İçerik değiştir

* * * * - 1 Oylar

Harabeli Sigara İçmez !!!!!!!!!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 63 yanıt verildi

#41 MegolamaniaC

MegolamaniaC

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.581 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap okumak, sinema, gezi, spor ( yüzme, yürüyüş, bisiklet)

Gönderim zamanı 25.04.2007 - 22:33

gün saymıyorum bi arkadaş sabrını zorluyorsun dedi. ama sanırım 15 günü geçti sigara içmiyorum <_< bazen canım çok istiyo ama sağlığımı düşünüyorum ayrıca daha az sinirlenniyorum çünkü yatışmam zor olacak *zong oh be yazın rahat rahat yüzücem ::
DERLER DERLER... YAPMASAN DA YAPTI DERLER...

#42 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 25.04.2007 - 23:03

Bırakmak lazım bu meredide , bırakamıyor ki insan.
Al işte bugün ölüyorum sandım öksürükten. Gidip insan ilaç alır , doktora görünür değil mi ? Yok ben bir sigara aldım ve içtim. Niyeymiş ? Yok efendim sigara içersem öksürüğüm kesilirmiş. N... kesildi. Daha da fazlalaştı. <_<

Değişiklikler Kaydedildi...

#43 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 26.04.2007 - 08:11

hmm bu konuyu ben açmıştım doğru :tomato: geçen gün aradım kendi açtığım bu konuyu bulamadım yafff :tomato:

59. gündeyim bugün ayıptır söylemesi.. önceden yanımda sigara içtiklerimde içim gidiyordu.. yakmalı bi tane yakmamalı mı , böyle kendi kendime soruyodum.. işte irade o anda ortaya çıkıyor *secret her seferinde kendime engel oldum.. çünkü bir tane yakarsam biliyorum ki devamı gelecek.. daha önceki denemelerimde öyle oldu çünkü hem de devamında 1 paket hatta 1 buçuk pakete kadar çıktım. neyse bu kadar yoğun sigara içen biri olarak tabiki sıkıntı çekmem canımın istemesi normaldi.. ancak artık yanımda içtiklerinde rahatsızlık vermeye başladığını anladım.. bu da demek oluyor ki artık özenme değil, tiksinme moduna girmişim.. bu iyi bişi.. 59. gündeyim hala tam bıraktım diyemiyorum.. ancak bırakabilcem sanırım.. irademe güveniyorum..

#44 Muziçko

Muziçko

V.I.P. Üye

• Dokunulmazlar
  • 12.098 Mesaj
  • İlgi Alanları:İhtiyaç anında camı kırınız!

Gönderim zamanı 25.06.2010 - 23:31

edys kaç kere bırakıp geri döndün bu meredin kollarına :P
bende geçen dene içiyodum bıraktım deyince bırakılıyo valla o gün bugündür sadece birileri teklif ederse içiyorum onun haricinde ahh bee bi cügara yakam demiyorum :icecream:

Gönderilen Resim

Bu kadar da ısıtmazdı belki de bahar güneşleri,
her kaybedişin ardından hayat yeniden başlamasaydı eğer.

Gönderilen Resim

#45 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 26.06.2010 - 00:04

ana nereden buldun da hortlattın bu konuyu.. ooo ben kaç kere bıraktım da döndüm.

ama şu an hala sigara içmiyorum. 10 şubat 2010 tarihinde son dal sigaramı kırıp attım. içmiyorum ulan dedim daha da ağzıma sürmedim. çok şükür dayanıyorum yani. temmuz da 5 ay olacak.

#46 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj
  • İlgi Alanları:Güzel olan herşey =)

Gönderim zamanı 08.08.2010 - 11:24

sen dudak tiryakisiymişin demekki abi *mad
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#47 dengesüz

dengesüz

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 30 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2010 - 12:43

püfür püfür içer hatta ramazan sonrası kana kana içer harabeli ki aradaki fark kapansın *zong

#48 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2010 - 17:30

7. ayı devirdim tahtaya vuruyorum nazar değmesin *cool

#49 quStah

quStah

Camel Soft

• Yöneticiler
  • 5.617 Mesaj
  • İlgi Alanları:kandırmak..

Gönderim zamanı 10.09.2010 - 19:31

ohaa
aga bünyene yazık yol yakınken gel vazgeç

#50 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 10.09.2010 - 19:38

Yazık sana hayatını karartıyorsun gel vazgeç bu sevdadan. P:

#51 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 02:58

umarım birgün herkes şu sigarayı bırakı, babamın büyük dayısı hep şöle derdi ,benim sigarama karışmayın rahat bırakın bana birşey olmaz , abartıyorsunuz diye söylenirdi , sonra nemi oldu , önce ayak parmakları kesildi sonra bacakları sonrada toprak oldu ,son sözüde kendim ettim kendim buldumdu , umarım herkes ders çıkartır
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#52 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 03:28

yav aga başkasının sigaradan elinin ayağının kesilmesi kimseye ders olmaz nedenmi, yav başkasının ölmesi bile ders olmuyo o kadar sela cenaze geçiyo kim umursuyo gel takma bnları kafana yak bi sigara *cool
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#53 Who am I

Who am I

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.041 Mesaj
  • İlgi Alanları:naie pas peur de moi

Gönderim zamanı 17.10.2010 - 12:00

bana uymaz sigara içmek , insanlar bıraksın diye uğraşıyorum , rot kreuz üyesiyim , gelipte kendi kriterlerimi çiğneyem , insan ne yaparsa kendine yapıyor ancak öleceği zaman dünyanın kıymetine varıyor
Doğa yıllardır bize herşeyi veriyor , peki biz doğaya ne verdik ? Sigara paketine 5 tl yada 7 tl veriyoruz , peki açan olanı görüyormuyuz ? bir hayvan öldürüldüğünde günlerce protesto ediyoruz ,peki bir şehit verdiğimizde kaç gün şehitlerimizi anıyoruz ? dizi yada şarkı sözlerini ezberliyoruz peki , kaç kişi Atatürk ilke ve inkilaplarını biliyor ? Müslümanız diyorsunuz , ama islamın şartlarını yada kurallarını bilmiyorsunuz bu nasıl müslümanlık ? herkes kendini imam sanıp konuşuyor , açın kuranı okuyun ne yazıyor acaba diye,insanları eleştiriyoruz peki kaçımız kendimizi eleştirmeye cesaret buluyor

#54 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 08.12.2010 - 17:43

An itibarıyle sigarayı bırakmaya (çalışmaya) karar vermiş bulunmaktayım.
Bu kararda emeği geçen, bana kalbe giden damar patlamalı, kol bacak kesilmeli hikayeler anlatan <_< Emine ablaya,
sigarayı bırakarak tombik olan :P ve sigarayı bırakın sağlıklı yaşayın naraları atan edise :D
sigaraya bırakınca daha çok alışveriş yapabileceğim için kendime
TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİRİM *zong

Hade bakalım bindik bir alamete, umarım mutlu son olur *gla

...

#55 suheda

suheda

Boş vakti boldur

• Üyeler
  • 410 Mesaj

Gönderim zamanı 17.02.2011 - 10:33

Konuyu okuyunca içimde dayanılmaz bir şekilde sigara içme isteği oluştu hatta hemen gidiyorum..

Gönderilen Resim

#56 pac

pac

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 13.198 Mesaj

Gönderim zamanı 20.02.2011 - 08:52

hadi ordan başlık, dünya gözüyle bi tane harabeli gördüm o da ardı ardına yakıyodu <_<
YAŞAMAK BİR UMUTTUR...

#57 _RomantizmA_

_RomantizmA_

Pembeler içinde uçuk MAVİ

• Üyeler
  • 3.232 Mesaj
  • İlgi Alanları:sonsuzluk; ölüm...

Gönderim zamanı 21.02.2011 - 03:05

En azından bırakmaya çalışıyordur pac, belki pişmandır, ergeç bırakacaktır...

Harabe.net üyesi bu konuda görüş ve önerilere açıktır... İçi acır yaptığı eylemden dolayı ama lanet şeyi bırakamamaktadır *uhuhu

[Bebeğim Öldü]

Hayatımın gerçek öykülerine ayrılan bir filmin soundtrack’ındayım
Bir yazar mıyım yoksa tek şiirlik şair mi?
Notumu verdi hocalarım nasihati koydum cebime
Ve zorda kalana dek çıkarmadım..
Ve ben bozuk paraydım anlaşılamadan çiklet oldum
Ve ben bütündüm yaramı sevgilimde bırakıp yarımı sokağa attım
Canımı yolda buldum canıma teslim ettim; canına okudum
Canıma kastım…

#58 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 21.02.2011 - 10:52

Pac:

O dünya gözüyle gördüğün tek harabeli hala sigarayı bırakamadı biliyo musun? Ne acı bir durum onu biliyo musun? Şimdi bi tane daha yakacak anlıyor musun?

...

#59 _VenüS_

_VenüS_

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.242 Mesaj

Gönderim zamanı 15.03.2015 - 19:50

Sigaranın Zararları

Günümüzde sigaranın zararları herkes tarafından bilinmekte,Dünya Sağlık Örgütünün istatistiklerine göre 'sigara içmek' dünya çapında bir problem olmakla birlikte tahmini 3 yetişkinden biri sigara kullanmaktadır. Bu istatistiğe göre 1,2 milyar kişinin sigara kullandığı ortaya çıkmaktadır. Dünya Sağlık Örgütünün yaptığı açıklamaya göre birçok ülkede akciğer kanseri görülmektedir ve bu hastalık sigaranın sebep olduğu ölümcül sonuçlardan sadece biridir.

Sigara içen kişiler kendilerine zarar verdikleri gibi çevrelerinde bulunan kişilerede zarar verir. Bunlara pasif içici denir. Sigaranın vücuttaki tüm doku ve organlara sayılamayacak kadar çok zararı vardır. Peki sigaranın zararları nelerdir?

* Öncelikle sigaranın en büyük zararını %10-15 kilo eksikliği ve zeka geriliği ile anne karnındaki bebek görür.

* Tütün içinde bulunan Karbonmonoksit, Nikotin, Katran gibi zararlı maddeler akciğer kanseri başta olmak üzere, solunum sistemi hastalıklarından olan bronşit ve amfizeme gibi hastalıklara neden olur. İçilen her sigara sizi kansere bir adım daha yaklaştırır. Sigara içenlerde akciğerlerin doğal savunma sistemi bozulur ve buda enfeksiyon kapma riskini artırır.

* Sigarada bulunan Karbonmonoksitin kandaki oksijeni yok etmesiyle damarlarda kolestrol depolanır ve bunun neticesinde kalp krizi riski artar.

* Yemek borusu ve midede ülser, kanama ve kanser oluşumu artar. Pankreas kanseri riski fazlalaşır. Sigara içen erkeklerin içmeyenlere oranla daha fazla mesane kanserine yakalandıkları görülmektedir.

* Sigara içenlerin ellerinde ve parmaklarında sararmalar ve tırnaklarında kırılmalar görülmektedir.

* Sigara kol ve bacak damarlarında çeşitli hastalıklara neden olur. Özellikle, damarlardaki tıkanıklık nedeniyle ancak organların kesilmesiyle tedavi edilebilen(Burger) hastalığı oluşur.

* Ağız kokusu, diş ve diş eti hastalıkları, diş kaybı ve tat alma duyusunda bozulmalar görülür.

* Beyin hücrelerinin ölümüne ve hafıza zayıflığına(Alzheimer) sebep olur.

* Koku alma duygusu azalır.

* Sigara içen bayanlarda rahim ve yumurtalık kısırlığı,erken menopoz ve rahim kanseri gibi tehlikeler görülür.

* Gözlerde katarakt yada körlük meydana gelebilir.

* Vücutta yorgunluk,ruhsal gerilim,aşırı stres ve uykusuzluk görülür.

* Cinsel organlarda iktidarsızlık, ereksiyonda azalma ve döllenme yetersizliği meydana gelir.

* Vücuttaki insülin salgılama yeteneğini azaltarak şeker hastalığına sebep olur.

* Sigara, deri yapısının bozulmasına ve kırışıklıklara yol açar. Bunun yanında sigara içenlerin yaraları çok daha zor iyileşir. Bazen ameliyat sonrası yaraların iyileşmediği görülür.

* Sigara bağımlılarında kronik baş ağrılarına rastlanır.

Bu bilinen gerçekleri göz önünde tutarak daha duyarlı olmaya çalışmalıyız. Yeni nesle iyi örnek olup eğiterek onları büyük bir problem haline gelen bu ölümcül alışkanlıktan korumalıyız.

Sağlıklı bir yaşam ve sağlıklı bir gelecek için sigarayı bırakın!

Anlarsın ki aslında kimsenin, farkı yok kimseden.
Sadece biri daha iyi yalan söyler,
Biri daha iyi oynar oyununu.

Hepsi bu!

Can Yücel

#60 _VenüS_

_VenüS_

Sadık bir ziyaretçidir

• Dokunulmazlar
  • 1.242 Mesaj

Gönderim zamanı 19.03.2015 - 19:37

sigara%20birakma.jpg

Anlarsın ki aslında kimsenin, farkı yok kimseden.
Sadece biri daha iyi yalan söyler,
Biri daha iyi oynar oyununu.

Hepsi bu!

Can Yücel