İçerik değiştir

LG CD Writer Problemi

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 8 yanıt verildi

#1 NOT4U

NOT4U

For Myth ;)

• Üyeler
  • 30 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2004 - 17:46

LG marka cd writerim windows ilk açıldığında gözükmüyor. Bilgisayarım/özellikler/aygıt yöneticinden yenile yapınca ortaya çıkıyor ama kapatıp açınca gene aynı sorun. win 98'i tekrar kurdum bişey değişmedi. :huh:

Anakart via chipsetli. cd writer secondary ide porta master olarak takılı.

#2 Confusioner

Confusioner

Expert

• Yeni Üyeler
  • 4 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2004 - 18:20

Merhaba,

Writer'ı yeni mi aldınız onu belirtmemişsiniz? Yani bu sorun ilk defamı başınıza geliyor.

Birde şöyle deneyin.

Primary master'a: Harddisk'i
Primary slave'e: CD-Rom'u
Secondary masterı boş bırakın
Secondary slave'ede cd-writer'ı bağlayın.

Eğer buda sorunu çözemezse harddiskin bağlı olduğu IDE kablosunu cd-writer'ınki ile değiştirin. IDE kablolar bir süre sonra sorun çıkarabiliyor.

Eğer makinanıza sürekli cd-writer/cd-rom gibi aygıtlar takıp çıkayorsanız daha önce yüklenmiş bir aygıtla çakışıyor olabilir. Bunu için bağlangıçta F8 menüsünden güvenli kip'de açın. Oradan kullanamadığınız yada çift yüklenmiş cdrom/cdwriter'ların "hepsini" kaldırın ve sistemi yeniden başlatın.

#3 NOT4U

NOT4U

For Myth ;)

• Üyeler
  • 30 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2004 - 22:25

writeri baya bi önce aldım. ilk aldığımda biosta gözükmesine rağmen windows açılmıyordu. arkadaki jumperi çıkarıp sorunu halletmiştim ama bi süre sonra kitlenmeler yeniden başladı. anakart için via'nın 4in1 sürücülerini indirdim ama fayda etmeyince via busmaster sürücüsünü yükledim. Şimdi writer ikinci ide portta master olarak çalışıyor ama önceden yazdığım gibi bilgisayarı her açtığımda aygıt yöneticisinden yenile yapmak zorundayım :huh:

writerin modeli : LG-GCE8526B
anakart : via VT82C686

#4 Myth

Myth

Moscom Technologies

• Dokunulmazlar
  • 544 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sinema

Gönderim zamanı 28.12.2004 - 23:02

Ben demedim mi LG alma diye? Dinlemedin ki.. :huh:

At çöpe.. :no:

Ciddiyim yav! :wub:
iwakura lain
Boa - Duvet

fish doesn't think because fish knows everything

Arizona Dream

#5 NOT4U

NOT4U

For Myth ;)

• Üyeler
  • 30 Mesaj

Gönderim zamanı 28.12.2004 - 23:32

Ben demedim mi LG alma diye? Dinlemedin ki.. :huh:

At çöpe.. :no:

Ciddiyim yav! :wub:

hiç yazmamasından iyidir ama :P

#6 paceywitter0

paceywitter0

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 1 Mesaj

Gönderim zamanı 30.04.2005 - 18:00

Bende de 3 ay önce aldıgım LGWriter dünden beri görünmüyor ... CdRom gibi davranmaya basladı ... Mesele ; Nero actıghımda sadece Image Recorder görüyor ... Source Drive kısmı boş .. Ayrıca sürekli wnaspi32.dll hatası veriyor ... Sistemim Win98 ...

Sizce neden görmüyor Writerı ... Cdrom olarak caçlısıyor cd okuyor ama hepsi o kadar ...

#7 Myth

Myth

Moscom Technologies

• Dokunulmazlar
  • 544 Mesaj
  • İlgi Alanları:Sinema

Gönderim zamanı 30.04.2005 - 18:35

Bende de 3 ay önce aldıgım LGWriter dünden beri görünmüyor ... CdRom gibi davranmaya basladı ... Mesele ; Nero actıghımda sadece Image Recorder görüyor ... Source Drive kısmı boş .. Ayrıca sürekli wnaspi32.dll hatası veriyor ... Sistemim Win98 ...

Sizce neden görmüyor Writerı ... Cdrom olarak caçlısıyor cd okuyor ama hepsi o kadar ...

NERO ve 9x artık fazlasıyla uyumsuz.. Makineniz 256 RAM ve P III'un uzerinde bir konfigurasyona sahipse 2K veya XP kurun..

Veya NERO yerine WinOnCD, Alcohol, Ulead Burn Now gibi farkli cd yazma programlari kullanin..
iwakura lain
Boa - Duvet

fish doesn't think because fish knows everything

Arizona Dream

• Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 02.05.2005 - 12:33

98 işletim sistemim 1 aydır LGWriter kullanıyorum şimdiye kadar bi sorun çıkmadı. Ama gördüğüm kadarıyla her an cıkabilir siz olayı hemen cözüp lütfen burda belirtin :)

#9 Acemi1

Acemi1

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Yeni Üyeler
  • 2 Mesaj

Gönderim zamanı 06.06.2005 - 20:45

ben 6-7 aydır kullanıyorum LGyi
işletim sistemim XP
hiçbi sorun çıkmadı çok şükür