İçerik değiştir

- - - - -

Günümüzde kadına verilen değer

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 36 yanıt verildi

#1 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 15:10

Arzu ERDOÐAN / TEMPO 30.03.2006

Erkekler ve kadınlar için yakalanmadan aldatmanın 39 altın kuralı!güvenli seks yapın ve iz bırakmayın... Yakalandığınızda daima inkar edin. İşte yakalanmadan aldatmanın altın kuralları
6- Güvenli seks yapın ve iz bırakmayın. Bill Clinton’ın yaşadıkları size ders olsun.
7- Sevgilinizden ayrılmak istediğiniz zaman bunu çok diplomatik bir şekilde yapın. Asla damarına basmayın, canını acıtmayın ki intikam almaya kalkmasın!
9- Yakalandığınızda daima inkâr edin, her şekilde inkâr edin. İhaneti kabul etmek işleri daha da zorlaştırmaktan başka bir işe yaramaz.
12- Arabanızın kilometre göstergesinde uzun mesafeler olmasın. Gerekirse araba kiralayın ama ödemeyi nakit yapın.
14- Sevgilinizi asla evinize getirmeyin, getirirseniz, küveti, yastıkları bile temizleyin.
17- Sevgiliniz ve eşinizin benzer parfümleri kullanmasını sağlayın.
19- Yanınızda prezervatif, doğum kontrol hapı taşımayın.
24- Eşinize alışılmadık ilgi gösterilerinde bulunmaya kalkmayın.
25- Özel günler için çift mesai yapmanız gerekecektir, hem cinsel performansınızı hem cüzdanınızı hazır tutun.
28- Âşık olmamaya bakın, âşık olmanız en büyük falsonuzdur.
30- Vücudunuzda asla iz bıraktırmayın.
33- Tek gecelik ilişkiler en iyisidir.
36- Sevgilinizle çılgın aktivitelerden uzak durun, yaralanma ya da hasar durumunda açıklayamazsınız.
38- Erkekseniz kadınlardan ders almaya bakın, kadınlar asla yakalanmaz.
39- Sevgilinizi hamile bırakmayın, sevgilinizden hamile kalırsanız (kadınsanız) eşinizden kalmış gibi yapın. Ya da kürtaj için en uygun zamanı bulun. (İş seyahati veya sabah erken; böylece dinlenmeye vaktiniz olur)

Sistem görülsün diye bazı kurallar alınmıştır !

akşam : 24 nisan 2005

Sosyetenin çapkınlık ablukası:
son dönemde evli beylerin kaçamak yaparken sık sık uğradığı mekanın çıkışında paparazzilere yakalanması, söylentilere göre acemi çapkınların eşlerini harekete geçirdi. Magazin ilavelerinde kaçamak yapan eşlerini gören kadınlar artık mekanın en sadık müdavimleri olup çıktı.öğle saatlerinden itibaren gruplar halinde gelerek ellerine çay ve kahvelerini alarak brasserie’yi mesken tutan sosyetik hanımlar, mekandan ayrılmak bilmiyormuş. Saatlerce bir umutla eşlerini yakalamayı uman kadın müşteriler yüzünden kısa sürede müşteri portföyü de değişmiş. İddialara göre mekana artık erkekler adım atmazken neredeyse tüm masaları kadınlar parsellemiş durumda

Aktüel, Sayı:24

Evlilik öncesi uzun ilişki çiftlerin ebedi uyumunu artırmıyor, tersine bozuyor. Yıllarca flört ettikten sonra evlenip kısa sürede boşananlara göre evlilik öncesinin uzun sürmesi, tarafların evliliğe hiç sır bırakmayacak kadar birbirini tanımasına yol açıyor. Keşfedecek bir şeyin kalmadığı evlilikler de macerasız, sıkıcı oluyor ve problemlerin öne çıkmasına neden oluyor. Dolayısıyla görücü usûlünden kopuş ve kentlerde yaşanan uzun flörtler sonrası kurulan yeni evlilik müessesesi, sanılanın aksine giderek kısalıyor.

Bi parantez Bu yazıyı bu dergiden alıntı yaptığımı yapmasaydım ne gericiliğim kalırdı. Ne de yobazlığım.

Vatan GAzetesi : 11.11.2005

Erkekler "Hayatım hâlâ hazır değil misin" yakınmasında haklı çıktı. Araştırmaya göre, kadınlar dışarı çıkmadan önce 90 hazırlık yapıyor...Erkekler her zaman kadınların kendilerini bekletmesinden şikayet eder. Kadınlar ise bu konuda daima inkar yolunu seçer. Ancak İngiltere’de yapılan bir araştırma erkeklerin bu konuda "haklı" olduğunu ortaya koydu. Lastminute.com adlı bir internet sitesinin 3 bin yetişkin üzerinde yaptığı araştırmaya göre, kadınlar hayatları boyunca dışarı çıkmadan yaptıkları hazırlıklar için 2 yıl harcıyor.

Bayanların içine düşürüldüğü ikileme bakar mısınız...!
Hem eşi için süslenmiyor - çünkü dışarı çıkarken , eşinden çok başka insanlar için süslenmek zorunda bırakılıyor , hem de ömürlerinden iki yıl çalınıyor...!
Bari eşi için yapsa da evlilikler ve saadet uzasa...!Aynı durum erkekler için de tabii söz konusu...!

Hürriyet : 14 Kasım 2005

Manken Deniz Akkaya’yla röportaj
Yüzünüze ne oldu?- Dayak yedim.Nasıl yani?- Bildiğiniz dayak yedim. Üstelik bu ilk değil. Şaka yapıyorsunuz!
- Yok, hayır. Her seferinde gizledim. Çünkü ‘Deniz Akkaya dayak yemiş. Erkek arkadaşı onu dövmüş. Bir tokat patlatmış. Kulağı duymaz olmuş’ diye ortalıkta konuşulması, kendime yakıştıramadığım bir şey. Susmayı tercih ettim. Ama artık yeter! Bir değil, iki değil. Nereye kadar susacağım? Bir de şunu fark ettim: Bu tür şeyleri dışa vurmak gerekiyor. Sen çıkıp anlatırsan, başkaları da anlatıyor...

Pardon pardon!.. Bu hikaye tam olarak nedir, önce onu anlayalım...

- Tek taraflı bir kavga. İtiş kakış ve sıkı bir Osmanlı tokadı. Morlukların önemi yok, geçer. Ama sol kulağım artık çok zor duyuyor.

Sebebi nedir bu kavganın?

- Şimdi söyleyeceğim, güleceksin: Eve geç gelmem. Ben işim olmadığı zaman erkek arkadaşımdan önce evde olmaya özen gösteren biriyim. Evde yemek olsun diye de çırpınırım. Yani öyle başına buyruk biri değilim. Ama geçen pazar eve geç geldim. Sen misin böyle yapan...

Bu ilk değil dediniz...

- Değil. Bir başka erkek arkadaşım da yüzümü anahtarla çizmişti. Hatta Hülya Avşar, ‘Yüzündeki o şey, geçmeyecek’ dedi. Onun programına çıkmıştım o aralar. O an gerçeği söylemek aklımdan geçti ama sonra vazgeçtim, ‘Ha o mu? Kedi tırmaladı’ dedim. O olaydan sonra psikolojik destek aldım. Ve şunu öğrendim: Sadece gecekondudaki kadınların başına gelmiyor. Bizim gibi kadınlar da dövülüyor, itilip kakılıyor. Bir başkası da parmağımı arabaya sıkıştırdı..

Bu insanlar, sizin hayatınıza girmiş adamlar, yani eski sevgilileriniz... Öyle mi?-

Evet ama hepsi dayakçı değildi tabii! Sadece bazıları. Ortak özellikleri de: İyi okullarda okumuşlar, hatta master filan yapmışlar. Eğitim diyoruz ya, eğitim de sökmüyor. Bir süredir bu meseleyi etrafımdaki kadınlarla konuşuyorum: Ben anlattıkça, onlar da anlatıyor. İnanılmaz hikayeler... Kaldı ki, tokadı yiyip oturunca, yüzümde iz kalacak mı, hangi fondotönle nasıl kapatabilirim diye düşünüyorum.Siz bu adamları çok mu arıyorsunuz?- Bilmiyorum ki. Belki de ben hayatıma yanlış insanları sokuyorum. Belki de değil, öyle. Ama inanıyorum ki, benzer saldırılara maruz kalan pek çok şöhretli kadın var. Onlar mutlu aile tablolarını bozmamak için söylemiyorlar.

İşte Deniz’in medyada bilinen aşkları:Uğur Kozanoğlu- Koray Kasap- Murat Cevahir- Okan Bayülgen- Gökhan Çil- Teoman-Erdal Acar- Yılmaz Erdoğan- Faik Ergin- Berent Aydemir- Mehmet Söğütlüoğlu- Levent Penso- Ali Dinçer- Ferda Anıl Yarkın- Aşkın Topallar- Yavuz Bingöl- Engin Yakut- Kargo Koray- Murat Aslan- Alican Ulusoy- İgal Erbaş- Ali Rıza Özderici (AKŞAM:15.11.05 )

Bir gazete haberi : " manken çağla şıkel 3.5 ay önce gazinocular kralının oğlu ... Dan ayrıldı....dizisi başrol oyuncusu ile flört etti.şimdide ... Holding patronunun yeğeni ile aşk yaşıyor..." ( posta : 12.04.2004).

mankenlerin tc’nin kuruluş tarihi veya atatürk’ün doğum tarihini ...vs bilmediklerini biliyor mu idiniz?peki onları bu adar para kazandıran - ama az vergi ödettiren - özellikleri ne acaba ...?!

Rapor:Her yıl yaşları 5 ile 15 arasında değişen 2 milyona yakın kız çocuğunun fahişeliğe zonlandığı ve kadınların fuhuşa zorlanmasıyla ortaya çıkan ticaretin boyutunun yılda 7 milyar dolara kadar yükseldiği kaydedilen raporda, dünyanın en ileri ülkesi sayılan ABD'debile her 15 saniyede bir kadının eşi ya da sevgilisi tarafından dövüldüğü, her 90 saniyede bir kadının tecavüze uğradığı bildirildi.Fransa'da her yıl 2500 kadının tecavüze uğradığına da işaret edilen raporda, dünyada tecavüze uğrayan kadınların büyük bölümünün deailelerinin ''namuslarını temizleme'' kaygıları yüzünden kendi yakınları tarafından öldürüldükleri ifade edildi. ( Hürriyet : 6 Eylül 2005 )

Gönderilen ResimŞu rezalete bakın. Adam kadının elinden tutuyor. Kadın da kasayı taşıyor. Sorsanız kadın erkek eşit derler.

Bu mesaj jakobe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.08.2006 - 15:14

#2 Sphagetti

Sphagetti

Küçük Haylaz :)

• Üyeler
  • 3.305 Mesaj
  • İlgi Alanları:"Sadece Harabe.net"

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 15:17

adam belki engellidir *öberah
!

#3 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 16:46

Günümüzde kadına verilen değer

Gereğinden fazla olmasın .. <_<

şş şaka yaptım lem zıplamayın hemen !!

"YURTTA SULH, CİHANDA SULH"
Gönderilen Resim

’Düşüncenin üstesinden gelemeyen‚ düşünenin üstesinden gelmeye çalışır.

Paul Valéry

#4 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 16:52

adam belki engellidir  <_<

Resime bakıldığında adamın kasayı taşıyacak güce sahip olduğunu anlamak hiç zor değil. Zaten öbür elinde de bir obje var. Yani adam bir şeyler taşıyabilecek güce sahip.
Olmadı görüldüğü kadarıyla adamın elindekiler kadının elindekilerden daha hafif görünyor.
Adam kasayı alıp kadına hafif yük verilmesi daha mantıklı.

#5 Betüs

Betüs

Papatya Taçlı Kraliçe..

• Üyeler
  • 2.637 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim, tasarim (hersekilde), dizayn, müzik, sinema, ...

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 16:56

Allah askina o resmi kim ciddiye alirki simdi
yani ben almam
bugüne kadarda sapasaglim bi gencin kalkipta yasli bayana bisi tasittiini görmedim
günahlarin9 almayalim simdi
arada hödükler oluyosada centilmenlerin hakkini yemeyelim ama
ne yazikki herzaman kötü olanlar göze batarlar
Gelincik

#6 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 16:57

kasayı taşımacasına lades oynadılar belki. Zeki erkekler her zamanki gibi kazanmış olmaz mı? bence olur <_<

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#7 Sphagetti

Sphagetti

Küçük Haylaz :)

• Üyeler
  • 3.305 Mesaj
  • İlgi Alanları:&quot;Sadece Harabe.net&quot;

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 16:58

hödük ne ola ki <_<
!

#8 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 16:59

sadece resime takılıp kalmayalım lütfen.

#9 WaLe

WaLe

Kimene!

• Üyeler
  • 6.730 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 17:01

hödük ne ola ki <_<

erkeğin kütük olma durumunda kullanılar genelde . Diğer adı da kalas tır :mad1:

Gönderilen Resim

Paul Valéry

#10 REBEL

REBEL

Burası olmadan yaşayamaz

• Üyeler
  • 6.906 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 17:04

kadın kendi başına bi değerdir.....değerini boşuna tartışmayın...ve ne kadar değer verirseniz,o kadar karşılık alırsınız...aynaaaaa gibi yani <_<

...

#11 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 17:12

Erkek hep ağır işlerin adamıdır. Ne zaman ağır iş olsa hep erkeklere yaptırılır. Evde musluk değişecek , erkek değişir. korniş takılacak , erkek takar. bahçe temizlenecek erkek temizler.. neden bunları kadın yapmasın ? eşitlik deniyorda. e her zaman eşitliği önümüze sunan kadınlar değil mi ? eşitsek her anlam da eşitiz. ben bir kasa bira/cola taşıyacaksam oda taşısın. eşitiz ya.!

Değişiklikler Kaydedildi...

#12 Betüs

Betüs

Papatya Taçlı Kraliçe..

• Üyeler
  • 2.637 Mesaj
  • İlgi Alanları:resim, tasarim (hersekilde), dizayn, müzik, sinema, ...

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 17:12

simdi yazilanlarin hangi birine yorum yazarsinki

ilk yazana Allah akl fikir versinmi dersin

salakca is yapani ALlaha havale edip Allah bildigi gibi etsinmi dersin
ve bu böyle uzarda gider

deger verilmiosa o insanla nie hala berabersin
Gelincik

#13 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 17:23

Erkek de kadın da insan olma yönünden, akıl, bilgi, kültür yönünden eşit olsa da, kadın erkekten daha duygusal daha hissidir. Erkek ise daha katı, olaylara daha sert,duygusal yoğunluğu az olan bir açıdan bakar. Bu psikolojik yönden farklılıktır. Biyolojik yönden, erkekte kas daha fazla iken kadında yağ daha fazladır.
Bu durum erkeğin kadından üstün olduğunu göstermez.Kadın daha duygusal erkek daha az duygusal, kadın daha çok acır, sevgi hayatında daha önemli bir yer kapsar, erkekte ise daha az. Erkek daha güçlü-kaslıdır, kadın daha az güçlü ve kaslı...
Her iki cinsinde üstün- eksik yönleri vardır. (Akılda, düşüncede ... her iki cinside eşittir ve birbirlerini geçebilirler.)
Bu durum erkeğin üstünlüğünü veya kadının zayıflığını göstermez. Aksine bu durum her iki cinsin ayrı yaratılış özelliklerinin doğal sonucudur. Bunu kabul etmeli, yaşam tarzımızı buna göre ayarlamalıyız.
kadın - erkek eşitliğinden ziyade kadın erkek adaleti gereklidir bence . Eşitlik adalet demek değildir. Eşitlik dediğimiz vakit , kadına da erkeğe de 100 kg yükte 50 şer kilo her iki cinse vermek vardır. Adalette daha kaslı olan erkeğe daha fazla daha az kaslı kadına daha az yük vermek vardır. Yaratılış özelliğini kabul bunu gerektirir.

İngiliz kraliyet ordusunda , kadın erkek tüm askerlere “ aynı eğitim proğramının “ uygulanması , kraliyet ordusu fizikçilerinden Yarbay Ian Gemmel ‘i : Fırsat eşitliği adı altında kadın askerler eziliyor , diye isyan ettirir.
Erkek askerlerin eğitimi sırasında yaralanma oranı yüzde 1.5 iken , kadınlarda bu oran yüzde 11.1 ‘lere kadar çıkmaktadır .Yarbay Gemmel’e göre bunun nedeni :
• Kadın kas ve kemik yapısı erkeklere göre daha zayıf . Aynı eğitim kadın bedeninde erkeklere oranla % 39 daha fazla baskı oluşturuyor.
• Belirli kas olgunluğuna ulaşmak için erkek askerlerin 3 ay çalışması yeterli iken , kadınların 6 ay çalışması gerekir.
• Bu kadın askerlerden 40 tanesi ordu'yu " bize fazla yükleniliyor " diyerek mahkemeye başvururlar ( The Sunday Times :10.03.2002)

Resmin konmasındaki amaç bu idi.

#14 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 17:46

34- Erkekler, kadın üzerine idareci ve hakimdirler. Çünkü Allah birini (cihad, imamet, miras gibi işlerde) diğerinden üstün yaratmıştır. Bir de erkekler mallarından (aile fertlerine) harcamaktadırlar. İyi kadınlar, itaatkar olanlar ve Allah'ın korunmasını emrettiği şeyleri kocalarının bulunmadığı zamanlarda da koruyanlardır. Fenalık ve geçimsizliklerinden korktuğunuz kadınlara gelince: Önce kendilerine öğüt verin, yataklarından ayrılın. Bunlar da fayda vermezse dövün. Eğer size itaat ederlerse kendilerini incitmeye başka bir bahane aramayın. Çünkü Allah çok yücedir, çok büyüktür

NİSA SURESİ 34.AYET....

Medeniyet kadına çok şey borçludur, ilkel cemiyetlerde erkek, avcılıkla meşgul olurken kadın çadır civarındaki yenilebilir kök ve meyveleri toplayarak yaşama kavgasına katkıda bulunuyordu

Tohumları toprağa ekmek suretiyle ilk muntazam ziraatı gerçekleştiren de belki kadındır. Giyim eşyalarını, lüzumlu kap-kaçağı hep kadın yapıyordu. Kısacası "Yuvayı yapan dişi kuş" idi. Erkeğin çobanlık ve avcılık gibi işlerden başka işlerle uğraşmamaları sebebiyle, ticaret dahi kadının inhisarında idi. Kadın zamanla erkeği de bu gibi işlere alıştırarak onu sosyal yönden eğitmiştir.

Erkeklerin kadınlar üzerindeki hakları gibi kadunların da onlar üzerinde hakları vardır." (3)
Her iki cins de birbirine muhtaç ve Allah katında eşittir. Allah, müjdeleyici veya korkutucu âyetlerinde erkeği ve kadını hep beraber anmıştır:
"Mümin erkekler ve mümin kadınlar birbirlerinin velileridir. İyi emreder, kötülükten ahkorlar, namaz kılar, zekat verirler, Allaha ve peygambere itaat ederler. İşte Allah bunlara rahmet edecektir. Allah şüphesiz güçlüdür, hakimdir. Allah mü-
min erkeklere ve mümin kadınla" temelli kalacaktan, içlerinden ı maklar akan cennetler, Adn cenne Serinde hoş meskenler vaad etml îir.." (14)

#15 shy

shy

xrÜt / kudI

• Kurucular
  • 16.791 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 18:50

Resimden açık bi şekilde anlaşılacağı üzere orda ki bayan bir anne.
DOÐRUNUN SÖYLENMESİNDEN ÇOK, KİM TARAFINDAN, NEREDE VE NE ZAMAN SÖYLENDİÐİ ÖNEMLİDİR.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gönderilen Resim

#16 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 18:52

Sınıflandırmamak gerekiyor haklısın shy o bir anne.
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#17 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 18:56

Resimden açık bi şekilde anlaşılacağı üzere orda ki bayan bir anne.

Kişisel tartışmalara girmek istemiyorum. Anne de bir kadındır. Resimdeki bayanın anne olması onun kasayı taşımasını normal bir davranışmış gibi algılanması gerektii anlamına gelmez.

Ayrıca neden sadece resime takıldı ki forum okuyuları onu da anlayabilmiş değilim.

Orada başka yazılar da var. Ama onlar hakkında yorum yapmak için erinmeden okumak gerekiyor.

Bu mesaj jakobe tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 12.08.2006 - 18:57

#18 dokuzharf

dokuzharf

...

• Kurucular
  • 19.758 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 18:57

Erkek hep ağır işlerin adamıdır. Ne zaman ağır iş olsa hep erkeklere yaptırılır. Evde musluk değişecek , erkek değişir. korniş takılacak , erkek takar. bahçe temizlenecek erkek temizler.. neden bunları kadın yapmasın ? eşitlik deniyorda. e her zaman eşitliği önümüze sunan kadınlar değil mi ? eşitsek her anlam da eşitiz. ben bir kasa bira/cola taşıyacaksam oda taşısın. eşitiz ya.!

Anne çocuğunun yorulmasını , ezilmesini istemez. Onu yoracağına kendi yorulur. Yine bu enstantenelerden birisidir bu resim. Ama resmi takmayın demiştiniz sanırım bir mesajınızda..

Değişiklikler Kaydedildi...

#19 inan

inan

tersceviroku

• Üyeler
  • 2.596 Mesaj

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 18:58

Kadın taşımak istemiş olabilir sırf bir resimden yola çıkılmaz he ben örnek veriyorum diyorsan bizde örnek verdik ona göre.
Bîgâne-i mahabbetün olmaz gam-âşinâ
Ey dâğ-ı derdin eylemeyen merhem-âşina

#20 Ziyaretçi_jakobe_*

Ziyaretçi_jakobe_*
  • Ziyaretçiler

Gönderim zamanı 12.08.2006 - 19:00

Konu sadece resimden ibaret değil arkadaşlar. Dikkat ederseniz orada başka yazılar ve haberler de var.

Sayfayı açar açmaz sadece resime bakıp yorum yapmayalım lütfen.