İçerik değiştir

Cem Uzan'ın Bayram Mesajı

• Kilitli Konu Bu konu kilitli
bu konuya 59 yanıt verildi

#21 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.07.2005 - 11:33

verdiği söze keşke bunlarıda ekleseydi "bana siyasi linç yapılırsa sözüm geçerli değildir"

:)  :)

O zaman siyasi linç yapılmaya başlanmamıştı!
Cem Uzan kahin değilki o kelimeyi eklesin!
Ayrıca yerel seçimlerden önce GP'nin belediye başkanı adaylarının işyerlerine baskın yapılmış!GP'nin bazı yerlerde miting yapılmasına izin verilmemiş!Mitinge giden araçlar hiç bir gerekçe göstermeden aranmış!

Polis, Cem Uzan'ın evinde arama yaptı. Uzan'ın bilgisayarına el konuldu. Bilgisayarda Genç Parti'nin seçim stratejilerinin ve partiyle ilgili geniş bilgilerin bulunduğu öğrenildi.
16.09.2003, 11:42

STAR
TÜRKİYE'DE İLK KEZ
Polis şimdi bilgisayarın şifresini kırmaya ve içindeki bilgileri öğrenmeye çalışıyor. Bu büyük bir siyasi skandal. Çünkü; Türkiye'de ilk kez, iktidar en güçlü rakibinin bundan sonra yapacaklarını öğrenmek için devletin polis gücünü kullanarak bir siyasi parti liderinin evinde yasadışı arama yaptırdı ve parti bilgilerinin bulunduğu bilgisayarı yerinden söküp götürdü. Eğer şifresi kırılabilirse, bilgisayardaki bilgilerin İçişleri Bakanlığı aracılığı ile Tayyip Erdoğan'a iletileceği belirtiliyor.
TIPKI WATERGATE
Böylece Tayyip Erdoğan, Genç Parti'nin stratejilerini, seçim taktiklerini, yeni projelerini ve hatta belki de muhtemel adaylarını tıpkı Watergate Skandalı'nda olduğu gibi öğrenebilecek. Erdoğan'ın bu bilgileri kendi lehine kullanacağını belirten siyasi kulisler ise şu yorumu yaptılar: 'Başbakan Erdoğan, Cem Uzan'ın seçim gezileri sırasında vaat ettiklerini uygulamaya çalışıyor. Örneğin Bakanlar Kurulu'nu yurdun dört bir yanında toplayacağını Cem Uzan söylemişti. Keza ilköğretim öğrencilerine bedava kitap vereceğini de Cem Uzan söylemişti. Şimdi Erdoğan bunları kendi fikriymiş gibi yapmaya çalışıyor. Bunları yapan siyasetçi, daha neler yapmaz ki?'
WATERGATE SKANDALI NEDİR?
ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post, tüm dünyayı sarsan 'Watergate Skandalı'nı ortaya çıkarmıştı. Gazete, ABD Başkanı Cumhuriyetçi Richard Nixon'ın 1972 seçimlerindeki Demokrat Parti'den rakibi George McGovern'in seçim kampanyasını yürüttüğü Watergate binasındaki telefonları gizlice dinlettiğini belgelemişti. Nixon ikinci dönem için Başkan seçilmeyi başarmıştı. Ancak skandalın tartışmaları 2 yıl sürmüş ve soruşturmalar sonucunda Nixon başkanlıktan azledileceğini anlayınca 1974'de istifa etmişti.

www.haberx.com

#22 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 01.07.2005 - 16:32

"İl genel ya da yerel seçimde 2,5 milyonun altına düştüğü gün bırakırım"

bu cümleden sadece genel seçimleri kasttenmediği anlaşılıyor...

eğer ki bu cümleyi gazeteci kafasından uydurduysa Uzan bu gazeteciye veya yayınlanan gazeteye bir dava açtımı...
Gönderilen Resim

#23 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 01.07.2005 - 20:23

Cevabı bir önceki mesajın 1.paragrafında verdim!Neden görmezlikten geliyorsun?

#24 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 01:13

Gazeteciye dava açıldımı ben bunu soruyorum
Başbakan adayının sözleri çarpıtılmış ve halka karşı küçük düşürülmüştür(genel seçimleri kastetti yanıtınıda sen verdin)

bide şunu sormak istiyorum: hep halk gerçekleri görüyor,GP hızlı adımlarla geliyor,hızlı bir şekilde büyüyouz diyorsun(yerel seçimlerde gördük gerçi hızınızı),önümüzdeki seçimlerde herkes görecek diyorsun..
belediye başkan adaylarınız tehdit le korkutuluyor,mitinglerinize izin verilmiyor,otobüsleriniz aranıyor siz bu kadar aciz bir parti iken,daha yerel seçimler için miting düzenleyemiyor iken genel seçimlerde ne yapacaksınız?
Gönderilen Resim

#25 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 10:39

Bende diyorum ki o sözler siyasi linç yapılmadan önce söylendiği için geçerliliği yoktur!
GP, aciz bir parti değil!AKP,devletin gücünü kendi çıkarları için kullanıyorsa karşı taraf ne yapsın!GP,tüm baskılara rağmen yoluna devam ediyor!

#26 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 14:20

tamam anladım sonradan çıkan olaylar yüzünden "verdiği namus sözü"iptal olmuş

tekrar ediyorum;gazeteciye dava açıldımı?

laf aynı yerde kaldı,AKP devletin gücünü kendi çıkarları için kullanıyor diyorsun,bu böyle sürdükçe (önümüzdeki seçimlerde) yine "biz ne yapalım mı " diyeceksiniz
Gönderilen Resim

#27 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 17:31

O söz geçerli değildir!Bu yüzden aynı soruyu sormanında anlamı yoktur!
Bülent Arınç'ın dediği gibi vaatlerini yerine getirmeyen iktidar gider!AKP'de gidecek!

#28 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 02.07.2005 - 22:22

"söz geçerli değildir" :P

sözü beni ilgilendirmiyor ben anlıyacağımı anladım...sözlererini çarpıtarak Uzanı halk karşısında küçük düşüren gazeteciye karşı dava açılmışmıdır açılmamışmıdır ben bunu soruyorum....cevap ver tekrar tekrar sormayayım
Gönderilen Resim

#29 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2005 - 12:55

Kimse küçük düşürülmemiştir!Söz geçerli değildir!İşine gelmeyince anlamak istemiyorsun!

#30 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 03.07.2005 - 13:59

bak!gazetecinin yazdığına göre: Cem Uzan genel ve yerel seçimlerde 2.5 milyonun altına düşersem bırakırım demiş....sende bana dedinki bu öyle değil Cem sadece genel seçimleri kastetti....eğer dediğini uydurmadıysan,gördüğün gibi gazeteci Cem'in sözlerini çarpıtmış,(sözün geçerli olması ayrı bir konu) gazeteciye dava açtımı açmadımı ben bunun cevabını istiyorum.(dediğin doğrudue c.Uzanın yüzü kolay kolay kızarmaz)
Gönderilen Resim

#31 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2005 - 13:57

Cem Uzan,Objektif programına çıkmıştı!Seçimlerde oyum düşerse siyaseti bırakırım demişti!Daha sonra başka bir programa katıldı!Genel seçimleri kastettiğini belirtti!Daha sonra Zaman gazetesi için Nuriye Akman Cem Uzanla röpörtaj yaptı!Yine seçimlerle ilgili konuştu!Ben Zaman gazetesinin değil Objektif programındaki konuşmasında genel seçimleri kastettiğini belirtiyorum!Zaman gazetesi ile ilgili olarak da diyorum ki; o kelimeleri söylediğinde siyasi linç yapılmamıştı!Üstelik yerel seçimlere girmemiş bir partiydi!Bu sebeple de o kelimelerin geçersiz olması normaldir!

#32 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 04.07.2005 - 18:15

Söylediklerini bende yazdım zaten ben sadece gazeteciye dava açılıp açılmadığını soruyorummmmmmmmmmmmmm!

sözün geçerli olup olmadığını tartışmıyorum seninle..."insanın tutamayacağı sözü vermemesi gerektiğine inanan biriyim" 70 milyona verilen sözün şu veya bu hallerde geçerli olup olmadığı konusundada bir fetva almadım...

1-GP yerel seçimlere girmedi mi?
2-Yerel seçimler ile genel seçimler arasında ne kadarlık bir süre vardı?
3-yerel seçimler ile genel seçimler arasındaki oy oranı farkı nedir?
4-Halk sizi genel seçimden yerel seçime kadar olan kısa sürede unuttumu ki bu oy oranlarına bu derecede yansıdı?
5-Genel seçimlerde 2,5 milyonun altına düşerseniz sence Cem Uzan partiyi bırakırmı?bırakmassa sence bunun sebebi ne olur?oylar her düştüğünde Uzan siyasi linç yapıldı derse bunun sonu nereye varır?

bu sorulara tek tek cevap verebilirsen sevinirim.Aydınlanmam için
Gönderilen Resim

#33 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2005 - 12:31

1.O röpörtaj yapıldığında yerel seçimler yapılmamıştı!
2.Yerel seçimlerde iktidar partinin şansı her zaman daha fazladır,yerel seçimlerde halk genelde iktidar partisi adaylarına oy verir böyle yaptıkları zaman bölgelerine hizmet geleceğini düşünürler ve nedense her seferinde yanıldıklarını anladıkları halde bu huylarından bir türlü vazgeçmezler. Ayrıca GP'ye siyasi linç yapıldığı için böyle bir sonuç çıkmıştır!
3.Ayrıca daha öncede belirttiğim gibi AKP, GP'yi durdurabilmek için devletin olanaklarını kullanıyordu!
4.Ben Objektif isimli programdan bahsediyorum!Orada yerel seçimler demişmi!Sen önce bunu ispatla!
5.Siyasi lincin yapıldığı bir gerçek!

"İnsanın tutamayacağı sözü vermemesi gerektiğine inanan biriyim" demişsin!
Bak ne güzel söyledin!
AKP,pek çok söz verdi ama hiçbirini tutmadı!

#34 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2005 - 13:56

1-Alakasız....Zaten yerel seçimler yapıldıktan sonra "ben şukadar oy alıcam"diye bir söz verilemez.Söz bir şeyi yapacağına dair verilir.
2-a)sorumun cevabı bu değil.
B)eğer bu işler dediğin gibiyse, bunu sen biliyorsun,Cem bilmiyormuydu gidip söz verdi
3-a)Sorumu cevabı yine bu değil,
b)GP hariç diğer partilerin oylarında bu kadar belirgin bir düşüş olmadı (buda şunu gösterir,GP'nin tabanı yok)
4-a)yine soruyla alakasız bie cevap
b)Ben objektif programı hakkında tek bir laf etmedim şu bir,hayır o nu değil bunu dedi gibi bir iddiamda olmadı şu iki,bir programa başka,bir gazeteye aynı konu hakkında ayrı cevaplar veriyorsa ve yanlış olan haber uyarılmıyorssa,halka bilgi verilmiyorsa........söyle bana hangisine inanmam gerekiyor (ikiside """siyasi linç""""ten önce yapılan röportaj)......
5-sorunun cevabı yine bu değilllllllll.......

"verilen sözün süresi dolduğu gün bu kanıtlanır,iktidardan verdiği sözleri yerine getirmeden düştüğü gün elele verir beraber eleştiririz"

"Ama bide işin şu boyutu var sen iyi bilirsin;ya sözlerini tutamadan iktidardan düşerlerse ve biz yapmak istedik ama C,başkanı,G.kurmay vb. bizi gizliden gizliye tehdit etti bize yaptırmadılar derlerse ne diyeceğiz(akp bize siyasi linç yaptı gibi)
Gönderilen Resim

#35 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 05.07.2005 - 17:49

GP'nin tabanı vardır!Bir önceki mesajımda neden yerel seçimlerde öyle sonuç çıktığını açıklamıştım!
Verdiğim cevaplar işine gelmiyor anlaşılan!
Erdoğan,bana 3 yıl verin işşizliği çözeyim dedi ama çözmedi!
AKP'nin hiç bir mazereti olamaz!
Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay bir engel değildir!

#36 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 06.07.2005 - 22:32

ortada cevap yokki işime gelmesin!

bana demişsinki halk iktidar partisine oy verir...."bende demişimki bunu sen biliyorsunda Uzan bilmiyormu şu kadar oy alıcam diyor"demişim

3 yılda işsizliği çözerim diye hiç bir zaman demedi...yalan yanlış bilgileri yazma buraya....bir daha bir bak

c.başkanı genelkurmay engel değilse hükümette engel değildir...

yukarıda 5 6 madde sıralamışım verdiğin cevaba bak sonra işeme gelip gelmemesi hakkında konuş
Gönderilen Resim

#37 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 18:37

Cevap vardır!O cevap senin işine gelmiyor!
Ben dedimki;siyasi linç yüzünden böyle oldu!
3 yılda işsizliği çözerim sözünü Başbakan Erdoğan hükümeti kurarken söylemiş!
Başbakan Erdoğan hükümet kurulduğu zaman ‘Bana üç yıl verin, üç yıl sonra işsizliğe de fukaralığa da çare olacağım’ demiş!
http://www.hurriyeti...d~599162,00.asp

#38 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 18:48

Bana üç yıl verin, üç yıl sonra işsizliğe de fukaralığa da çare olacağım’ """""mealli sözleri"""""

gönderdiğin köşe yazarı bunları yazmış """mealli""" yani olay yorumdan ibaret yazar RTE nin konuşmalarından bu yorumu çıkarmış,öteki yazar başka bir yorum çıkarır...yani ağızdan çıkmış bir şey yok varsa buyur göster...
Gönderilen Resim

#39 kardelen

kardelen

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 713 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 18:53

Yanılıyorsun bu yorum değil!Sadece söylenmiş bir sözü hatırlatmış!

#40 aTMaCa

aTMaCa

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 384 Mesaj

Gönderim zamanı 07.07.2005 - 19:49

teşekkür ederim beni uyardın ve bu yanılgıdan kurtardın...

yazar Başbakanın çözerim """mealli sözleri"""".....diye yazıyor...kardelen yani bunun anlamı ben Başbakanın konuşmalarından işsizliği 3 yılda çözerim manasını çıkardım demektir....ok.
Gönderilen Resim