İçerik değiştir

- - - - -

bu forumda kaç kişiyiz?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 5 yanıt verildi

#1 ^^bad^^

^^bad^^

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 222 Mesaj
  • İlgi Alanları:mutlu olmak....

Gönderim zamanı 03.01.2005 - 21:13

Forma ençok mesaj yazan üyelere baktığımda gördüğüm beni hayrete düşürdü.
Azalan ve 50 kişi seçeneğini seçtiğimde foruma hiç mesaj yazmamış (katılımı olmayan) 4 kişi gördüm bunun yanında foruma 1 kez dahi katılım yapmış kişi sayısı 46 ..... yani aslında forumun üye sayısı o zaman toplam 50 yani 200 veya 300 değil forumun katılım durumuna baktığımızda ise gördüğümüz yaklaşık 25 kişi. Peki o zaman bahsedilen 200 kişi nerede.Hayır kötü bişiler söylemiş olmak için konuşmuyorum bu forumu seviyorum ve sürekli (mümkün olduğu kadar) buradayım.Ama gerçeklerle konuşmak lazım değil mi sizce ?

Bu arada eğer forumda gerçekten 50 kişinin üstünde üye varsa ki zannetmiyorum Toplamda ençok msg yazan üyeler sıralamasında ki azalan ve 50 seçeneklerini seçtiğimizde sondan başlayıp 0 msg yazan üyeleri göstermesi gerekmez mi diye düşünüyorum...

1 msgsi bulunmayan nasıl üye oluyorsa :huh:

B)

#2 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sadece Harabe.net :)

Gönderim zamanı 04.01.2005 - 10:38

Sen bu foruma kaydolup bir hesap adı belirttikten sonra bu forumun nesi olursun? Bir üyesi olmaz mısın?
Mesaj yaz ya da yazma; aktif ol veya olma, sonuçta bir üyesin. "Sessiz ama derinden" bir üye..

Yani bir kişinin 'üye' olabilmesi için illa ki bir mesaj yazması gerekmiyor. Kaydını yaptırıp uzaktan gözlem yapan insanlar da sonuçta birer üyedir. Zaten forumun hiçbir yerinde de "şu kadar sayıdan fazla mesaj yazarsanız üyemiz olursunuz" gibi birşey yok.
Forum kavramını öğrenmeni tavsiye ederim :huh:

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#3 almira

almira

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 147 Mesaj
  • İlgi Alanları:spor, tenis, kayak vıdı vıdı

Gönderim zamanı 04.01.2005 - 17:48

:huh:
Ara sıra ayaklaranı imkansızın denizinde yıkadığı için zaman zaman başı bulutlara çarpan.......

#4 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 04.01.2005 - 17:51

Bak, öğrenen bi arkadaş işte :huh:
2000 - 2010

bit.gifladybug.gif

#5 ^^bad^^

^^bad^^

Burası ona huzur verir

• Onaylanacaklar
  • PipPipPip
  • 222 Mesaj
  • İlgi Alanları:mutlu olmak....

Gönderim zamanı 08.01.2005 - 22:31

mel önce benim ne anlatmak istediğimi tam okumamışsın sanırım...Dediğin gibi foruma kaydolan her kişi mesaj yazacak diye birşey yok...Ancakkkk Foruma ençok mesaj yazan kişi sayısına tersten baktığımızda ve 0-50 aralığında gördüğümüz ilginç şeyi nasıl açıklayacağını bekliyorum yani mademki foruma kayıtlı olmak yeterli (ve bende buna katılıyorum) o zaman sondan baktıgımızda msl:154 üncü üyeyi görmeliyiz ancak bunun yerine 46 kişilik msg yazan kişiyi ve hiç msg yazmnamış 2 kişiyi görüyoruz MEL eger bakarsan sende farkedersin ben bu yanlışın düzeltilmesi için bu kadar parmaklarımı yoruyorum ok...""""yani aslında forumun üye sayısı o zaman toplam 50 """" cümlesini boşa kurmadık...
evet mel bakmışsın ve düzeltmişsin işte şimdi oldu :)

B)

#6 Melih

Melih

Giggity Giggity Goo!

• Kurucular
  • 8.516 Mesaj

Gönderim zamanı 10.01.2005 - 10:40

Yok valla, hiçbir şeye elimi sürmedim. Büyük ihtimalle sen sıralamayı yanlış yaptın :banghead:

Azalan-Artan kavramını boşver sen. O İngilizce'den çevrilirken bu hâle geliyor.
Misal, Toplam Mesaj'da 'Azalan'ı seçip 50 kişiyi sıraladığımızda 0'dan artarak gidiyor. Yani aslında bu ifade Artan olmalı.

Bak bu mesajı yazarken farkettim şimdi. Şu ifadeleri değiştireyim bakalım, nasıl olacak :)

Oldu sanki, hı?

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 10.01.2005 - 10:43

2000 - 2010

bit.gifladybug.gif