadan ATATÜRK’Ü sevebilirim...

#39 gripin

gripin

• Üyeler
  • 77 posts

Posted 23.05.2007 - 16:35

ysf bey
üslubunuz her zamanki gibi
ama bir iktisat fakültesi mezunu olarak bence söylediklerinizin muhatabı
olarak kendimi göremedim .Üzerime de alınmıyorum sözlerinizi
Birde lütfen tek başına bir sol hükümet en son ne zaman iktidar olmuş bakınız .
Sanırım söylemek istediklerimi anlayacaksınız.
Konuyu paylaşmaktan çok kişiselleştirmek bana uygun değil.

#40 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 23.05.2007 - 16:38

Ben hala sorumsuz

Kanal D'nin kopan ayağı adam elinde taşırken ki sahnesinin etkisi altındayım.

o görüntü beni de şok etti.. çok kötü hissettim kendimi.. Terör örgütünün amacı bu zaten bu tarz görüntülerin ekrana gelmesi .. ve yaptıklarıyla böbürlenmeleri..

ve ne yazık ki medyamız buna alet oluyor ..

2 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Bing (1)