İçerik değiştir

- - - - -

Ya Buradakiler?

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 17 yanıt verildi

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 29.12.2004 - 18:38

Türkiye, Güney Asya' da deprem felaketi yaşayan 6 ülkeye 1 milyon dolar yardım gönderme kararı almış. :shock:

Afyon'un, Bolu'nun, İzmit' in açık yaralarının sarılması bitti de....

tartıp tartışmak gerek diye düşünüyorum...

#2 Myth

Myth

Moscom Technologies

• Dokunulmazlar
  • 544 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sinema

Gönderim zamanı 30.12.2004 - 22:07

Türkiye, Güney Asya' da deprem felaketi yaşayan 6 ülkeye 1 milyon dolar yardım gönderme kararı almış. :shock:

Afyon'un, Bolu'nun, İzmit' in açık yaralarının sarılması bitti de....

tartıp tartışmak gerek diye düşünüyorum...

Bence böyle bir kıyaslama yanlış.. Bu tarz durumlarla karşılaşıldığında ben merkezci düşünmek abes olur.. Ki onların hakikaten en ihtiyaçları oldukları anda... Elimizden geleni yapmamız gerek.. Ki böyle bir felaket karşısında zikredilen rakam pek bi az.. Gülünç hatta..

Tamam belki hiç mesafe kaydedilmedi ülkemizdeki deprem felaketinden sonra.. ama yine de...

Hatta ben Kızılay'ın başlatığı kampanyaya herkesin katılmasını diliyorum..

http://www.kizilay.o..._tusinami__.asp

Koçbank Başkent Şubesi:
Türk Lirası Hesabı 11100111
Dolar Hesabı 22200222
Euro Hesabı 33300333

Ziraat Bankası Etimesgut Şubesi:
Türk Lirası Hesabı 404 37140-5001
Dolar Hesabı 404 37140-5002
Euro Hesabı 404 37140-5003

Kampanya bitiş tarihi: 10 Ocak 2005 pazartesi.
iwakura lain
Boa - Duvet

fish doesn't think because fish knows everything

Arizona Dream

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 31.12.2004 - 15:52

Ben yardım edilmesine birşey demiyorum ki imkanı olan kim varsa etsin tabi ki....Şöyle düşün çalışıyoruz ailemiz zor durumdayken hastayken açken işsizken dışarıdaki herhangi zor duruma düşmüş bir insana yardım ediyorsun. Bu nedir gerçekten içten gelen bir yardım mı?

#4 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 01.01.2005 - 22:22

olayı abartmayın biz 1 milyon doları veremeyecek ya da verirken düşünecek durumda değiliz,hatta bu meblağın bir kaç katını her akşam yemeğinde sofralarımızdan çöplere atan adamlarız israf ettiğimiz ekmeklere bakarsanız...hatırlayalım bizim yaşadığımız depremde malezyanın ve oradaki bir kaç ülkenin yardımlarını...iyiliğin her türlüsü içten gelir yalan yere kim yardım eder para verir,bi çıkarımız olabilir mi allah aşkına saçmalamayın...bunun adı insanlıktır,başka şey düşünmeyin

İspanya: 67 milyon $
ABD: 35 milyon $
İngiltere: 30 milyon $
Japonya: 30 milyon $
Avustralya: 27 milyon $
Fransa: 20 milyon $
Almanya: 20 milyon $
S.Arabistan: 20 milyon $
Türkiye: 1 milyon $
Finlandiya: 780 bin $
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 03.01.2005 - 14:49

Yok ben anlatamıyorum :huh: niye bu kadar celalendin ki şimdi. Yardım edilmesine ben birşey demiyorummm. Öyle bir konuştunki sanki ben gaddar ın biriyim. İnsanların yaşadıkları hiç kolay değil evet.
ABD nin yardımının nasıl geldiğini biliyorsunuz. Eleştiriler üzerine o kadar verdiler. Ki ne kadar zengin ülkeler arasındalar.
Kendimize niye böyle yararımız yok . Malezya yardım etti tamam peki nerde? niye hala yaralar sarılamadı bunu söylemek istiyorum.

#6 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 09.01.2005 - 19:47

o paraların nerede olduğunu bilseydik zaten bu şekil tartışmalara girmezdik...bu durumda hükümete güvenmekten başka yapacağımız bişey yok hala prefabrikte yaşayan vatandaşlarımız var hala depremin acısını unutamayan bizler varız ama bu durum başkalarına yardım yapmamalıyız manasına gelmesin...kendimize yararımız olmadığını düşünmüyorum mutlaka birşeyler yapılıyordur,ne kadar haberimiz olmasada
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.01.2005 - 12:26

kendimize yararımız olmadığını düşünmüyorum mutlaka birşeyler yapılıyordur,ne kadar haberimiz olmasada

İşte ben burada takılıp kalıyorum ya haberimiz olmasın yardım yapılsın yeter ki önemli değil. Ama hala neden insanlar açlık çekiyor? Neden işsiz sayısı ve şu hırsızlık olaylarında artış var?Niye para kazanmanın kısa yolunu düşünür oldu insanlarımız? Neden şans oyunlarından bu kadar çok medet umar hale geldik?Vesaire daha bir çok neden işte....

#8 flame

flame

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.503 Mesaj

Gönderim zamanı 15.05.2005 - 19:55

ne demişler önce can sonra canan bizim durumumuz çok mu iide başkalarına yardımda bulunuyoz hala bizim insanlarımız prefabrik (böle yazılıyodu herhalde) konutlarda otururken bence yapmamamız gerekirdi ama yine helali hoş olsun nediyelim
sabah öle akşam elimizde biralar
sallana sallana alsancaktan aşağı
bir konakta karşıyakada
ben o yari arar dururum

#9 sbilici75

sbilici75

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 32 Mesaj

Gönderim zamanı 25.01.2006 - 16:31

bence yardimlarin hepsi, ne türde olursa olsun insanlik namina yapiliyor!
Burda bir artniyet, bir kiyaslama aranmasini da dogru bulmuyorum !

Insan nerede olursa olsun insandir..! Tabii ki öncelikle yurdumuzun insan ! Ama bunlar da hep bütce hesaplamalaridir sonucta..

Yardima gelince, su siralar cok cetin bir kis geciyor ve bunu da kimse hesaba katmamisti. Her ülkede, bilhasse kuzey ülkelerde insanlar donarak ölüyor..

Bilhasse doga sartlari sebebiyle insanlara yardim elimizi uzatmaliyiz..Türkiyenin bunu bütce olarark kaldirabileceginden kimsenin süphesi olmasi...

Diger bir yandan, sokakta yasayanlar icin de barinma evleri hizmete sokuldu..

söylediklerimi elbette ki genel anlamda ifade etmeye calsitim...

kucak dolusu sevgiler

#10 aragorn

aragorn

• Üyeler
  • 64 Mesaj

Gönderim zamanı 16.06.2006 - 10:38

selam arkadaşlar tartıştığınız konu bence tartışmaya açık bir konu bile değil insan olmanın gerekleri tartışılamaz. türkiyede her gün milyonca ytl ler sokağa atılıyor gelin bunu tartışın ve çözüm bulalım çöpe giden paraların bir kısmı GÜÜNEY ASYA DEPREMİNE gitmiş sadece bizim insanımıza yardım yapılmıyormu yapılıyor ama dediğiniz gibi yapılan jyardımlar yeterli değil gelin. gelin sokaklara atılan bize ait ytl lerin tartışmasını yapalım. ama insanlığı tartışmayın o yardım gödüğüm kadarıyla diyer ülkelerin yanında gülünç kalmış zaten.......

#11 bahardogan

bahardogan

• Üyeler
  • 12 Mesaj

Gönderim zamanı 06.08.2006 - 10:52

wildrose arkadaşım bence yanlış düşünüyorsun depremi yaşamıyanlardansın anladığım kadarıyla,yapılan yardım meblası çokta büyük değil aslında
.-bizim geçirdiğimiz o felakette tüm dünya harekete geçip bize yardımcı olmaya çalıştılar ki o deprem süresünce herşeyi yaşamış görmüş biri olarak söylüyorum gerçekten insanların tüm ihtiyaçları giderildi.hatta kimi fırsatçılar yapılan yardımlarla market falan açmaya çalıştı vb. büsürü şey
yani demek istediğim kendimizi çok rahat o insanların yerine koymamız gerekiyor ve bencillik yapmadan insanlara yardımcı olmamız lazım

#12 NatuS

NatuS

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 174 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 01:44

tam bir tartışma konusu ...

ya bizim depremde de yurt dışından yardım gelmiş ti hatırlayalım deprem o kadar kötü bir olay ki bunu anlatamam yaşayanlar bilir..izmit depreminde kuzenim ve halam son anda kurtuldular.. ve sonrası psikolojik bi olay buu bi daha yaşanmaması dileğim ama doğa konunu..

ama gelelim yardıma; bizim ülkenin durumu çok mu iyi? hayırr göçüklerde bi ülkeyiz...ytl euro dolar sterlin karşısındaki yeri nee? dipte...

ee sıralamada yapılan yardımlar Türkiyenin o kadar yadım etmesi bile çok iyi bence.. peki biz yardım edelim altta kalmayalım dielim ya biz sıralanan ülkeler arasında durumu en vahim olan ülkeyiz adamlar maaşa doğru düzgün zam yapmıyo millet yolsuzluğa iyice yönlendi. çalmayanlarda evi zor geçindiriyo..e durum böyleyken kim elini cebine atarr?

zaman oluyo benim cebimde 5 ytl bile olmuyo!
keşke elimizde olsada bizde 40 milyon dolar yollasak ama yaşadığımız şartlar ve ülkemizin geleceği daha fazlasına olanak sağlamıyo die düşünüyorum yapılan yardım yeterli bence... ben depermi bi nevi yaşadım ama bişey yaparkende kendi durumumuzu gözden geçirmemeyi ihmal edemem yardım etmek çok isterim ama bağzen düşünmek daha ağırbasıyooo :)
Ben HeM KalP HeM bEdeNim NeFesTiR rUhuM Benİm..AşK şAraBı İçErİm tEz GelSedE eCeLim..BeN Hem kALp HeM BeDeNim..AşK ŞaRAbı İçElİm KeNDimİZimDeN GeçeLiM..

#13 NatuS

NatuS

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 174 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 01:50

tavuk kıcıyLA kaz yumurtası yumurlanmicanı öğrenemedi bizim millet...

eklemeden geçemicem...önce cebine bak öle fazla para yollamaya bak...

buna yorum yaparken önce yukarıyı okursanız daha net anlaşılırım:)
Ben HeM KalP HeM bEdeNim NeFesTiR rUhuM Benİm..AşK şAraBı İçErİm tEz GelSedE eCeLim..BeN Hem kALp HeM BeDeNim..AşK ŞaRAbı İçElİm KeNDimİZimDeN GeçeLiM..

#14 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 08.08.2006 - 09:06

Wildrose'a katılıyorum..İnanırmısınız burada İzmitte hala ağır hasarlı denilen,yıkılmak üzere olan ve hala öyle şehrin göbeğinde duran binalar var..Ki İzmit'e Avrupa şehri deniyor...Bu ne yaman çelişki??

1milyon dolar meselesine gelince dışarıya yardım olarak büyük (kendi illerimize bile bu kadar yardım yapılmazken..) ama ülke olarak küçük bir rakam..Nedenmi?O dönem haberlerde duyduğum kadarıla ünlü Formula1 pilotu Michael Schamauer (Bölemi yazılıyodu bu adamın soyadı :S ) bile 10 milyon$ dolar bağış yapmıştı..O yüzden koskoca bir ülke olarak aslında miktarın ne kadarda küçük olduğunu anlayalım demi :)
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#15 NatuS

NatuS

Zaman buldukça takılır

• Üyeler
  • 174 Mesaj

Gönderim zamanı 09.08.2006 - 01:17

abi M. Schumacher yılda türkiye gelirinin 4/1 ini kazanıyo nerdeyse ee tek başına yiyemicek bu parayı dimi adama helal olsun :))

#16 Aegrine

Aegrine

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 722 Mesaj

Gönderim zamanı 13.09.2006 - 22:34

Arkadaşlar gerçekten tartışılması bile üzücü bir konu bu.. yani biz bu kadar mı kendimize müslüman bir millet olduk çıktık ne kadar acı.. Arkadaşlar deprem bölgesinde bulunan bir ülkede yaşıyoruz bu insanların halinden biz anlamazsak depremi henüz yaşamamış olan milletlerin kayıtsız kalmasını mı bekleyeceğiz yani? bu tüm dünyada meydana gelen bir olay ve hemen hemen her ülkenin başına gelecek bir felaket.. bu gibi durumları daha kolay atlatabilmek için aslında her üke en fakirinden en zenginine kendine düşen payı ortaya koymalıdır.

#17 Ziyaretçi_ozilim_*

Ziyaretçi_ozilim_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 14.09.2006 - 12:15

yorum yok :blush:

#18 KuyuDibi

KuyuDibi

• Üyeler
  • 53 Mesaj

Gönderim zamanı 14.09.2006 - 21:03

Öncelikle 17 agustos depreminde görev aldığım için her nerde ne şekilde bu tur olaylar yada doğa felaketleri gercekleşirse gercekleşsin oradaki yaşayan insanların zor durumları anlatılmaz. İzmitte ölüleri gömücek yer bulunmadığımız için poşetlere koyup kimlikleri bulunana kadar okul bahcelerine taşıdık. Sabahları cocukların koşuşturduğu bahcede annesi babasını arayan cocuklar vardı. Bizim ülkemizin yetersizlikleri evet fazlaca coğu siyasetci yeri geldi bu kayıplardan kendilerine pay cıkarmaya calıştı ama bu bizim idarecilerimin yalnışı başka ülkeler de aynı olaylar gercekleşiyor umarım denildiği gibi yardımlar gider ve evet ozaman içimde bir başlangıç için umut doğar ama ben 1 ay boyunca gördümki ne başkalarına nede kendimize asla yardım cı olamicaz bu cıkarcılık bu insanların bencil iktidarın var olduğu sürece. :wizard:
Rüzgar yoksa dalga da yoktur...

0 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 0 ziyaretçi, 0 gizli