Jump to content

- - - - -

Fenerbahçe Şampiyon Oldu Da Ne Oldu Yani

• Please log in to reply
32 replies to this topic

#1 asi küheylan

asi küheylan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 48 posts

Posted 15.05.2007 - 15:03

Tv kanalarına bakıyoruz.Neymiş Fenerbahçe şampiyon olmuş.Geniş bir haber veriliyor.Bize ne.O şampiyon oldu diye ekonomi mi kurtuldu mu,açlık sınırını aştık mı,asgari ücret 3 milyar mı oldu,işsizler iş mi buldu,öğrenciler üniversite harçlarını yatırabildiler mi?
Bize neeeeeeee....Bize neeeeeeeeeeee

Ne bu futbol çılgınlığı.Adamlar maç başına milyarlar alırlar,kulüpleri trilyonları götürürler,adları şikeler karışır,Taraftarın sırtından voliyi vururlar,Taraftar meteliğe kurşun atar.

Peki neden hep futboldan birincilik elde ederiz?
nerde ekonomi
nerde teknoloji
kültür,sanat,
kitap okuma
üretim,sanayi,tarım.
PEKİ NEDEN BU KONULARDA ŞAMPİYONLUK BİZİM DEÐİL?
BU KONULARDA KÜME DÜŞMÜŞÜZ AÇICASI...

SAYGILARLA...

"Kavuşmak özgürlükse özgürdük ikimizde,
Elleri çığlık çığlık yan yana iki dünya.
İkimiz iki dağdan iki hırçın su gibi akıp gelmiştik,
Buluşmuştuk bir kavşakta,
Unutmuştuk ayrılığı, yok saymıştık özlemeyi
Şarkımıza dalmıştık.
Mutluluk, mavi çocuk oynardı bahçemizde."

#2 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 15.05.2007 - 15:11

kim şampiyon olunca ne oluyor ki ...

bu yüzyıllık bir ekibin şampiyonluğu , rengini seven taraftarların sevinci...

kimse sevinmesin mi *uhuhu bu bir spor rekabetidir.. elbette herşey dört dörtlük olamaz..

ama insanlar bu sayede tüm sorunlarını unutup , sadece o mutluluğu yaşıyorlar diye ..... eeeeee ne oldu yaniiii mi dememiz gerekiyor...

her sene başka bir takım şampiyon olunca ne oluyor.. bişi mi oluyor ? herkes takımının şampiyonluğunda mutluluk duyar sevinir eğlenir ve yaşamına devam eder...

şöyle bir örnek vereyim YILBAŞI olunca ne oluyor .. evet ne oluyor .. düzelen ekonomimi başka bişi mi ? insanlar niye abartıp seviniyor eğleniyor ve ertesi günlerde yaşamlarına niye geri dönüyorlar...

işte şampiyonlukta böyle birşeydir... sadece Fenerbahçe için değil, başka takımları tutan taraftarlar için de bu geçerlidir.. dünyanın her tarafında da böyledir..

FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLDU, TARAFTARI MUTLU OLDU.. ve yaşamımıza geri dönüyoruz.. olan biten sadece bu.. darısı diğer takımların başına..

#3 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 15.05.2007 - 15:20

yani şampiyon oldu da ne oldu gibi bi yaklaşıma şaşırdım açıkcası...
bahsettiğin konularda bi çok kez konuşuluyor, tvlerde yer de veriliyor... sempozyum, kongrelerde düzenleniyor... yani tamamen bi kenara itilmiş değil ki ekonomi, sanat, teknoloji... insanlarında arada destekledikleri, sempati duydukları şeylerin başarısıyla deşarj olmaya ihtiyacı yok mudur?!
köstek olmak bu bence... *uhuhu

#4 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 15.05.2007 - 15:25

nedense Fenerbahçe şampiyon olunca deniyor böyle şeyler .. başka takım olunca kimsenin gıkı çıkmıyor *uhuhu

kim şampiyon olursa olsun gs, bjk. vs.. başka bir takım kim olursa olsun.. o takımı sevenlerin sevinmesi kadar normal bişi olamaz..

hayatta zaten canımızı sıkan çok şey yok mu.. insanlar bununla mutlu oluyorsa kime ne ..

ilgisini çekmeyenler varsa zaten ilgilenmez.. ben takımımın şampiyonluğu ile Ekonominin veya başka şeylerin düzelmesini bekleyemem..

bu sevgi anlatılmaz bir sevgidir ( her takım taraftarı içinde öyle olduğunu düşünüyorum )

yoksa kimsenin cebine para da koymuyorlar... lüks şeyleri de bedavadan dağıtmıyorlar.. sadece sevgidir bu.. renk sevgisi.. spor sevgisi.. başka da bir beklentim yok..

• Ziyaretçiler

Posted 15.05.2007 - 15:27

Dertleri bizimle başkasıyla değil ki Edy's. Tabi ki başka şampiyonlukta olmaz böyle şeyler..

#6 asi küheylan

asi küheylan

• Üyeler
  • 48 posts

Posted 15.05.2007 - 15:27

kim şampiyon olunca ne oluyor ki ...

bu yüzyıllık bir ekibin şampiyonluğu , rengini seven taraftarların sevinci...

kimse sevinmesin mi *uhuhu bu bir spor rekabetidir.. elbette herşey dört dörtlük olamaz..

ama insanlar bu sayede tüm sorunlarını unutup , sadece o mutluluğu yaşıyorlar diye ..... eeeeee ne oldu yaniiii mi dememiz gerekiyor...

her sene başka bir takım şampiyon olunca ne oluyor.. bişi mi oluyor ? herkes takımının şampiyonluğunda mutluluk duyar sevinir eğlenir ve yaşamına devam eder...

şöyle bir örnek vereyim YILBAŞI olunca ne oluyor .. evet ne oluyor .. düzelen ekonomimi başka bişi mi ? insanlar niye abartıp seviniyor eğleniyor ve ertesi günlerde yaşamlarına niye geri dönüyorlar...

işte şampiyonlukta böyle birşeydir... sadece Fenerbahçe için değil, başka takımları tutan taraftarlar için de bu geçerlidir.. dünyanın her tarafında da böyledir..

FENERBAHÇE ŞAMPİYON OLDU, TARAFTARI MUTLU OLDU.. ve yaşamımıza geri dönüyoruz.. olan biten sadece bu.. darısı diğer takımların başına..

yüzbinlerce kişi şampiyonluğu kutlarken bazıları hemen zamları sıralıyorlar.haberin var mı?
Şarkımıza dalmıştık.

• Ziyaretçiler

Posted 15.05.2007 - 15:31

Her daim oluyor bunlar sayın asi. %3 lük benzin indirimin ardından %5 lik zam da nerdesiniz?
Şampiyon olunmasa yapmıyolar mı? Hah bunun faturası da bize cıktı. Zamlar bizim yüzümüzden *uhuhu

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 15.05.2007 - 15:34

yüzbinlerce kişi şampiyonluğu kutlarken bazıları hemen zamları sıralıyorlar.haberin var mı?

zamlar için şampiyonluğu beklediklerini sanmıyorum.. her gün benzine zam yapılınca bu bir takım şampiyon olduğu için mi sence ? nasıl mantık bu..

şampiyonluğu beklemeden kanımızı çok emdiler zaten.. emmeye de devam edecekler...

ot vergisi, çöp vergisi.. o vergisi bu vergisi.. köprü parası derken.. vs.. bir sürü vergi.. + bir sürü zam.. zaten yapılan şeyler..

şampiyon olunca düzelmesini mi bekliyorsun ? yoksa şampiyonluktan sonra mı bu zamlar oluyor ?

töbe yarabbim..

#9 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 15.05.2007 - 15:34

birilerinin zam yapmasıyla fenerbaşçenin şampiyon olması arasındaki bağlantıyı kuramadım ben...
ilginç geldi yani...

#10 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 15.05.2007 - 15:35

eurovision'da birinci olsaydık ardından da zam gelseydi o zaman ne dicektiniz, onuda merak ettim doğrusu... *uhuhu

#11 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 15.05.2007 - 15:36

arkadaş zamları fenerbahçe nin yaptırdığını sanıyor.. veya şampiyon olan herhangi bir takımın..

o zaman zamların son bulması için tüm spor müsabakalarını kaldıralım hiç zam yapılmasın ::

biz de boşuna çenemizi yormayalım *uhuhu

#12 asi küheylan

asi küheylan

• Üyeler
  • 48 posts

Posted 15.05.2007 - 15:46

birilerinin zam yapmasıyla fenerbaşçenin şampiyon olması arasındaki bağlantıyı kuramadım ben...
ilginç geldi yani...

YANİ SEN KENDİNDEN GEÇMİŞ BİR ŞEKİLDE ŞAMPİYONLUÐU KUTLARKEN ONLAR SENİN BU SEVİNCİNDEN SADECE ŞAMPİYONLUÐU DÜŞÜNDÜÐÜN İÇİN YARARLANIP SENİ BİR KERE DAHA SOYUYORLAR.
Şarkımıza dalmıştık.

#13 asi küheylan

asi küheylan

• Üyeler
  • 48 posts

Posted 15.05.2007 - 15:50

arkadaş zamları fenerbahçe nin yaptırdığını sanıyor.. veya şampiyon olan herhangi bir takımın..

o zaman zamların son bulması için tüm spor müsabakalarını kaldıralım hiç zam yapılmasın :idea:

biz de boşuna çenemizi yormayalım :blahblah:

SEN ŞAMPİYONLUÐU KUTLARKEN KİMBİLİR NE ZAMLAR DAHA DÜŞÜNÜLDÜ.ÇÜNKÜ SENİ F.BAHÇE İLE UYUTUYORLAR.SEN UYUMAYA DEVAM ET.F.BAHÇEYİ ZENGİN ET.NASIL OLSA F.BAHÇENİN GARANTİSŞ SENSİN.
Şarkımıza dalmıştık.

#14 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 15.05.2007 - 15:50

kusura bakma asi şey -her neysen-... ben bi fenerbahçeli değilim... olmakta istemem o ayrı :blahblah: ... ama yapılan zamları her hangibir takımı bırak fenerbahçeye mal edemezsin... bunda kasıt ararım ben...

bak ne demişim eurovision da 1. geldikten sonra zam yapılsaydı ne dicektin... valla çok merak ettim... :idea:

#15 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11,365 posts

Posted 15.05.2007 - 15:52

hayır ilginç olan... zamlardan veryansın ederken neden feneri katıyorsun... zamlardan şikayetçiysen başka şekilde de ifade edebilirsin...
bana ters gelen bu...

not: konuyu düzenle die uğraşamadım üzgünüm :blahblah:

#16 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts

Posted 15.05.2007 - 15:52

SEN ŞAMPİYONLUÐU KUTLARKEN KİMBİLİR NE ZAMLAR DAHA DÜŞÜNÜLDÜ.ÇÜNKÜ SENİ F.BAHÇE İLE UYUTUYORLAR.SEN UYUMAYA DEVAM ET.F.BAHÇEYİ ZENGİN ET.NASIL OLSA F.BAHÇENİN GARANTİSŞ SENSİN.

tamam canım ben öyle yaparım üzme sen tatlı canını.. hoş sohbetler sana :blahblah:

zamsız günler..

#17 dora

dora

made by f"ebru"ary 8

• Cadı
  • 4,623 posts
  • İlgi Alanları:ilgisiz alakasiz..

Posted 15.05.2007 - 16:18

100 yıl kere maşallah..
diyelim ve şampiyonlugun verdigi hazzı yaşayalım
feneryumluların asabilesmesine sebep yok zaten
“Sen; onun sorduklarına cevap vermeye bile tenezzül etmezsin, o seni susturduğunu sanar. Hayat işte.”

#18 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3,241 posts
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Posted 15.05.2007 - 16:37

Yav Cimbom Şampiyonlar şampiyonu olmuş bir takım :D Adamlar bu kadar reklam etmedi kendini orda burda , bu fenerbahçelilerin bilinçaltı neymiş öyle yav , korkutuyorsunuz beni :blahblah: :idea: :) :)
<!--aimg-->Posted Image<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#19 Rose&Rain

Rose&Rain

Kayıp

• Dokunulmazlar
  • 5,735 posts
  • İlgi Alanları:çok geniş

Posted 15.05.2007 - 23:02

Fenerbahçe gibi büyük bir takımın galibiyetini çekemiyorlar naapsınlar garipler olayı nerelere getirmişle yaff. Dünyanın her tarafında şampiyon olan takımlar ve taraftarları sevinir bu olayı kutlarlar bundan daha doğal ve güzel bişey var mı? Kutlama oluyor diye zam olsaydı ve ülke batacak olsaydıı ohooooo şimdiye kadar bu ülke çokktannn batmıştı. *böö

100 yıl önce doğdu şanlı efsane 100 yaşında şampiyon FENERBAHÇE! ;) :D

Kısssskaaanaaaaaannlarrrrrrrrr çatlasınnnnnnnnnnn

Kııııııııssssssssss-kaaaaaaaa-naaaaan-laaaaaaaaaar çatlaasınnn!!! :P

Posted Image

Tecrübe çok zalim bir öğretmendir. İnsanı önce sınavdan geçirir, sonra dersini öğretir. - Spuitems

#20 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 posts

Posted 15.05.2007 - 23:06

Esasında arkadaş hepimizin mutabık olacağı bir meseleye değinmiş..Ama daha diplomatik,daha protokoler bir üsluba ihtiyacı var..

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users