İçerik değiştir

- - - - -

Balık Burcu - 20 Şubat 20 Mart

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 20 yanıt verildi

#1 whoysuz

whoysuz

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 41 Mesaj

Gönderim zamanı 05.04.2007 - 23:28

BALIK BURCU - 20 ŞUBAT 20

En büyük özelliği canlılık olan balık burcu mensupları, enterasandır, oltaya geldikten sonra bile olağanüstü bir canlılık gösterirler. Ancak, oltadaki bu canlılıklarının son canlılıkları olduğunu söylememe, bilmem gerek var mı?..

Rahatlıkla tahmin edileceği üzere balıklar su grubundandırlar. Bu durumun bir uzantısı olarak sulu gözlüdürler. Buna karşın, zaten sulu bir ortamda yaşadıkları için bunların gözyaşları o kadar suyun içinde farkedilmez bile. Gene de hep ağlarlar, hep ağlarlar...

En çok yetenekli oldukları konu, başkalarına karşı ilgi ve şefkat göstermeleridir. Bu konuda rakipsizdirler. Bu yeteneklerini ifade ettikleri yer ise umumiyetle kadın- erkek ilişkileridir. Bu burcun kadını da, erkeği de, karşı cinsi ayartmada üstün başarı gösterirler. Şunu da eklemek gerekir ki, sahip oldukları bu yeteneği sadece karşı cinsle ilişkilerde kullandıklarını söylemek onlara büyük bir haksızlık olur. Hayvanseverler, çevreseverler, çiçekseverler, kediseverler, köpekseverler, yurtseverler ve seviciler de gene bu burçtan çıkarlar genellikle.

Balıklar çevre konusunda çok duyarlıdırlar ve uygun yerlere şöyle tabelalar yazarlar: Okyanusunu temiz tut denizi koru- Lütfen deniz kaktüslerine basmayınız- Kılçık balıkta güzeldir- Bugün ölecekmiş gibi miden için, yarın ölecekmiş gibi de Kumkapı için yaşa- Seni de severim yemi de; yemi yeyinceye seni ton balığı oluncaya kadar.

Hayatta vazgeçemedikleri en önemli unsur huzurdur. Tüm hayatlarını işte bu huzuru nasıl bulurum sorusuna ayırdıklarından, genellikle de huzursuz bir ruh haline sahiptirler. Son durakları ise her daim huzurevleridir.

Servete ve mutluluğa ulaşmak da, bu burcun insanının her zaman içinde yaşattığı bir amaçtır. Tüm burçlar serveti arzular elbette ama balığın farkı, bunu diğerleri gibi çalışarak yapmak yerine loto ve totolardan yapmayı düşünmektir. Sayısal loto, toto, altılı, barbut, üç halka yirmibeş, okey, pişti, tombala oyunları balıksız düşünülemez. Talih oyunlarıyla balık burcu arasındaki bağıntı, tıpkı ülkersiz çay saati düşünülemez türünden bir ilişkiyi betimler.

Balık burcunun en olumsuz yönü, kendini küçümsemektir. Örneğin siz kendisinden bir bardak su getirmesini istediğinizde, bunu büyük bir ihtimalle reddedecektir. Reddederken de, bardağı getirirken yere düşürüp kırmasının yüzde yüz bir ihtimal olduğunu söyleyecektir. Balık burcu insanının bu tarz yaklaşımının gerçek sebeninin kendini küçümsemesi mi, yoksa kaytarıcı bir ruha sahip olması mı olduğu, halen bilim çevrelerinde tartışılan bir husustur.

Balık burcu cemiyeti üyeleri genellikle sindirim sistemi rahatsızlıklarından yakınırlar. Bu da gayet doğaldır, çünkü yutulan o kadar zokadan sonra duygusal sistemin zarar görmesi mümkün değildir.

Balık burcu insanının en önemli özelliklerinden birisi de sanatçı ruhlu ve hayalperest olmalarıdır. Sanatçı ruhlu olmaları nedeniyle devlet sanatçılığından en çok bunlar nasiplenir. Hayalleri ise onları Karaköy civarlarına kadar götürebilir. Bu yüzden hayal kurarken biraz dikkatli olmalarında yarar vardır.

Balığın erkeği, kadını ve hatta travestisi karamsarlığa çabuk kapılır; her gördükleri nineyi el nino sanarlar ve hemen bir büyük rakı açarak "Batsın bu Okyanus" şarkısını terennüm ederler.
Çift karakterli olmak gibi bir özelliği de bünyelerinde barındıran balıklar, bu yönleriyle parti kurmaya çok elverişlidirler. Partilerinin her kapatılışında; battı balık yan gider diyerek bir yenisini kurarlar.

Balık burçlular ile ilgili bir diğer önemli bilgi de, balığın baştan kokmasi sebebiyle, balığın dişisinin çorap yıkamak gibi bir sorunsalı olmamasıdır. Buna karşın, bol bol şapka yıkaması gerekmektedir.

Balık burcu kadınını elde etmek çok güçtür. Bunu amaçlayan her hangi bir kimsenin, balığı kavağa çıkarmayı göze alması lazımdır.

Uğurlu sayısı : 7, 11, 73, 354, 7299, 65789, 456342, 2349809, 567483938 hasılı, her hangi bir talih oyununda kendisine üç- beş kuruş kazandırmış her rakam uğurlu sayısıdır
Sevdiği renk : Deniz mavisi, deniz yeşili, deniz kırmızısı, deniz turuncusu, deniz eflatunu vs.
Hazettiği kitap : Denizler Altında Yirmibin Fersah
Uğurlu taşı : Deniz taşı
Uğurlu artisti : Uğur Yücel
Uğurlu sebzesi : Deniz karnabaharı
Hoşlandığı şahıs : Kaptan Kusto
Muhtemel hastalığı : Pek tabi romatizma
Bu burcun ünlüleri : Deniz kızı eftelya, hamsi, tava, jaws, balık adam, denizaltı, su yosunu, deniz atı, kavağa çıkan balık, baştan kokan balık, deniz kestanesi, deniz baykal, BEN
Burcun ünsüzleri ise : B, L ve K harfleridir
Uğurlu eşyası : Akvaryum
Uğursuz eşyası : Olta, zoka, misina, trol, baltalı ilah Zagor Tenay' ın baltası
En sevdikleri öykü : Küçük Kara Balık
Çağrıştırdığı hususlar : Temel fıkraları, subasman fıkraları, dardanel ton, denizler, olta, misina, çapari, çarpan balığı, gulu gulu gulu, suni teneffüs, bigudi, spagetti western, daktilo şeridi, deodorant, moby dick, gubudik...

2007 YILINDA SİZİN AÇINIZDAN NELER OLACAK:
Kaçarsanız büyük olacaksınız, kaçamazsanız tava olacaksınız!..
"Gözlerini karanlığa alıştırma..."

#2 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 01.05.2007 - 17:56

2007 YILINDA SİZİN AÇINIZDAN NELER OLACAK:
Kaçarsanız büyük olacaksınız, kaçamazsanız tava olacaksınız!..

kaçabilirsem :P

kaçamazsam *cool

#3 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 17.11.2007 - 15:26

Balık burcunun en olumsuz yönü, kendini küçümsemektir. Örneğin siz kendisinden bir bardak su getirmesini istediğinizde, bunu büyük bir ihtimalle reddedecektir. Reddederken de, bardağı getirirken yere düşürüp kırmasının yüzde yüz bir ihtimal olduğunu söyleyecektir. Balık burcu insanının bu tarz yaklaşımının gerçek sebeninin kendini küçümsemesi mi, yoksa kaytarıcı bir ruha sahip olması mı olduğu, halen bilim çevrelerinde tartışılan bir husustur.

evet.taniyolar beni :blink:
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#4 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 17.11.2007 - 15:29

vallaha da billaha da bu kadar uyar sana penny *zong başından sonuna hemen hemen hepsi var sende yaa
şu "denizi koruma" olayı değil ama. denize şişe atıp da "nasılsa gömüliii" diyen bi balık olmaz :blink:
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim

#5 pennywise

pennywise

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.435 Mesaj

Gönderim zamanı 17.11.2007 - 15:30

ama batiii..güzel ambians oluyodur suyun altinda.AMBILANSSS..AMBILAAAANSSSS... :blink:
seher vakti kurşun sıktım görümceme

#6 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 13.11.2008 - 17:21

yirim ben bu balık burcunu oy oy :P
seviorum yaa

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#7 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 17.11.2008 - 01:33

bende tamamen uyuyorum *gla
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#8 Nar

Nar

kendi hayatımın başrol oyuncusu :))

• Üyeler
  • 1.594 Mesaj
  • İlgi Alanları:ıslak mendiller..Kağıttan gemiler..

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 01:08

balık burçlarından şikayetçiyim ben..çok zor bi burç :mad1:
Bir yürek ki yanmaz yürek denir mi ona
Sevmek haram yüreğinde ateş olmayana
Bir günü sevgisiz geçirdinse yazık
En boş geçen günün o gündür inan bana

#9 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2009 - 03:01

aslında çok kolay bir burçtur balıklar huyunu suyunu anlarsanız tabi *zong

bazen çok seviyorum burcumu, bazen nefret ediyorum.. bazen diyorum ne iyi bir burç ya şu şu özellikler süper,, sonra bakıyorum ulaaa diyorum bu kadar salak dandik bir burç olamaz ya *zong

işte böyle bişi balık burcu yeterince aydınlatabildim umarım bir balık burcu olaraktan :mad1:

#10 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2009 - 09:56

bu balık burçları kinci ve inatçı mıdır? kırıldıkları zaman affetmezler mi acaba? ediz. sen bilirsin.

#11 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 07.01.2009 - 16:01

balık burçları kolay kin tutmazlar.. tutarlarsa tam tutarlar .. inatçıdırlar sanırım :)

kırıldıkları zaman affetmek istemiyorlarsa affetmezler ben öyleyim en azından ama affetmiyor diye kin tutuyor da değilim

çok zor kin tutarım ben..

tüm balıklar aynımıdır bilmem tabi :)

#12 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 10:33

ben anlayamıyorum bu burcu. anlayamadığım için kafayı taktım ya zaten.
duygusal olarak ne hissettiklerini bilmeyen kararsız bir burç galiba. kendilerini ifadede de yetersizler. içlerine kapanıklar. ulemm tam bir muamma bunlar yaaa. :happy:

#13 hazan_seda

hazan_seda

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 178 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 10:55

Bende balıkım.duygusalım,özeleştiri yaparım.ağlarım.insanları kırmaktan korkarım.ama burcumu seviyorum :happy:)

#14 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 11:51

ben anlayamıyorum bu burcu. anlayamadığım için kafayı taktım ya zaten.
duygusal olarak ne hissettiklerini bilmeyen kararsız bir burç galiba. kendilerini ifadede de yetersizler. içlerine kapanıklar. ulemm tam bir muamma bunlar yaaa. ;)

http://www.harabe.ne...x.php?git=balik[/url] ]Balık burcunun simgesindeki iki balık çift karakteri simgelemektedir. Bu iki balığın ayrı yönlere doğru gidiyor olması da Balık insanın kararsızlığını simgeler. Aklı ile duyguları devamlı savaş halindedir. Bu yüzden bazen onu anlamak pek kolay değildir.

:)
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#15 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 12:03

işte bu aklık duygu savaşı.
,nefret ediyorum bu olaydan.

genelde de akıllarını tercih ederler bu kalıklar pardon balıklar ;)

#16 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 12:13

Bi de beni düşünün işte.
Yükselenim başak. Zıt burçların kombinasyonu gibi birşeyim yani <_<
Başak mantık burcu, balıksa aşk..
Bendeki karmaşıklığı tahmin edersiniz artık *böö
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#17 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 12:29

Ben balık değilim.Ancak akşam balık yedim bu durumda ne olur benim durumum <_<

Tamam bee iğrençse iğrenç espri de ne baarıyon ne dövmeye kalkıyon *böö
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#18 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 13:40

balık bile kendi içinde çelişiyor akıl mı duygu mu diye.... ki bu duruma en iyi tanık olanlardan bir benim...
eğer başakta d amantık ağırlıktaysa.. mel g.. kesinlikle mantıklı biri olmaya yatkınsın. duygulara pek meyil vermemeye çalışıyorsun.

balık yeme olayı da değşik bir bakış açısı tabi.

#19 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 14:23

şş duymadınız mı burcların sayısı 13 e çıkmıs ;)
herkes bir üstteki burca taşınıyor *lol
kendinizi kandırmaktan vazgecin *lol
allam yıllarca aslan olduguma inanmamıstım zaten
puahahha :P :D
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#20 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9.404 Mesaj

Gönderim zamanı 08.01.2009 - 14:24

ps ben de aksam balık yedim
tavsan yeseydim tavsan burcuna yorum yazardım *lol

shy bari mail göndermeseydin imdatttt
Gönderilen Resim
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....