Jump to content

- - - - -

Kadın vs. Erkek

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 12.03.2008 - 13:04

Kadın ile erkek, İstanbul ile Çanakkale Boğazları gibi farklıdırlar. Yeni konumuz bu, doğru bildiniz : )

İlişki (flört, evlilik) sonlanıp ikisi de birbirinin ardından baktığında biri diğerinin kalçasına bakıp iç geçirir, diğeri de öbürünün cüzdanına. İşte erkek ve kadının bu anlayış farkı da toplamı da sıfırı verir. Elde kalır aşk, mı acaba : )

Ey erkekler! Kadınları anlayamazsınız. Ve ey kadınlar! Erkeklere anlatamazsınız.

Şu repliklerde erkek ve kadın nasıl farklı, gör:

- Ne güzel elbise.
- Ne pahalı elbise.

- Lokanta iğrenç.
- Kebabı şahane.

- Bu futboldan ne anlıyorsun?
- Alo Hilmi, baklavasına mı oynayacaz?

- Beni neden seviyorsun söyle bakalım?
- Beni neden sevmiyorsun?

- Bir çiçek alalım gidelim
- Lokum alıp götürelim

- Sen o kıza mı bakıyordun?
- O adam sana mı bakıyordu?

- Benim nerem güzel : (
- Çok yakışıklıyım çook.

Kadınlar yorumlamayı, erkekler yorulmayı severler. Erkeklerdeki enerji fazlasından olsa gerek, çocukken bile devasa fark vardır; kız oyuncak bebeğini uyutmaya çalışır, erkek oyuncak silahıyla bütün ev ahalisini vurur : )

Erkeklerin kadınlardan bazı istekleri de bunun tezahürüdür:
* Alışveriş yapmak zevkli değil ve olmayacak.

* "Beni seviyor musun?" diye sormayın. Sevmesek emin olun yanınızda bir saniye bile durmayız.

* Bir probleminiz olduğunda bizden sorunu çözmek için yardım isteyin. Bizden sizinle aynı üzüntüyü çekmemizi beklemeyin, o sizin kız arkadaşlarınızın işi.

* Bir yere gittiğimizde, hangi kıyafeti giyerseniz giyin, size çok yakışıyor, yemin ederiz. O yüzden bir daha sormayın.

* Biz erkekler basitizdir. Sizden ekmeği getirmenizi istiyorsak, ekmeği getirmenizi istiyoruzdur. Bundan "Ekmek masada değil" diye bir iğneleme yaptığımız sonucunu çıkarmayın. Bunda ne dolaylı bir anlam, ne de bir iğneleme var.

* Normal cümleyi farklı manada algılamışsanız o algınız kesinlikle yanlıştır. Bizi sıkıntıya sokmayın.

* Ne istiyorsanız doğrudan söyleyin. İma, anlamamızı bekleme filan kasmayın. Ne gereği var?

* Eğer sişmanladığınızı düşünüyorsanız, şişmanlamışsınızdır. Bize sormayın. Yalan söyletmeyin bize, zaten günahımız çok.

* Biz herşeyin kolayını seçeriz. Bizden komplike şeyler beklemeyin. Hayır ne gereği varki?

* Erkekler sadece ana renkleri görürler. Lila, turkuaz neyin bilmeyiz, ilgilenmeyiz.

* Erkeklerin çoğunun en fazla 3 çift ayakkabısı vardır. O yüzden hangi ayakkabınızın kıyafetinize yakışacağını sormayın. Bilemiyoruz.

* bizim evetimiz evet, hayırımız hayırdır. Sizin evetiniz olan "Bilmem ki" cevabınızı bizden işitmezsiniz.

* Haftasonu: Bol bol yemek yemek, arkadaşlarla muhabbet, uyku. Eğlencemiz budur. Bu listeye ek bindirmeyin.

* Bizim cinsellikten ne anladığımızı sormayın. Biz de çantalardan ne anladığınızı sormuyoruz. Çantalarınızın aşkına, bak ağır yemin verdik : )

* Size "Neyin var?" diye sorduğumuzda "Yok bir şey" demişseniz bize göre sizin birşeyiniz yoktur. 10 saat sizinle uğraşmamızı beklemeyin. Sorduk en başta insan gibi di mi ama?

* Boş boş baktığımızda bir şey düşündüğümüzü nerden çıkarıyorsunuz? Biz boş boş bakabiliyoruz, öylesine değişik varlıklarız, ya yaa.

* Yeteri kadar elbise, ayakkabı ve çantanız var. Bizi iflas ettirmek bir sevgi gösterisi değildir.

Erkekler kadınlar kadar sorgulayıcı, didikleyici, ayrıntılı düşünmezler. Kadınlar herşeyin birden fazla açılımını düşünür, bir noktadan sayısız çıkarım yaparlar; bu da erkeklerin sabrını zorlayan bir kalıptır. Erkek neticeye, kız haticeye oynar. Kadınla erkek için decoder gereklidir bazen. Da Vinci'nin şifresi gibidir farklar.

Bu bir kimyadır, taktikle filan çözülür elbet. Ve fakat çözerken kendin olmazsın. Kendin olmadığından bir müddet sonra dayanamaz kendin olursun ve film kopar. Kadın için de, erkek için de bu böyledir.

Dünyada şu an milyonlarca kadın ve erkek kendilerine uygun eş bulamıyor. Bu bir sonuç mu?

Eğer bu bir sonuçsa; birbirlerinin düşünce ve arzularına saygı duymayıp, kendi doğrularını birbirlerine zorla aşılamaya çalışmalarından doğan bir sonuç değil de nedir??

Ya bu son dediğim de bir sonuçsa? Peki bu; toplumsal cinsiyet kimliklerine sıkışıp kalmalarının bir sonucu değil de nedir??

- Seni görmek istemiyorum Ali
- Neden ama?

- Seni görmek istemiyorum Aliye
- Peki görmezsin.

Nedir peki bu diyaloglardaki fark? Ali koşan, Aliye koşturan. Neden? Çünkü kadın erkek kadar istemez. Ya olur da isterse? Kadınlık gururu engel olur.

Hobaaa... Lafa gel. "Kadınlık gururu". Çocuklar anlamadı, açıklayıp cümle içinde kullanıyoruz:

Kadınlık gururu; çok ulu, çok ince, çok hassas bir hissiyat. Zaten her şey önemli bu hayattaaa (burada sinirleniyor)! Nedir bu? En nihayetinde düttürük bir gurur meselesi değil mi bu (cevabı dinlemiyor bile)? Kadını erkeği gayi mi olur bu işin he? Ahahahaha (burada seviniyor) modern zaman zırvalığından başka bir şey değil bu kadınlık gururu. Yukarıdaki örnekte kadın erkek tarafından istenmediğini duyunca, adamın gerçek hislerinin ne olduğunu bilmek istemiyor, tek istediği basıp gitmek. Erkek ise kadının ağzından bakla (baklava demek istedi) almak, mutlu sonla fezaya uçup fezada Doritos açmak istiyor. Niyeee (gene kızdı)? Çünkü erkekte kadınlık gururu yoook (ellerini kaldırıyor). Erkek dediğin gurursuz bir şey zaten di miii (nota basıyor)?! Sene olmuş 2009 (yılları karıştırdı), halen siz yok kadınlık gururu okşandı, yok kadınlık gururu kırıldı bilmemne (cümleyi bağlayamadı)... Erkeklik gururu şarampole mi yuvarlandı lan (kibarlığı şarampole yuvarlandı)?!

Kadın ilişkiyi yukarıdaki örnekteki gibi pat diye bitiriyorsa, o kadın sevmiyordur. Eğer bitirmiyorsa ya erkeğe maddi yönden ihtiyacı vardır, ya da (uzak ihtimal ama) adamı gerçekten seviyordur.

- Efendiiim?
- Günümüzde gerçek sevgiden bahsediyor dedeciğim
- Gününüzde sevgi kalmış da sahtesini gerçeğinden mi ayırıyorsunuz deli uşaklar?
- Ulan (kibarlığı şarampolde mutlu bir yuva kurdu) bu dedem de hep böyle cort doğrular söyler adamın yüzüne yüzüne
- Ne olmuş yüzüme be? Bak sen kendi yüzüne
- Havalar diyorum, soğudu diyorum. Patlarsın diyorum, tez zaman diyorum, dileğimdir diyorum.

Son not: Erkek kadını böyle bilir de gene de vazgeçemez di mi? Kadın erkeğin böyle düşündüğünü bilir de gene de vazgeçemez di mi? İşte insanın acziyetinin noterli ispatlı tezkeresi. Yenik düşüyoruz birbirimize iki cins olarak. Çekiliyoruz birbirimize doğru bir şekilde. İnsan acınası varlık, zayıflığının farkında bile değil. Saygıyı mı, şefkati mi hakediyor bu haliyle? Cevabını senin zihnine bırakıyorum.

#2 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 12.03.2008 - 17:41

ben şu mars venüs olaylarından çok sıkıldım

demişimm
kimse de anlamamıs
olsun cahillik baki değildir aydınlatayım sizi

mitoloji de afrodit'in simgesi venüs, savaş ve öfke tanrısı ares'in simgesi de mars gezegenleridir.bundan yola çıkan john gray adında bir yazar kadınlarla erkeklerin dünyasınının birbirlerinden tamamen farklı oldugunu anlatan erkekler marsdan kadınlar venüsden adında bir kitap yazmıstır.kitap bir bestseller dir ama erkeksiniz duymamıs olmanız normal olabilir.ben mars diyince erkekleri anlatan gezegenden bahsederim senin aklına tavla gelir.farklı cinslerin ortak paydası yoktur.şimdi anladınız mı kadın-erkek mars-venüs ilişkisini <_<
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#3 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7,424 posts

Posted 12.03.2008 - 17:44

ben tavlayı sana dememiştim. Ben anladım mevzuyu. Ben tavla mevzusunu senin mars yorumuna marsa nasıl giderim mi ne demişti biri ona demiştim...Arz ederim. <_<

#4 DKNH

DKNH

εїз Black Mamba 24 km/h hız yapar..

• Muhabirler
  • 9,404 posts

Posted 12.03.2008 - 17:46

peki
Posted Image
Yoktun ve Tanrı bu ihtimalden hiç bahsetmemişti....

#5 Minnie

Minnie

Ve Güldüm Geçtim...

• Üyeler
  • 1,156 posts

Posted 13.08.2008 - 19:34

Erkekler, kadınlara söylemek istediği her şeyi söyleyemez. İşte erkeklerin söylemek istedikleri
1 . Eğer şişmanladığını düşünüyorsan büyük ihtimalle şişmanlamışsındır zaten, bana sorma, cevap vermeyi reddediyorum.
2. Eğer bir şey istiyorsan sorman yeterli. Bir şeyi açığa kavuşturalım. Biz erkekler basitizdir. Öyle farklı anlamlar taşıyan dolaylı soruları anlamayız. Ne istiyorsan direk söyle.
3. Eğer, aslında cevap beklemediğin bir soru sorduğunda, duymak istemediğin bir cevap alırsan sakın şaşırıp kızma.
4. Biz erkekler basitizdir. Mesela senden ekmeği getirmeni istiyorsam, aslında ekmeği getirmeni istiyorumdur. Bundan ekmek masada değil diye bir iğneleme yaptığım sonucunu çıkarma. Bunda ne bir dolaylı anlam ne de bir iğneleme var. Biz gerçekten basitizdir.
5. Biz basitiz. Bana ne düşündüğümü sormanın o yüzden hiç bir anlamı yok. Erkekler zamanlarının yüzde 96.5'inde seks düşünürler. Yanlış anlama, biz sapık değiliz, sadece en çok hoşumuza giden şey seks.
6. Biz basitiz. Seni düşünmediğim zamanlar da olabilir. Bu kötü bir şey değil, buna alışmalısın. Bana ne düşündüğümü sakın sorma, çünkü bu benim için senin politika, ekonomi, felsefe, futbol, kafa çekmek, göğüsler, kalçalar ve arabalar hakkında muhabbet edebileceğini gösterir, ama edemezsin.
7. Cuma + Cumartesi + Pazar = Bol bol yemek yemek = Arkadaşlarla muhabbet = Futbol = Bira... Benden başka bir şey bekleme. İster deprem, ister yangın, ister sel, ister dolunay olsun bizim için hafta sonları budur.
8. Alışveriş yapmak zevkli değildir ve asla da olmayacak.
9. Bir yere gittiğimizde, hangi kıyafeti giyersen giy sana çok yakışıyor, yemin ederim, o yüzden bir daha sorma.
10. Yeteri kadar ayakkabın ve elbisen var. Beni iflas ettirmek bir sevgi gösterisi değildir.
11. Erkeklerin çoğunun en fazla 3 çift ayakkabısı vardır. Tekrar ediyorum, biz basitiz. O yüzden 30 çift ayakkabından hangisinin kıyafetine uyacağını sorma, bilmiyorum, 9. maddeye bak yeter.
12. Evet ya da hayır gibi cevaplar yeterlidir, soru ne olursa olsun. Başka anlamlar arama, evet ya da hayır işte.
13. Bir problemin olduğunda benden sorunu çözmek için yardım iste. Benden seninle aynı üzüntüyü çekmemi bekleme, o senin kız arkadaşlarının işi.
14. 8 hafta süren baş ağrıları baş ağrısı olamaz, bir doktora git.
15. Eğer 2 değişik şekilde anlayabileceğin bir şey söylemişsem, ve bunlardan biri kötü ve seni üzecekse, kesinlikle öbür anlamında söylemişimdir, boşuna beni sıkıntıya sokma.
16. Erkekler sadece 16 renk görürler. Şampanya bir renk değil bir içkidir.
17. Siz el çantalarını ne kadar seviyorsanız biz de birayı / rakıyı o kadar seviyoruz. Bunu anlamanı beklemiyorum çünkü ben de sizinkini anlamıyorum.
18. Sana neyin var diye sorduğumda hiç bir şeyim yok dersen sana inanırım, benim için olay bitmiştir. O yüzden bir şeyin varsa direk söyle.
19. Beni seviyor musun diye sorma. Emin ol ki sevmesem yanında 1 saniye bile durmam.
20. En karmaşık durumda bile bizim için temel kural şudur: En kolayını seç. Bizden komplike şeyler bekleme. Biz gerçekten basitiz.

Çoğu erkeğin eşinden ya da sevgilisinden sakladığı kaçamakları daha doğrusu günahları vardır. Ve bunları asla itiraf edemezler...

İşte gizlenen 5 günah
Fantezilerdeki kız arkadaş: Kız arkadaşınız güzelse, sevgilinizden uzak tutun. Çünkü kız arkadaşınızla ilgili kurduğu hayaller ilk sırada yer alıyor. Her 100 erkekten 70'i, fantezilerinde sevgilisinin kız arkadaşını hayal ediyor.
Özel sırrınız kalmaz: Erkeklerin çoğu, özel olayları, sırları, arkadaşlarıyla paylaşıyor. İlişki, henüz ilk devresindeyse erkek özel anların tamamını arkadaşlarına anlatabiliyor. Ancak gerçek anlamda bir sevgi söz konusuysa, cinselliği değil de yaşanan sıkıntıları çok güvendiği dostlarıyla tartışıyor.
Vahşilik güdüsü
İltifattan hoşlanırlar: Hep kadınların iltifat duymaktan hoşlandığı düşünülür. Oysa araştırmalar, erkeklerin de bu konuda çok hassas olduğunu ortaya çıkardı. Erkeklerin yüzde 40'ı iltifat karşısında kendilerini her zamankinden daha enerjik hissediyor.
Kaba kuvvete dizgin: Erkekler, içlerinde varolan vahşilik güdüsüne kadınların önünde mümkün olduğunca engel oluyorlar. Ancak özellikle büyük kavgalarda içlerinden bir-iki tokat atmayı geçiriyorlar. Kendini tutabilenler 'centilmen erkek' olmaya devam ediyor, tutamayan ise kadınlara şiddet uyguluyor.
Her an aldatmaya hazır: Erkekleri bazen hormonlar yönetiyor. Araştırmaya katılan her 100 erkekten 60'ı, eline fırsat geçtiğinde ve yakalanma riski olmadığına emin olunca aldatmaktan çekinmeyeceklerini dile getiriyor.

#6 ecehan

ecehan

çok da fifi *böö

• Dokunulmazlar
  • 13,431 posts

Posted 19.08.2008 - 11:32

- Beni neden seviyorsun söyle bakalım?
- Beni neden sevmiyorsun?

burda hangisini kadın hangisini erkek söylüyo ya ? :D
Posted Image asaletini sevdiğim

#7 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16,109 posts
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Posted 19.08.2008 - 17:03

burda hangisini kadın hangisini erkek söylüyo ya ? :)

ortaya karışık olmuş *lol

Similar Topics Collapse

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users