İçerik değiştir

- - - - -

Yılların içinde saklı olan sırrım

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 18 yanıt verildi

#1 sessizce

sessizce

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 26.02.2007 - 09:51

Ben eşcinselim.Kendimi bildim bileli eşcinselim.

#2 MegolamaniaC

MegolamaniaC

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.581 Mesaj
  • İlgi Alanları:Kitap okumak, sinema, gezi, spor ( yüzme, yürüyüş, bisiklet)

Gönderim zamanı 26.02.2007 - 09:59

:blink: itiraf edeyim sabah sabah gözüm açıldı şimdi. normaldir canım. Yaşamın zor olmalı. ama bence bu tür durumlar bi psikoloğa gidilmeden karar verilmemeli. :blink:
DERLER DERLER... YAPMASAN DA YAPTI DERLER...

#3 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 02.03.2007 - 07:44

Aslında karar verilecek birşey yok.Hislerim hep böyleydi.Ama yine de psikiyatriye gittim.Bunun benim kimliğim olduğunu ve değişmeyeceğini öğrendim.Benim için sorun eşcinsel olmak değil, toplumun eşcinselliğe bakış açısıdır.

#4 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 02.03.2007 - 10:07

Olaya ne kadar kötü ve içinden bakılmaz bir durum gibi bakarsan, o kadar kötü ve içinden çıkılmaz bir hal alır..O yüzden bence pozitif olmaya çalışmalısın..Ama bir soru : Operasyon geçirmeyi düşünüyor musun?Buna ailen karşı çıkarmı?
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#5 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 02.03.2007 - 10:31

Benim için ne iyiyse onu yapmak isterim.İyi olan ve beni mutlu edecek olan operayon geçirmekse geçirmek, değilse bunu yapmamak.Ailem önce eşcinsellğimi kabul etmeli.Zaten söylemeyi düşünüyorum.Eşcinselliğimi kabul ettikten sonra kabul ettirebilirim.

#6 abidik

abidik

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.464 Mesaj
  • İlgi Alanları:ömer,şems,yunus

Gönderim zamanı 02.03.2007 - 10:39

eyer bu bolumde yasan arkadasımıs cıddıyse cok ta onemlı bır konu olduundan boyle bı saka olmaması dıleıyle
bu eşcinsellik olayını tarihtede sık ça görürüz.yaratanın yaratıını sual edecek deilim.
ancak aklınızla yenebileceiniz bir durum olduuğunu ve bu konuda kaderci davranmanızı tavsiye edebilirim.
dişi şcinsellik mi erkek eşcinsellik mi olduunu da yazarsanız daha fazla yardımcı olabliriz sanırım
gezinen bir gölgedir hayat,
gariban bir aktör bir ileri bir geri saatini doldurur.
ve sonra duyulmaz olur sesi,
bir masaldır gürültücü bir salağın anlattığı,
ki yoktur hiç bir anlamı .

#7 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 02.03.2007 - 10:45

Daha kendin eşcinselliğini kabul etmemişken,ailene nasıl ettireceksin?

Bence hiç operasyon geçirme..Benim Amerikalı eşcinsel bir arkadaşım var..Operasyon falan geçirmedi,Normal görünümde hayatını devam ettiriyor..Ve bunu kimseye çaktırmıyor..Yani bizim ülkemizdeki tipler gibi,belli edicem,daracık şeyler giyicem,kaşlarımı alıcam veya ''ayol'lu konuşucam diye kendini kasmıyor..Normal olarak bakıldığında,eşcinsel olduğunu anlamak bile imkansız..Ama kendisi tam bir eşcinsel..Sende böyle yapabilirsin dimi??
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#8 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 02.03.2007 - 11:00

kardeşim öncelikle nasıl rahat edeceksen o şekilde olsun derim.. operasyonsa operasyon geçir.. yok böyle iyiyim diyorsan öyle kal..

sadece unutulmaması gereken birşey.. kimse doğarken cinsiyetini seçemiyor..

herkesin insan olduğunu unutmadan yaşarsak sorun kalmıycak..

#9 id

id

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.185 Mesaj

Gönderim zamanı 02.03.2007 - 11:02

allam allam. ::
utter nonsense

#10 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2007 - 07:35

Zatene operayon geçirmeyi düşündüğümü yazmadım.Sadece iyi olan o ise o olur dedim.Ayrıca eşcisnelliğimi kabullenmiş bulunmaktayım.Tek sıkıntım insanların eşcinselliği anlamamase ve benm kendimi ifade edememem.Ben erkek eşcinselim.

#11 yesim

yesim

• Üyeler
  • 7 Mesaj

Gönderim zamanı 22.03.2007 - 20:50

Dünyada çok eşcinsel var.Burası Türkiye olduğu için zorluklar yaşaman doğal.İlk başta kendin kabullenmişsin ,bu güzel.

#12 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 31.03.2007 - 02:42

kardeşim öncelikle nasıl rahat edeceksen o şekilde olsun derim.. operasyonsa operasyon geçir.. yok böyle iyiyim diyorsan öyle kal..

sadece unutulmaması gereken birşey.. kimse doğarken cinsiyetini seçemiyor..

herkesin insan olduğunu unutmadan yaşarsak sorun kalmıycak..

arkadaş söyle kesin ve net söyleyebilirim ki eşcinsellik hormon bozukluğu olan bir hastalıktır,gerekli araştırmaları yaptığım için söylüyorum.ve bu hastalığın sebebi beyinsel veri hatasıdır.piskolojik yani.
bununla ilgili dinimizde bahsetmektedir.
şöyle:
şeytan Allah'tan üç şey diledi:
bunlardan biri insanların kanında rahatça dolaşmak ki bunun sebebi kolayca vesvese verebilmek içindir.
şeytan Peygamber efendimize şöyle dedi:
EY Muhammed sen kavmini İslam yaparken ben onların çoğunu yoldan çıkardım bile, beni suçlayacaklar ahir hayatta bu insanlar oysa ki ben onların elini tutup yaptırmadım sadece vesvese verdim eğer ki böyle bir özelliğim olsaydı sanırmısın yoldan çıkmayacak tek bir insan
burdan şuna varmak istiyorum kanda dolaşan, insanların hareketini belirleyen hormonlardır.yani bizim nefis dediğimiz şey bunlardır.sen kendini kadınlığa şartlarsan ki bu östrojen hormonu demek o salgılanır.erkek gibi hissedersen progesteron hormonu salgılanır.bunlardan her ikisi de insanda bulunur ve salgılanır.yani bu senin sorunun doğuştan değil,kafadan.şeytan sana vesvese veriyor " sen busun, yalnış yaratılmışsın, böyle davran" diye ve o hormonu salgılamana sebep oluyor.
bak bunu bir araştır haklı olduğumu anlayıp düzeleceksin ki o güne kadar sakın arkama geçme :)
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#13 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 31.03.2007 - 02:52

benim yaptığım yoruma mı yanıt veriyorsun arkadaşa mı ??

#14 kÜnéfé

kÜnéfé

Sadık bir ziyaretçidir

• Üyeler
  • 1.396 Mesaj
  • İlgi Alanları:inşaat müh.HARABE

Gönderim zamanı 31.03.2007 - 02:55

hem sana hem ona .
senin adından ona
seni tanımasam çok kızardım düşüncene ama sana kırıldım
senin gibi biri nasıl der "insan cinsiyetini seçemez" diye
senden beklemezdim edy
kırdın beni
herkes fanidir ama sözler bakidir.....

#15 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj

Gönderim zamanı 31.03.2007 - 03:04

Künefe arkadaşım öm den ilettiğin kırılganlık mesajına gerekli yanıtı verdiğimi düşünüyorum.. seninle fazla muhabbetimiz yok az çok burdan görüyoruz birbirimizi.. benim düşüncelerimi mesajlarımı az çok beğenirsin veya beğenmezsin bunu bilemiyorum.. ama herkes her konuda birbiriyle aynı düşünecek diye bir şey yok .. beni şu konu yüzünden kınamanı da anlamadım ama yine de saygı duyuyorum.. ben söylediklerimin arkasındayım.. yanlış bişi de düşünüyor olabilirim.. ama sonuçta bu benim düşüncemdir ve buraya aktarmışımdır.. sen ise karşı fikrini yazarsın fikir alışverişi olur .. saygılar sunuyorum..

#16 Emily

Emily

Mannak Şeker

• Üyeler
  • 8.786 Mesaj

Gönderim zamanı 02.04.2007 - 01:06

eşcinsellik hormon bozukluğu olan bir hastalıktır,gerekli araştırmaları yaptığım için söylüyorum.

Belli ki tıp literatürüne girmek üzeresiniz..Eşcinsellik uzun yıllardır artık bir "hastalık" olarak bile tanımlanmıyorken siz bunu hormon bozukluğu şeklinde bir de teşhisle tespitleştiriyorsunuz, takdire şayan doğrusu... ::

Herkes bir operasyondan bahsedip durmuş da sanırım bir detay atlanıyor..Kadın bedeninde erkek ya da erkek bedeninde erkek hissetmek (ki bu hormonal bir rahatsızlıktır gerçekten) durumunda, operasyon geçerlidir.(ki bunun için de çok uzun pskilojik ve fizyolojik tetkikler gereklidir)

Ancak bir kadının kadınlardan veya erkeğin erkeklerden hoşlanması durumunda ne operasyonu geçirilebilir ki..? *kick
Bu sadece cinsel tercihtir..Tıbbi açıdan;ne birisi lezbiyen diye kadın olmaktan çıkar ne de bir erkek gay olduğunda erkeklikten..

Eşcinselseniz; pskiyatriye de gittim dediğinize göre, demek ki gerçekten eminsiniz..Çünkü bazen yetiştirme tarzından, çevreden etkilenmeden ya da bazı özgüven sorunlarından vb öyle olduğu sanılabiliyor. Ama siz gerekli psikolojik yönleri araştırdığınıza göre, size tek söylebileceğim şudur ki: Allah kolaylık versin...Bu ülkede insan olmak zor, kadın olmak daha zor eşcinsel olmak ise hepsinden zor...

In the end, it's not the years in your life that count.
it's the life in your years..

#17 sessizce

sessizce

• Üyeler
  • 52 Mesaj

Gönderim zamanı 01.06.2007 - 09:27

künefeye şaştım kaldım. İnsan cinsiyetini seçemez diyen arkadaşa darılmış. Yoksa insanlar cinsiyetlerini seçebiliyorlar da benim mi haberim yok *zong
Hormonlarla ilgili demiş.Ben örnek bir eşcinsel olarak tüm hormon tetkiklerimi yaptım ve hepsi normal.Sen araştırma yapmımşsın ben ise yaşamışım.Al sana gerçek hayatan bir örnek.Bu gerçek örneği cevap olarak kabul et.Sence benim yaşadığım gerçek mi doğrudur yoksa senin kaynağı belli olmayan araştırman mı?
Güldürmeyin beni bu saçma sapan yorumlarınızla.....................

#18 duygusuz

duygusuz

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 8.004 Mesaj
  • İlgi Alanları:güzel ve iyi olan her şey

Gönderim zamanı 29.07.2007 - 21:51

yıllardır içimde sakladığım bir sır...

bir kedi yavrusunu annesinin yediğini izlerken bunu kimseye haber vermemem ve hala kimseye anlatmamış olmam bir sır olabilir.
ama artık sırlıktan çıktı bu da ;)

............................şşşşt sessiz ol!.................................

#19 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13.431 Mesaj

Gönderim zamanı 29.07.2007 - 21:53

annesi değildir o. yetişkin erkek kediler yavru kedileri öldürür ama cidden
ana yüreği, yer mi hiç bebesini ;)
Gönderilen Resim asaletini sevdiğim