İçerik değiştir

- - - - -

paranoid bozuklukla nasıl başa çıkılır

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 24 yanıt verildi

#21 arıza

arıza

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 390 Mesaj

Gönderim zamanı 03.03.2007 - 00:15

aslına bakarsan kaçmıyorum tamtersi kendimi daha zor bir yola itiyorum.ama haketmediklerimi yaşamaktan sıkıldım bunları kendime yaşatmaktanda.aptalca iyimserlikleri burda bırakıcam umarım yapabilirim :P
Hayatta kimse için ağlamaya değmez
Ağlamaya değenler zaten ağlatmaz
Birgün ağlaman gerekirse başını dik tut ki
Gözyaşların seni ağlatan kişi kadar alçalmasın

#22 bugamali

bugamali

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 29 Mesaj
  • İlgi Alanları:herşeyyyyyyyyyyyyy

Gönderim zamanı 06.03.2007 - 18:54

birincisi zorla güzellik olmaz
ikincisi zorda olsan yapmak zorudasın önemli olan zoru yapabilmek
üçüncüsü yeni dostluklar edin
dördüncüsü kendine güven
beşincisi istemediğin sürece seni kimse alı koyamaz ve rahatsıda edemez eğer koyarsa bana bildir gerekeni yaparız içini rahat tut
altıncısı her türlü yardıma hazırım
unutmak zorundasın zorundasın zorundasın zorundasın
hakikat yolcusu

#23 arıza

arıza

Burası ona huzur verir

• Üyeler
  • 390 Mesaj

Gönderim zamanı 07.03.2007 - 14:07

teşşekür ederim bugamali .şimdi bana sayısaldan para çıkması lazım zira yurtdışında öğrencilik çok pahallı.bu heriften anca ya başkasıyla evlenip yada ülkeyi terkedip kurtulurum inan öle valla.evlilik zor die ikincisini tercih ettik.ama ordada acaip zor şeyler beni bekliyor.hali hazırda işinde gücünde kendi kendine yeten biriyim.şimdi dımdızlak kalıcam orda die tırsmaktayım:)
en önemlisi ben bu ülkeyi seviom yaw.çevremdeki herkeside çok seviyom.gitmekmek için beşbintane bahane bulabilirim:) nasipppp:))
Hayatta kimse için ağlamaya değmez
Ağlamaya değenler zaten ağlatmaz
Birgün ağlaman gerekirse başını dik tut ki
Gözyaşların seni ağlatan kişi kadar alçalmasın

#24 wolkys

wolkys

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 64 Mesaj

Gönderim zamanı 13.08.2008 - 12:49

aynı benimde başıma böle bir olay geldi ama senden biraz farklıydı cünkü tersi olmuştu 10 senemizi birbirimize feda ettiğimiz kız arkadaşım bana bir cok teşhis koydu bunlardan biride paranoid teşhisiydi :P
dedimya 10 senemizi vermiştik birbirimize ve bir gün geldi benden bir istekte bulundu benden 10 senemi bir anda unutmamı istedi. yaşanan ve silinmesi güc olan 10 senemi bir andaa silmemi istedi şimdi soruyorum böle bir insan yada kul warmı bu hayatta bir gece yatacak ve etesi gün hayatındaki 10 yılı bir anda unutabileceksinn.
bunun nedenini anlamadan yada anlamaya calışırken karşıma onun bilmediği insanlar cıktı hergün tuhaf tuhaf telefonlar aldım ben 10 senenin saygısını duyarken beni tanımayan o kadar alakasız insanlar aradı tabi bunlar beni cok kırmıştı ben içimdeki benle savaş verirken benim karşıma bilmediğim yada tanımadığım insanlar cıktı ve ben o insanların yönlendirdiği bir insan oldum cıktım tehditkar bir hayatla yaşamaya başladım içimde ona duyduğum saygı herşeyden önce geliyordu ama yaşadıklarım beni kötü bir insan olarak yaşatmaya sürdü. ve ben bile kendimi tanımaz bi hale gelmiştim gercekten ben bumuyum demeye başladım kendime aynalardan kacar bir insan oldum kendime zarar verdiğim gibi hayatımada verdim kimsenin bana yakıştırmadığı hareketlerde bulundum herşey kontrolden cıktı hergün bir farklılık yaşamaya başladım ve bu böle sürüp gitti.inanclı bir hayat sürerken herşeyden nefret eden ve özellikle kendin nefret eden bir insan olarak yaşamaya başladım..
o bir kere hayat değiştiriken ben binkere değiştirdim ve sonunda güc ve kudretten uzak durarak yeni bir hayat kurmak için savaş vermeye başladım tam 4 sene oldu sonucda onunda bir hayatı benimde bir hayatım var unutulmuş bi şey yok hayatımda sadece duyduğum saygıdan dolayı başka bir şehirde başka bir hayat sürüyorum herşeyin güc kudretle cözülmediğini iyi bir insansan zaten hep ii bir insansındır bunu anladım şu an etrafımdaki insanlar beni dışardan sadece iii birisi olarak görüyorlar cünkü ben zaten ii birisiymişim artık aynalarada bakabiliyorum cünkü artık kendi değerimi biliyorum. ona sıra gelincede onun ii olması benim için en değerli olan şey oldu onun değeri benim değerim oldu cünkü o bunun hakkı bunu hakkediyor umarım sana yardımcı olabilmişimdir arızaaaa
hayatımı çarşaf gibi aldım ellerime..
bir silkeledim,kendine yer yapamayanlar
ucuuuuuuuuuuup gitti

#25 abidik

abidik

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 3.464 Mesaj
  • İlgi Alanları:ömer,şems,yunus

Gönderim zamanı 13.08.2008 - 18:44

bu hastalıktan özellikle erkekler kurtulamaz
tek çare kesip yiyceen
o kadar
gezinen bir gölgedir hayat,
gariban bir aktör bir ileri bir geri saatini doldurur.
ve sonra duyulmaz olur sesi,
bir masaldır gürültücü bir salağın anlattığı,
ki yoktur hiç bir anlamı .