İçerik değiştir

Sayı 27: Yurttan Haberler - 13.02.2007

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 4 yanıt verildi

#1 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 09:35

Diyarbakır'da Kuş Gribi

BATMAN’ın Gercüş İlçesi’nde 8 Şubat günü ortaya çıkan kuş gribi virüsünün ardından şüpheli kanatlı hayvan ölümlerinin yaşandığı Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde 1 köy ve 3 mezra kuş gribi şüphesiyle karantinaya alındı.

Kaymakam Ahmet Özyiğit, “Henüz kesinleşmiş bir durum yok. Her türlü önlemi alıp bölgede itlaf çalışmaları başlatıldı” dedi.

Batman’ın Gercüş İlçesi Boğazköy Köyü’nde 170 kanatlı hayvanın kuş gribi virüsünden ölümü ardından bölge karantina alınıp, hayvanlar itlaf edilirken, bu kez kuş gribi şüphesi Diyarbakır’ın Silvan İlçesi’nde ortaya çıktı. Silvan’ın Akçayır Köyü ve 3 mezrasında şüpheli kanatlı hayvan ölümleri üzerine köy ve mezralar karantina alındı. Ölen hayvanlardan alınan numuneler incelenmek üzere Elazığ Veteriner Kontrol Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü’ne gönderildi.

Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü ekipleri, köy ve mezralarda kanatlı hayvan itlafına başladı. Yetkililer, “3 kilometrelik bir alan karantina altına alındı. Henüz kesinleşmiş bir sonuç yok. Elazığ’dan gelecek sonuçları bekliyoruz, ancak şüpheli kanatlı hayvan ölümleri üzerine bu tedbiri aldık ve hayvan itlaflarına başladık” dedi.

Silvan Kaymakamlığı’na vekalet eden Hazro Kaymakamı Ahmet Özyiğit, 1 köy ve 3 mezrada şüpheli kanatlı hayvan ölümü üzerine karantina uygulaması başlattıklarını belirterek, “Buralarda itlaf çalışması başlatıldı. Kesin bir sonuç yok ama her türlü tedbiri aldık” dedi.

Kuş gribinin ortaya çıkması üzerinde halen Gercüş'te 4 köyde 21 günlük karantina uygulaması sürerken, durumları şüpheli görülen 4 kişi Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevkedilmişti. Tahlil sonuçları temiz çıkan 3 kişi ise Görcüş'te taburcu olmuştu..
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#2 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 09:42

Töre cinayetini engellemek için bebeği camiye bıraktılar

Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde bir töre cinayeti son anda önlendi. İddiaya göre 22 yaşındaki T.A. girdiği yasak bir ilişkiden hamile kaldı. Genç kadın bu durumu ailesinden sürekli kilo aldığını söyleyerek gizlemeyi başardı. Yaklaşık 15 gün önce evden kaçan T.A. Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde tanıdıklarının yanına giderek burada bir erkek çocuk dünyaya getirdi.

Genç kadının evine dönmemesi üzerine 23 yaşındaki ağabeyi Z.A. belediye hoparlörlerinden kardeşinin kayıp olduğu yönünde anons yaptırıp görenlerin kendilerine bilgi vermesini istedi. Ağabey Z.A. ardından durumu polise bildirdi. Araştırmalarını sürdüren Z.A. kardeşinin Cizre’de bulunduğu belirleyip ilçeye gitti. Burada kardeşinin bir çocuk dünyaya getirdiğini öğrenen Z.A. 10 günlük yeğenini ve T.A’yı alarak Nusaybin’e getirdi. Yasak ilişki sonucu kız kardeşinin dünyaya getirdiği bebeği ailesinin kabul etmeyeceğini ve bir töre cinayetine kurban gitmesini önlemek için Z.A, T.A. ile bebekten kurtulmaya karar verdi.

10 günlük bebeği Nusaybin’de Ziyaret Türbesi’ne bırakan kardeşler, vatandaşların ihbarı üzerine yakalandı. Anne ve çocuğu koruma altına alındı. Kız kardeşinin bir töre cinayetine kurban gitmesini istemediğini söyleyen Z.A. o yüzden bebeği terk etmek istediklerini söyledi. Gözaltında bulunan Z.A ile ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Mehmet Ali BULUN (DHA)

* * *

Susuyorum..

#3 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 09:45

Güzel kadın mail’li tuzak

"Sekreterim, iş arıyorum" mail’leriyle virüslü kadın fotoğrafları gönderip ’tık’layanların bilgisayarına giren ve banka hesaplarını boşaltan çete yakalandı.

BAZI banka müşterileri, hesaplarından para çekildiğini söyleyerek İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne başvurdu. Ekipler, 4 ay süren takiple kredi kartı dolandırıcılığından 9 ay cezaevinde kalıp 11 ay önce tahliye olan hacker Mustafa Bayzat’ın liderliğini yaptığı çetenin izine ulaştı. Hesap bilgisi alınan bir banka müşterisinin parasını, Niğde’deki bir ATM’den çeken çete üyesi Ahmet Kale takibe alındı. 15 günde bütün çete üyelerinin adresleri belirlendi.

1 milyon e-mail adresi

Bayzat ve iki adamı Kadıköy’de, çete üyesi 6 kişi de İstanbul, İzmir, Niğde ve Kocaeli’de düzenlenen eşzamanlı baskınlarla yakalandı. Bayzat’ın üzerinde yaklaşık 60 bin YTL para ele geçti. Geçtiğimiz günlerde aynı yöntemle dolandırılan Antalyalı Hüsnü Akbal’ın da Bayzat’ın kurbanlarından olduğu belirlendi. Bayzat’ın bilgisayarlarında 1 milyon e-mail adresi bulundu.

Her gördüğünüzü ’tık’lamayın

Koruyucu programlara yakalanmayan bir virüs hazırlayan hacker Mustafa Bayzat, virüsü "ozelsekreter.com" ve "sekreterara.com" adreslerindeki kadın sekreter fotoğraflarına yerleştiriyor. Bayzat, güzel kadın fotoğrafları ile süslediği "Sekreterim, iş arıyorum" maillerini gönderip tuzak kuruyor, virüs, mail’lerden siteye dönüp fotoğrafları tıklayanların bilgisayarını ele geçiriyor.

* * *

Susuyorum..

#4 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 09:53

Rus manken silikonlarına kavuşuyor

Dayak yediği işadamını şikayet etmekten vazgeçen Rus manken Olga Tyurina ameliyat masasına yatıyor.

Antalya'da yaşayan Rus manken Olga Tyurina, uğruna taciz davasından vazgeçtiği silikonlarına yarın kavuşacak.

Antalya'da mankenlik yapan Rus Olga Tyurina, kendisine tacizde bulunmakla suçladığı işadamını, göğüslerine silikon yaptırması karşılığında affetmişti. Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen işadamı, silikonları yaptırmayınca olay basına yansımıştı. Türk hukuk tarihinde bir ilk olarak gösterilen davanın nasıl sonuçlanacağı merakla beklenirken, işadamından umudu kesen Olga, kendi parasıyla silikon yaptırmaya karar verdi. Yarın saat 08.00'de İstanbul Cerrahi Hastanesi'nde ameliyatla silikonlarına kavuşacak olan Olga, "Çok mutluyum. Eskisinden çok daha güzel ve seksi olacağım" dedi.

Ameliyatı yapacak olan Dr. Nuri Battal ise, konuyla ilgili, "Ortanın biraz üzerinde silikon takacağız. Ameliyat 1 saat içinde biter" diye konuştu.

(İHA)

Bu kadını tv'de de izledim ben.Bu kadarmı pişkinlik olur bir insanda?Bence bu tamamen planlı yapılmış bir olay..Sadece slikonlara kavuşmak için,bence adamı tacize zorlamıştır bu kadın..

* * *

Susuyorum..

#5 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 13.02.2007 - 09:59

Canlı yayına sarhoş çıktı
Okan Bayülgen'in sunduğu 'Makina' programına konuk olan Nejat İşler yayına alkollü çıkınca olanlar oldu.

Geçen cumartesi Makina programına konuk olan 'Barda' filminin kadrosu için Bayülgen "İçip programa geliyorlar" deyince ortalık karıştı. Canlı yayını basmak isteyen İşler'i güvenlik zor durdurdu

Okan Bayülgen'in cumartesi geceleri Kanal D'de ekrana gelen Makina programından bu hafta geriye eğlence malzemesi değil, Nejat İşler'in başrolünü oynadığı "kulis arbedesi" kaldı. Bayülgen'in her hafta 10 kadar konuğu ağırladığı ve sabaha kadar devam eden programın bir bölümüne, rol aldığı Barda filminin ekibiyle katılan İşler damgasını vurdu.

Programa alkollü çıktılar
Bir grup gencin, eğlendikleri barı basan 5 kişi tarafından uğradığı işkence dolu dakikaları anlatan filmin başrol oyuncusu olan İşler, programa alkollü çıktı.
İşler, Bayülgen'in yayın arasında Barda ekibinin yayına alkollü çıkmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirmesi üzerine canlı yayını basmaya kalkıştı. İşler'in stüdyoyu basıp olay çıkarmasına güvenlik görevlileri ve ekip arkadaşları engel oldu. Bayülgen programına, saatler 02.00'yi gösterdiğinde, Barda filminin ekibinden yönetmen Serdar Akar, oyunculardan Nejat İşler, Hakan Boyav, Melis Birkan, Erdal Beçikçioğlu'nu konuk etti. Yayına alkollü olarak katılan Nejat İşler, önce ekip arkadaşları otururken ceketinin içine giydiği Pentagram yazılı siyah tişörtünü gösterip seyircilerle selamlaşmaya başladı. Bunun üzerine Bayülgen, "Nejat yaramazlık yapma!" diyerek oyuncuyu uyardı ve oturmasını istedi. Bayülgen'in "Nejat, filmdeki en şiddetli adam sen misin?" sorusuna İşler, "Filmde en fütursuz adam benim" yanıtını verdi ve ilginç yüz hareketleri yaptı.
Ekibin Mojo isimli bardan çıkıp yayına geldiklerini öğrenen Bayülgen, yayın sırasında gerginliğini belli etmemeye çalıştı. Ancak film ekibi gittikten sonra yayın arasında, "Biz onların filmine destek vermek istiyoruz, Mojo'da içip programa geliyorlar. Ayakta duramıyorlar" diye tepkisini gösterdi.

Stüdyoya kustu
Bu sırada stüdyodan henüz ayrılmamış olan film ekibinden Nejat İşler, Bayülgen'in bu sözlerini kulisteki kapalı devre yayın yapan televizyondan duydu. Bayülgen'in sözleri üzerine çılgına dönen İşler, canlı yayını basmak istedi. İşler, "Okan, ne demek istediğini bana söyleyecek" diyerek stüdyo girişine geldi. Güvenlik tarafından durdurulan İşler, stüdyonun girişinde kusmaya başladı. İşler'i ekip arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Araya giren Serdar Akar, İşler'e sakin olmasını söylerken İşler, güvenlik elemanlarına vurmaya çalıştı. Arbede sırasında çıkan gürültü içeride canlı yayın yapılan stüdyoya kadar gitti. İşler'in arkadaşları tarafından stüdyodan uzaklaştırılmasıyla olay son buldu.
Makina programının yapımcısı Reyhan Tüysüz ise şöyle konuştu: "Biz kuliste ne oldu anlamadık. Sadece canlı yayın sırasında bir gürültü duyduk. Söylenenlere göre Barda filminin ekibi çekim sonrası hemen gitmeyip kuliste kalmışlar ve o sırada Nejat İşler, Okan'ın söylediği sözlere kızmış. Bizim bildiğimiz bu. Sonuçta Okan, konukların alkollü olmasının kendi problemleri olduğunu söylüyor."

Gırgıriye gibiydi

Olaya tanık olan programın konuklarından Ulaş Ay, "Her şey Gırgıriye filminin bir sahnesini andırıyor gibiydi. Bir anda inanılmaz bir gürültü koptu. İnsanlar birbirinin yakasına paçasına yapışmış, 'Yapma abi' diye birbirine bağırıyordu. Olay sonrası Okan Bayülgen gelip, 'Kim bağırıyor yav' dedi. Ancak öyle abartıldığı gibi bir olay yaşanmadı. İddia edildiği gibi Okan Bayülgen, Nejat İşler'in üzerine falan yürümedi" dedi. Programın diğer konuklarından Nalan da "Çok şiddetli bir gürültü duyduk. Nejat İşler alkollüymüş. Ben de olayın neden çıktığını, ne olduğunu tam anlamadım" diye konuştu..

İçkiyi ağzınla içemeyenlere bir örnek daha..Bu tip adamları bir filmde,dizide görüp baş tacı yapıyoruz..Onlara milyarlar kazandırıyoruz..Ama bunun gibiler nankör işte..Ekmeğini yediği halka,en ufak saygısı bile yok.!!

* * *

Susuyorum..