İçerik değiştir

ÇankayA!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 126 yanıt verildi

#101 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 17:53

yiyenler yemiş :boss:

#102 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 17:55

Türkiye'nin Cumhurbaşkanı olacak.
Seninde benimde :boss:

Değişiklikler Kaydedildi...

#103 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 17:57

ne hoş :boss:

#104 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:01

evet, çok büyük ihtimalle Abdullah Gül olacak cumhurbaşkanımız... hayırlı uğurlu olsun...samimi görünümünü kaybetmez umarım....

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#105 saffy

saffy

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 89 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:14

kardeşim tayyip veya abdullahfarketmiyo onların sorunu hepsiyle...
onlar; cumhuriyeti kurarkwen oralarda olmuş veya bi şekilde kadrolara yerleşmiş ynetici kişiler... artık onların sonu geldi.. artık somüremiyolar.. artık isteklerini istedikleri zaman yapamıyolar.. artık halkı gormezden gelip kendi egolarınca haraket edenmiyolar.. çünkü artık halkın sesi başta! istedikleri kadar tepinsinler.. istedikleri kadar askeri kışkırtsınlar.. irtica tehlikesi desinler.. cumhuriyet elden gidiyo desin ler .. kim inanır artık ? hı ?
:P
Haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır ve zulme rıza zulumdür...

#106 BlackEagle

BlackEagle

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:22

arkadaşlarım
büyük bir ihtimalle cumhurbaşkanı olacak demişsiniz Abdullah Gül için.. bence oldu bile.. ben karamsar bakıyorum diye düşüne bilirsiniz. sevenlerine ve savunanlara hayırlı olsun. benim içinde hiç mi hiç hayırlı değil...

dokuz arkdaşım..
her seferinde orduya sığınıorsunuz vs. valla artık dayanak kalmadı bee..ne yapalım bunuda maruz gör..

T.C ordusu sayesinde bazı engelleri aşmaktayız,korunmaktayız,somürülmekten kurtulmaktayız..Ama yine yapılanlar yapılıyor..

Bende isterim halkın yüzde 30 bile olsa seçimle iktidar olmuş bir partinin güzel işler başarmasını... şimdi bu halk geçmişinde yalan dolan olan bir siyasetçiyi Cumhurbaşkanı seçermi...Tayyip Erdoğan bilerek adaylığını koymadı.. bunu herkes bilior. istese koyardıyı geçelim.. koysa idi cok ses cıkacak yeni bir kriz doğacaktı... darbeye kadar giderdi.bu kadar açık olduğunu bile bile bu sevdadan vazgeçmeside çok doğal..
Şimdi çok akıllıca bir politika sergiliolar..önce adaylığı açıklamayıp halkın kimi istediğine kimi istemediğine baktılar sonra... dedilerki sen olursan aday sonuçlar çok kötü olacak.. madem öle içimizden en ılımlısını seçelim(sanmıyorum toplantılarında adayllığını açıklayalım diye birşey konuştuklarını...o yüzden seçelim diyorum) dediler ve Abdullah Gül seçildi..
eee...
eeesi cok basit. bu hükümet bir yerde kendini garanti altına aldı.. seçim zamanı eğer hükümet düşecek olursa yine kendilerinden bir tanesi en üst makamda olacak... kendimize gelelim arkadaşlar hala uyumaktayız hala..

Abdullah Gül'ün aday olması Tayyip Erdoğanın aday olması yanında hiç yankı uyandırmaz yada uyandırır ama onun kadar olmaz...basın sayesinde bütün oklar kendi üzerine çekti çünkü..Ve arkadan bekklenen sonuç...

ÇOK GÜZEL HAZIRLANMIŞ VE UYGULANMIŞ BİR PLAN...

DAHA DURUN BAKALIM DAHA NELER GÖRECEK..
CUMHURBAŞKANLIÐI KOLTUÐUNA OTURAK KİŞİYİ TBMM SEÇER..
AMA ŞU ANDA DURUM BÖYLE DEÐİL.
YASALAR VE AÇIKLIKLAR BU DURUMDA AKP SEÇER DİYOR..
CHP YE COK İŞ DÜŞÜOR AMA NE YAZIKKİ BAYKAL NASIL BAŞBKAN SEÇİLİRKEN YAPTIÐI HATAYI BURDA DA İŞLEYECEK...DEMEDİ DEMEYİN....

#107 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:33

T.C ordusu sayesinde bazı engelleri aşmaktayız,korunmaktayız,somürülmekten kurtulmaktayız..Ama yine yapılanlar yapılıyor..

1. Ordunun göreviyle siyasetçinin görevini iç içe sokmaktan; karıştırıp kafa bulandırmaktan vazgeçin... Ordunun görevi bellidir, siyasetçinin görevi belli...

2. Bu ordunun başında artık evren yok bunu iyice belleyin; darbe yapmaz bilir ki darbe bu ülkeye yapılacak en büyük haksızlık.. Bunca kışkırtmaya rağmen ne kadar sağ duyulu olduğunu gördükçe ordumun daha bir gurulanıyorum...

Bende isterim halkın yüzde 30 bile olsa seçimle iktidar olmuş bir partinin güzel işler başarmasını... şimdi bu halk geçmişinde yalan dolan olan bir siyasetçiyi Cumhurbaşkanı seçermi...Tayyip Erdoğan bilerek adaylığını koymadı.. bunu herkes bilior. istese koyardıyı geçelim.. koysa idi cok ses cıkacak yeni bir kriz doğacaktı... darbeye kadar giderdi.bu kadar açık olduğunu bile bile bu sevdadan vazgeçmeside çok doğal..

Şimdi çok akıllıca bir politika sergiliolar..önce adaylığı açıklamayıp halkın kimi istediğine kimi istemediğine baktılar sonra... dedilerki sen olursan aday sonuçlar çok kötü olacak.. madem öle içimizden en ılımlısını seçelim(sanmıyorum toplantılarında adayllığını açıklayalım diye birşey konuştuklarını...o yüzden seçelim diyorum) dediler ve Abdullah Gül seçildi..
eee...

eeesi cok basit. bu hükümet bir yerde kendini garanti altına aldı.. seçim zamanı eğer hükümet düşecek olursa yine kendilerinden bir tanesi en üst makamda olacak... kendimize gelelim arkadaşlar hala uyumaktayız hala..

Bırakın onu bunu, hiç bir şeyi önceden göremediniz... Aslında tüm tezgah tayyip e cumhurbaianlığı dışında bir yol bırakmamak üzerine kurulmuştu; çünkü öylr olması birilerinin ekmeğine yağ sürecekti; yemedi!... Demokrasi müritleri bir taraftan tayiibe başka yol bırakmazken diğer yandan demokrasi adına darbe çığırtkanlığı yaptı!.. Şimdi oyunun diğer kısmına geçelim dediler, halk yemiyor...

Ben AKP içinde Abdullatif Şener olsun isterdim ancak olmadı... Hayırlısı...

Bu mesaj _KajmeraN_ tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.04.2007 - 18:34

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#108 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:35

Şunu eklemeden geçemiyeceyim sonuç olarak bu memlekette Kasım ayında bir seçim yapılacak ve yeni bir TBMM ortaya çıkacak. son 4 ayı kalmıi bir Meclis iradesinin önümüzdeki 7 yılın Cumhurbaşkanını seçmesi ne kadar doğru. Böyle aman bizden olsun hemen olsun mantığını anlamış değilim. Meclisin iradesi diye atıp tutanlar bu meclisin sadece 4 aylık iradesi kaldı ve bu irade ile 7 yıllık bir karara uyulması sizce ne kadar doğru.

Düzeledim dokusum bütün gün kur takibinden merkez mbankasına bakıp durunca oluyor işte :P

Bu mesaj DaaAnkK tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.04.2007 - 19:18

Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#109 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:38

bu ülkede orduyla siyasetçinin işi karıştırılmıyor zaten.. ordu Cumhuriyet için her zaman bir güvencedir.. ve öyle olmaya devam edecektir.. kimse kafasına göre at koşturamaz !!

bu ülkeye darbe yapmak evet yanlış olabilir.. ama gerekli görüldüğü takdirde başka bir imkan yoksa .. bu darbe yapılır.. yapılmalıdır..

#110 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:43

Koşullar ne edy's... Mesela birini rejim düşmanı olduğunu söyleyip koltuğuna dokunulacakların darbe istiyor olması mı??

Demokrasi adına acilen darbe lazım denilmesi mi veya??

Yada amerikancı olduklarını iddia ettikleri birini indirmek için gerçek amerikancılarının çığırtkanlık yapması mı şartlar??

Yada düşünce özgürlüğü kelimesini kimseye bırakmayan sözde özgürlükçü 3-5 yök üyesinin hesap sorulacak korkusuyla sokağa dökülmesi mi şart??

İyi düşünmek lazım diye düşünüyorum... Acayip bir oyun oynandı; sonuç umarım hayırlı olur...

BİTTİ!

CAN_i

#111 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:43

2. Bu ordunun başında artık evren yok bunu iyice belleyin; darbe yapmaz bilir ki darbe bu ülkeye yapılacak en büyük haksızlık.. Bunca kışkırtmaya rağmen ne kadar sağ duyulu olduğunu gördükçe ordumun daha bir gurulanıyorum...

valla Cumhuriyet Rejimleri Tehlikeye girmeye başlasın bak bakalım.. o Ordu yerinde duruyor mu .. tabiki kimse darbe olsun istemez.. durduk yere darbe de olmaz... dediğim gibi Cumhuriyet Rejiminin tehlikede olduğu düşünüldüğü anda o Ordu yerinde durmaz.. ve bu yüzden bende ordumu seviyorum.. ülkemi seviyorum..

#112 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:45

Koşullar ne edy's... Mesela birini rejim düşmanı olduğunu söyleyip koltuğuna dokunulacakların darbe istiyor olması mı??

Demokrasi adına acilen darbe lazım denilmesi mi veya??

Yada amerikancı olduklarını iddia ettikleri birini indirmek için gerçek amerikancılarının çığırtkanlık yapması mı şartlar??

Yada düşünce özgürlüğü kelimesini kimseye bırakmayan sözde özgürlükçü 3-5 yök üyesinin hesap sorulacak korkusuyla sokağa dökülmesi mi şart??

İyi düşünmek lazım diye düşünüyorum... Acayip bir oyun oynandı; sonuç umarım hayırlı olur...

ben düşüncelerimi bu konu altında gayet açık ve net yazdım.. biraz sayfaları dolaşırsan düşüncelerime ulaşabilirsin..

#113 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 18:59

Şunu eklemeden geçemiyeceyim sonuç olarak bu memlekette Kasım ayında bir seçim yapılacak ve yeni bir TCMB ortaya çıkacak. son 4 ayı kalmış bir Meclis iradesinin önümüzdeki 7 yılın Cumhurbaşkanını seçmesi ne kadar doğru.

İyi de bu Hükümet 5 yıl için görev almamış mı ?
Bu 5 yıl içinde Cumhurbaşkanlığı seçiminin olacağı belli değilmiydi ?

Ha daha önceki hükümetlerin çoğunluğu 5 yılı doldurmadı ya sanırım Akp hükümetininde 5 yılı doldurmayacağı sanıldı. :P Ama bunu düşünener yanıldı..

Diyorum ya oy vermeyen o kesim suçlu. Oy vermeye gitmezlerse olacağı bu. :P

Not : Eniştem TCMB ne ? TBMM olmayacak mı ?

Değişiklikler Kaydedildi...

#114 babuna

babuna

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 341 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 19:02

Dönüyoruz dolaşıyoruz demokrasi sorununa.

Bizim askerimiz güzeldir neden? Çünkü bizim askerimiz geldiğinde koltuğa çakılmaz; gelir işini yapar ve gider. Demokrasinin önünde duvar değil, demokrasinin destekçisidir.

Demokrasi sınırsız özgürlükler rejimi demek değildir. Kuralları vardır. Demokraside egemenlik meclisin değildir halkındır. Muhalefetin en güçlüsü de halk olmalıdır. Halk sesini nasıl duyurur? Halk sesini sivil örgütler aracılığıyla duyurur. Bu mitinge 300e yakın sivil toplum örgütü katılmıştır. Hatta katılmayan STÖlerinin tabanı gelmiştir, tavanı delerek. Sayısının azaltmak için yırtıranlar olsada ortada tabak gibi bir gerçek vardır. O da bu mitinge katılımının çok büyük olduğudur. Ve artık uyuyan halk uyanmaktadır.

Demokrasimiz iyice cılızlaşmış durumdadır. Halkın iradesi meclise taşınmamıştır. Ve hiç bir biçimde "önceden de böyleydi"gibi söylemler artık boş sözler olmaktan öteye gidemez..

Asker gelmesin söylemleri artık vızıltı olmaktan öteye gidemez. Hastalık bellidir... Çözecek kişilerde siyasilerdir. Bir çözüm sunulmadığı durumda demokrasiyi daha da yontma girişimleri askere davetiye çıkarmaktır. Artık konuşmanın demokrasiyi beslemeyeceği ortadadır. Önümüzde bir seçim ve adaletsiz bir seçim sisteminin durduğu ortadadır.. Demokrasi için ilk adım bu olabilir ama duyana...

#115 DaaAnnK

DaaAnnK

Sözde Değil Özde Haylaz

• Üyeler
  • 7.176 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 21:22

Halen israrla söylüyorum Abdullah Gül ve Ailesi hatta alenen eşi bu mevkiye kayık kişiler değiller. Canım ülkemin en yüksek makamında o kişileri görmek istemiyorum. Memleketin en temek direkleri en tehlikeli oyunlarla yıkılmaya çalışılıyor uyanın artık ve uyanın görün oynanan oyunları.
Sen benim herşeyimsin, hayatımın herşeyi sensin

Gönderilen Resim

#116 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 22:09

Bilmemiz,yorumlamamız gerekenler var..Öncelikli olarak,Cumhurbaşkanlığı makamı için kişilerle değil,zihniyetle mücadele etmektedir fikriyatımız..İsimlerle ilgilenmemekteyiz,bu Tayyip olur Gül olur,farketmez..Mitingde Tayyip'in aday olma ihtimali yüksek olması göz önünde bulundurularak ismi önplana çıkmıştır,lakin savunulanlar cumhuriyetimizin temel değerleridir..

Cumhuriyet Mitingi,ADD'nin gövde gösterisi olarak değerlendirilmiş..Hiç mi insafın kalmadı ey insanoğlu?Kim,ADD'ye destek boyutunda ele almış,mesele düşünseldir..Mitinge katılanlara büyük haksızlık yapılmıştır..Cumhuriyet değerlerini savunmak,muhalefet yahut şov olarak ele alınıyorsa,bir sorun var demektir..

Ayrıca demokratik çerçevede değerlendirdiğimizde,kişilerin belli sınırlarda giyim özgürlüğü bulunmaktadır..Lakin,cumhuriyetle çatışmalı bir zihniyetin sembolü haline gelmiş türban takılıyorsa,bu demokrasi bağlamında ele alınamaz..Elbette eşdeğerde tutmamakla beraber,ülkenin yapısal bütünlüğüne karşı ayrılıkçı-bölücü ideolojiler de,demokrasiye dahil edilebilir bu düşünceden yola çıkılırsa..Demokrasi,eylemlerin sabitliği ve engellenememesi ilkesine mi dayanmaktadır?Postmodern anarşizm yaklaşımı olsa gerek..

Cumhurbaşkanını bu iktidar egemenliğindeki meclisin seçmesi bu noktada demokratik değildir,sebebini ise açıklamışız,tekrar tekrar yazmayalım,buyurun;

"Demokrasi,yani Antik Yunan'da halkın yönetime dahli fikriyatı ile ortaya konmuş bu kavramı belli sınırlarla,kitaplarla yahut yasalarla sınırlandırmak başlıbaşına bir yanlıştır..Yani Tayyip Erdoğan'ın cumhurbaşkanı seçilmesinde demokrasi bağlamında bir engel yoktur demek yanlıştır,mevcut anayasaya göre kural dahilinde yanlışlık yok diyebiliriz ancak..

Bir analiz yapalım;

Türkiye Cumhuriyeti'nde genel seçimlerin 5,cumhurbaşkanı seçiminin ise 7 senede yapılmasının bir sebebi de;hükümetle geçen 5 sene zarfında,demokrasi içeriğince halk,seçtiği yönetime duyduğu memnuniyet yönlendirmesi ile seçilen yeni hükümetin cumhurbaşkanını seçme olanağı sağlamasıdır..Bir nevi halk seçiyor cumhurbaşkanını..Oysa ki;AKP hükümetinin son senesine girmesi ile cumhurbaşkanı tayininin tarihçe çakışması sebebiyle,demokratik bir seçim olmayacağını dillendiriyoruz..

Cumhurbaşkanının genel niteliği halk çoğunluğunu kucaklayacak ve en önemlisi cumhuriyetin ve devletin kuruluş ideolojilerine,yani Türk milliyetçiliği ve laisizme sadakatidir..Biz ise Tayyip Erdoğan'da bu nitelikleri görememekteyiz..AKP hükümeti son demlerini yaşamaktadır ve cumhurbaşkanı tayininde yetkin olmamalıdır.."

Askerin ise siyasetten ayrılması kanuni ve demokrasi sınırlarınca bir zorunluluktur,bununla birlikte bir takım değerlerin tehdit altına alındığı noktada,ağırlığını hissettirmesi normaldir,biliriz ki askerlerimiz en temel rejim savunucularıdır..Aklıevvellerden 12 Eylül darbesi hamlesi beklemekteyim,umarım buna kalkışırlar ve iki farklı tezin nasıl aynı anda yorumlanamadığını bizlere gösterirler..

#117 AKIN

AKIN

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 999 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 22:17

Vatanımıza milletimize hayırlı olsun .

#118 BlackEagle

BlackEagle

• Üyeler
  • 75 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 23:06

dönüp dolaşıp hep aynı şeyler...

sunu bilki kajmeran arkadaşım düzenlelen oyunun farkındayız...
halk yemior sözünü nede güzel sölemişsin ...haklısında..ama diğer taraftan halk yemior..

alışmışsınız bi kere halk da halk yaa halk dediğiniz kesim kimdir nedir. açık açık söleyin...halk böle istio halk böe söylüo ben o halkın içindeyim ama ben öle söylemiom benim gibi düşünen bir çok insan daha var...onlarda aynı şeyi sölüor.. ya biz Türk halkı değiliz yada sizin halk anlayışınız farklı..ve kaldiki..

söylemelerinizden halk anlayışınızda ortada...
(birde siz açıklayın..)

herkesin aynı dilden konuştuğu,aynı amaç için çabaladığı kurtuluş savasından beri ne zamndır aynı dili konuşulur oldu,aynı amaca koşulur oldu...

yazımın bir kısmını alıntı yapmışsın ben tercih ederdimki sadece son kısmını alınıtı yapmanı..özü ve sözü ordadır..

ordu ve siyaset birbirine karıştırmak mide bulantısı ,3-5 kişi ile tabir ettiğiniz kişilerin sokağa dökülmesi saçmalık,rejimin değiştirmenin doğal olduğunu düşünenler bile var...

*halk anlayışınız gibi demokrasi anlayışınızda ortadadır..

*3-5 diye atlandırdığınız kişiler neden sokağa dökülmesin onu anlamıorum...bu yanlışmıdır...demokrasiyi yanlışmı düşünüruz .bilioruz. demek stediğiniz..yani şöle olmalı kimse sesini çıkarmamlalı isteyen istediği taşı oynamalı,bize dokunduranlara sesini cıkarmamalı,sineye cekilmeli,anamıza dinmize attamaıza şehitlerimize küfr edenin elini öpmeli alkışlamalı. bumudur istediğiniz.. nedir bumudur demokrasi...
bu değil ise peki nedir.... istedikleriniz açık dökün b

biz deriz darbe gerekiorsa olsun...
biz deriz rejim değişikliğine hayır
biz deriz ordumuz sağduyulu haraket eder yerinde haraket ede
biz deriz yaşamak için toprağımıza göz dikenlere hayır
biz deriz ki kendimiz oluruz kendimiz yaşarız kendimiz üretiriz
biz deriz ki senin gibi düşünmeyenlere saygı göster anlamaya çalış doğru yolu göster
biz deriz ki inanıosan kalbinden inan
biz deriz...

sizler ne dersiniz....

Bu mesaj BlackEagle tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.04.2007 - 23:09

#119 _KajmeraN_

_KajmeraN_

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj

Gönderim zamanı 24.04.2007 - 23:39

alışmışsınız bi kere halk da halk yaa halk dediğiniz kesim kimdir nedir. açık açık söleyin...halk böle istio halk böe söylüo ben o halkın içindeyim ama ben öle söylemiom benim gibi düşünen bir çok insan daha var...onlarda aynı şeyi sölüor.. ya biz Türk halkı değiliz yada sizin halk anlayışınız farklı..ve kaldiki..

söylemelerinizden halk anlayışınızda ortada...
(birde siz açıklayın..)

Kardeş işte bunu anlatmaya çalışıyorum bende... Bu parti birilerinin seçimiyle oraya gelmiş, bunada halk denir artık anlayın!... Ama öyle bir ortam oluşturuldu ki; bu adamı seçenler sanki bu ülkeden değil imajı verilimeye başladı. Sanki bu adamı destekleyenler amerikan uşağı vs.. Ki ben bu ülkedeki bir kaç güç odağı dışında kimseye bu vatanı uşağı değil vs demedim... Yani aynı şeylerden farklı cümlelerle bahsediyoruz halk olarak...

ordu ve siyaset birbirine karıştırmak mide bulantısı ,3-5 kişi ile tabir ettiğiniz kişilerin sokağa dökülmesi saçmalık,rejimin değiştirmenin doğal olduğunu düşünenler bile var...

*halk anlayışınız gibi demokrasi anlayışınızda ortadadır..

Ben rejimin değiştirileceğine/değiştirilebileceğine inanmıyorum! Adamın kanunlar çerçevesinde adyalığı olay olan bir ülkede rejim değiştirmek mantık işimi yawfff bu adam zaten iyide yapsa kötüde yapsa art niyet aranıyor; korkmayın kimse bişey yapamaz. Dedimya halk yemez... Ki rejim halk desteğiyle değiştirilir, silahla değiştirilir.. Eğer silah söz konusuyla ordumuz -allah eksikliğini göstermesin- orda sapasağlam yerinde, halk desteğine gelincede bu halk sadece başbakanlık veriyor birilerine rejim değişme yetkisi değil; yani oraya sıra gelmeden halk gereğini yapar... Artık halka güvenin...

*3-5 diye atlandırdığınız kişiler neden sokağa dökülmesin onu anlamıorum...bu yanlışmıdır...demokrasiyi yanlışmı düşünüruz .bilioruz. demek stediğiniz..yani şöle olmalı kimse sesini çıkarmamlalı isteyen istediği taşı oynamalı,bize dokunduranlara sesini cıkarmamalı,sineye cekilmeli,anamıza dinmize attamaıza şehitlerimize küfr edenin elini öpmeli alkışlamalı. bumudur istediğiniz.. nedir bumudur demokrasi...
bu değil ise peki nedir.... istedikleriniz açık dökün

Ben mitingden bahsetmiyorum kardeşim, ki yapılsın yapıldı da -ha tesvip ediyor muyum hayır- 3 5 kişi dediğim yökün köhnemiş bir kaç üyesi gibi bir takım çevreler... Umarım daha açık olmuştur...

Birde üslubunuz pek hoşuma gitmiyor...

Neyse dedim ya aynı şeyleri farklı cümlelerle anlatıyoruz aslında sadece bir farkla ben demokrasi adına darbe istemiyorum... Ben demokratik rejimde herkese eşit haklar vardırı savunuyorum.

-Bu arada sırf doğru gördüğümü savunmak adına AKP li gibi gözükmekte istemiyorum; ki değilim ve Allah bana öyle olmayı nasip etmesin!-

Saygılar...

BİTTİ!

CAN_i

#120 vaudeville

vaudeville

Siyaset Yazarı

• Üyeler
  • 302 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2007 - 18:38

Sevgili Kajmeran,

BlackEagle'a bazı yazdıkların üzerinden değerlendirmelerde bulunmak istiyorum..Bu iktidar egemenliğindeki meclisin cumhurbaşkanı seçiminde aktif olmasının demokratik ol(a)mayacağını tekrar tekrar belirttim,görmezden gelmek şık olmuyor..

Halka güvenmek meselesine gelince..Halka güvenmek elbette ki elzemdir,lakin Türk halkının ortak hassasiyeti ve yumuşak karnı olan İslamiyet,siyasi söylem ve eylemler vasıtası ile gayet açık suiistimal edilebiliyor..Bunun örneğini Mustafa Kemal önderliğindeki,Milli Müdafaa Grubu oluşumlu Ankara hükümetine karşı,padişah ve İstanbul hükümetinin kendine "Hilafet Ordusu" diyen,yine İslamiyet'i kullanarak halkı ayaklandırıp,Yozgat Boğazlıyan'da,Düzce'de,Mardin'de,Konya'da isyanların çıkmasına sebebiyet veren Kuvayi İnzibatiye'yi hatırlatmak istiyorum..İtiraf etmeliyiz ki,eğitimli yahut eğitimsiz bir kitle,bu söylemlerden etkilenmektedir..Evet,güvenmeliyiz,lakin aynı oranda kullanılmalarına da müsaade etmemeliyiz..

1 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli