İçerik değiştir

- - - - -

Ekonomimiz Büyüyor mu Sizce?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 8 yanıt verildi

Anket: EKONOMİMİZ BÜYÜYOR MU SİZCE (11 üye oy kullandı)

EKONOMİMİZ BÜYÜYOR MU SİZCE

1. EVET (3 oy [27.27%])

Oyların yüzdesi: 27.27%

2. HAYIR (2 oy [18.18%])

Oyların yüzdesi: 18.18%

3. SADECE PEMBE BİR TABLO (6 oy [54.55%])

Oyların yüzdesi: 54.55%

Oy Ver Ziyaretçiler oy veremez

#1 asi küheylan

asi küheylan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 48 Mesaj

Gönderim zamanı 15.05.2007 - 23:05

SİZCE NE DURUMDA?
"Kavuşmak özgürlükse özgürdük ikimizde,
Elleri çığlık çığlık yan yana iki dünya.
İkimiz iki dağdan iki hırçın su gibi akıp gelmiştik,
Buluşmuştuk bir kavşakta,
Unutmuştuk ayrılığı, yok saymıştık özlemeyi
Şarkımıza dalmıştık.
Mutluluk, mavi çocuk oynardı bahçemizde."

#2 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 05.06.2007 - 10:49

Vallaha Ekonomist değilim , fakat tabiki içinde bulunduğumuz ekonomik durumu anlamak içinde prof olmak gerekmiyor.

Ekonomi büyüyor olabilir belki , fakat borçlanma yolu ile olduğunu kanaatindeyim , ayrıca kayıtdışı ekonomide hızla ilerliyor :happy:

Ekonominin büyüdüğü ortamda enflasyonun düşmesi gerekir , enflasyonu da düşürdüklerini iddia ediyorlar , o zaman reel faizinde düşmesi gerekiyor .

Acaba bu işi benmi yanlış biliyorum , yoksa onlarmı yaptıklarından bihaber :D
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#3 albashara

albashara

perilere haber salın..

• Üyeler
  • 2.214 Mesaj
  • İlgi Alanları:DANS , dAnS , DaNs

Gönderim zamanı 09.06.2007 - 23:54

seçimden sonra görürürüz nasıl büyümüşüz :buttrock:
Gözünü kırpma , düşerim ben :girlcry:

#4 y®sun

y®sun

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 2.505 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzün altında buzağı aramak :D

Gönderim zamanı 26.06.2007 - 15:01

aslında Türkiye ekonomisi tropikal bir ormana benziyor,uzun uzadıya anlatmayın bana işte kardeşim anlayın ne demek istediğimi :mad1:
Gönderilen Resim

#5 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.08.2007 - 11:48

görünüşte büyüme var ama reelde yok şimdilik yeşil sermaye denen bir olay ekonomiyi götürüyordu onun kaynağıda belli olmadığı için yavaş yavaş krize giriyoruz aslında krize girsek de görsek ekonomi için süper diyenler bu sefer ne yorum yapacaklar.

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#6 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 16:50

hö.. yeşil sermaye mi? Sıcak paramı demek istiyosun? Eğer öyleyse kaynağını ben sana söyleyeyim "yüksek faiz düşük kur" ama öyle bi paranın ortaya çıkmasının kaynağı da petrol fiyatları.. (Tabi bunlar asıl unsurlar) Krizede yavaş yavaş girilmez cart diye sokarlar adamı ayıptır söylemesi. Zaten yavaş yavaş krize giriyoruz durumu olsa bu insanları tetikler ve yine cart durumu ortaya çıkar. taam mı ?

#7 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 16:55

QuStah birden girilir demek *zong sen çok türk dizisi izliyorsun orda ki holdinglerin veya şirketlere bakarak konuşumuşsun yeşil sermaye nedir diye sordun ya bilsen zaten olay bitmiştir petrol fiyatlarına bu kadar şeyi bağlayamazsın ki neyse sen takıl bu konu da fazla yazıp konuyu dağıtmak istemiyorum birde şuan türkiyede yüksek faiz düşük kur mu var ? daha çok soru varda bugün tadım da değilim sonra devam ederiz

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#8 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 16:58

valla ben dolaylı olarak ekonomiden anlarım eğitim anlamında , quatsah ekonomi okuduğu için o da ehh anlar diyelim ... biz net yorum ve tahliller yapamazken , budur diyebiliyorsan öperim elini *zong
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#9 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 26.08.2007 - 17:42

Hani varili 80 dolara kadar çıkan petrolün maliyeti nedir acaba diye düşündün mü hiç? Neden 20 dolardan 60 lara sonra 80 lere çıkıyor sonra 80 100 bandını zorluyor bu mered? Çok spekülatif bir mal mı ki? Yooo dünyanın petrol kullanım miktarı belli ve bunu bir anda değiştirmeleri imkansız. Yani petrolün elastikiyeti çok düşük. Zaten 20 dolarken de 80 dolarken de talepde bir değişiklik sözkonusu değil.. Şimdi baştaki soruya gelelim. Petrolün maliyeti 14 dolar civarında ve gerisi kâRın oluyor canım kardeşim. Şimdi 80 dolara petrol satan amcalar kalan yaklaşık 65 doları ne yapıyor dersin? Ortaya çıkan meblağın ne kadar olduğunu görmek için günlük üretilen satılan petrol miktarlarına(varil cinsinden) bakmanı ve bunları 65 ile çarpmanı tavsiye ediyorum. Ortaya çıkan para dolardır az gelirse YTL ye de çevirebilirsin. İşte ortaya çıkan bu büyük para azgelişmiş ülkelere sıcak para olarak akıyor bunların finansal sistemlerini şişiriyor şişiriyor ve çıktığı zamanda patlatıyoooorr.. İktisatta buna cart-güm hipotezi deniyor *zong
Ne anlatıyordum ben yaa? Heee petrol fiyatlarına bu kadar şeyi bağlanılamayacağına dairdi bunlar.. O fiyatlara ben neler bağlarım ama burada olmaz neyse :D bide "Türkiyede yüksek faiz düşük kur mu var demişsin" bunu diyene normalde Allah belanı versin derim ama şimdi karnım acıktı bişi demeyecegim. quide e katıldığımıda belirteyim ha budur şudur diyerek ekonomi analiz edilemez. neden ve sonuçları belirtmek lazım eğer boş yazı yazılmayacaksa..