İçerik değiştir

- - - - -

UFO'lar İstanbul'da!

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 24 yanıt verildi

#1 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj
  • İlgi Alanları:...

Gönderim zamanı 18.01.2008 - 07:15

UFO'lar İstanbul'da! *zong

Sirius UFO Araştırma Merkezi Başkanı Akdoğan: İki varlığın da kafası görünüyor. Bu dünyada ilk

Bu görüntülerin İstanbul Kumburgaz sahilininde saat 02.00 ile 05.00 saatleri arasında kaydedildiği belirtiliyor. Ağustos ayında site bekçisi Yalçın Yalman'ın amatör kamerayla görüntülediği cisimler, ufoların varlığı tartışmalarını yeniden alevlendirecek nitelikte.

12 yaşından beri gökyüzünde ufoları görüntülemeye çalışan Yalçın Yalman'ın çektiği görüntüler Sirius UFO Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi'nce bugüne kadar çekilmiş en iyi görüntüler olarak değerlendirildi.

Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, UFO meraklısı bekçinin çektiği görüntülerin dünyada yalnız olmadığımızı doğruladığı iddiasında. Deniz üzerinde ufuk çizgisinde ortaya çıkan görüntülerin hangi cisme ait olduğunun tartışması uzun süre devam edecek.

"Bu görüntüler dünyada ses getirecek"

Sirius Ufo Uzay Bilimleri Araştırma Merkezi Başkanı Haktan Akdoğan, Kumburgaz’da bir site bekçisi tarafından çekilen görüntülerin dünyada büyük yankı uyandıracağını ve dünya ufo literatürüne "en önemli ufo görüntüleri" olarak geçeceğini söyledi.

Akdoğan, görüntüleri çeken Kumburgaz’daki Yeni Kent Sitesi bekçisi Yalçın Yalman ve Sirius Bilim Kurulu Üyesi Dr. Seçkiner Görgün ile Dedeman Oteli’nde basın toplantısı düzenledi.

Toplantıda, bekçi Yalman’ın 2007’nin Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında sabaha karşı çektiği ve ufo olduğu iddia edilen görüntüler basına gösterildi.

Yalman, bu konuya meraklı olduğunu, azim ve hırsla gelmelerini beklediğini ifade ederek, "Geleceklerini hissedebiliyorum. Bu işi sabır ve inançla yaparsak görebiliriz" dedi.

Çekim yaptığı ikinci el kamerasını gazetecilere gösteren Yalman, sitede Kasım ayına kadar devamlı bekçilik yaptığını, sonrasında da babasının ölümü ve annesinin rahatsızlanması nedeniyle görüntülerin Sirius’a ulaştırılmasının geciktiğini anlattı.

Haktan Akdoğan da bunların Türkiye ve dünyadaki en önemli görüntüler olduğunu savunarak, "Görüntülerde sadece bir ufo değil, iki varlığın da kafasını görüyoruz. Bu dünyada ilk" diye konuştu.

Görüntüleri site sakinlerinin de gördüğünü ifade eden Akdoğan, "Bu görüntüler dünyada büyük yankı uyandıracak ve dünya ufo literatürüne ’en önemli ufo görüntüleri’ olarak geçecek. Bu olağanüstü görüntülerle ufoların fiziksel formları, ay ışığından yansıyan metalik parlak yüzeyleri ve maddesel yapıları çok net bir biçimde görülmektedir" diye konuştu.

"Mizansen ya da maket değil"

Türkiye’de zaman zaman sivil halk, sivil veya askeri pilotlar tarafından ufoların görüldüğünü kaydeden Akdoğan, gelecek ay ABD’deki Uluslararası Ufo Kongresi’nde bu görüntüleri dünyaya aktaracağını söyledi.

Akdoğan, Yalman’ın çektiği görüntülerin "www.youtube.com" paylaşım sitesi ve kendi internet sitelerinde yayımlanacağını bildirdi.

Görüntülenen cisimlerin 10-15 metre çapında, 1-2 mürettebatlı öncü, keşif gemisi olduğunu iddia eden Akdoğan, görüntüleri incelediklerini ve mizansen ya da maket olmadığına karar verdiklerini anlattı.

Akdoğan, "Ben 22 senedir bu konuyu araştırıyorum. Çok kayda değer bir görüntü. Bundan iyi görüntü literatürde yok" dedi.

Bir gazetecinin, "Yaratıkların kafası ile aracın büyüklüğü tezat oluşturmuyor mu?" sorusunu Akdoğan, "Tüm bunları biz de araştırdık, gemi ile kafaların büyüklüğü orantılı" diye yanıtladı.

"Ufolar yüzyıllardır sadece görülüyor, sizce ne yapmaya geliyorlar?" sorusu üzerine Akdoğan, "Dünyanın her ülkesinde, bölgesinde görülüyorlar. Değişik amaçlarla olabilir. Kimisi belki bor, altın gibi yer altı zenginlikleriyle ilgili olabilir. Kumburgaz, geçtikleri bir rota olabilir veya orada ilgilendikleri bir şey olabilir. Bir enerji olabilir, bunu kullanıyor olabilirler. Ama bunlar spekülatif şeyler" diye konuştu.

Akdoğan, bu varlıkların genelde yer altı zenginliği olan bölgelerde, volkanik alanlarda ve tarihi yerlerde görüldüğünü ifade ederek, şunları kaydetti:

"Nükleer denemelerden sonra daha sıklıkla gelmeye başladılar. Belki açığa çıkan radyasyon kozmik komşulara da zarar veriyor, dengeyi bozuyoruz evrende. Belki de bu tehlikeli süreci gözlemliyorlar. Biz nasıl bugün Ay’a gittik, Mars’a gitmeye çalışıyorsak, kainatta bizden önce evrimleşmiş uygarlıklar da diğer yaşamları araştırmak için başka gezegenlere yolculuk yapacaklardır. Bundan daha doğal bir şey olamaz.

Bunun kanıtları eski çağlardan beri var. Bu olaylar gerçektir, gezegenimiz başka varlıklar tarafından ziyaret edilmektedir. Bunun kanıtları da çok fazla var." Bir gazetecinin, "Uzaylılar milattan önceki dönemlerden beri geliyorlar, ama bir icraat yok" demesi üzerine Akdoğan, "Telepatik olarak bizi yönlendiriyor olabilirler" dedi.

"Siz böyle bir görüntü çektiniz mi?" sorusuna Akdoğan, "Biz ufo avcılığı yapmıyoruz. Gelen görüntüleri değerlendiriyoruz" yanıtını verdi.

DHA

İşte O görüntüler

2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#2 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2008 - 12:06

12 yaşından beri ugraştıgı için takıntı haline gelmiş heralde orda bişi yok yaw *heyo

ufo falan yok nafile işler bunlar hem gelirlerse gelsinler nolcak yane *zong gelse bile yurdum insanı rehin alır o uzaylıları. fidye bile isteyebilirler *zong
"seni o kadar yakından görünce,
keşke yalnız bunun için sevseydim seni"

#3 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2008 - 12:14

Bende inanmıyorum *heyo
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#4 L1Square

L1Square

Burası olmadan yaşayamaz

• Dokunulmazlar
  • 11.433 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2008 - 12:24

Birde uçan aletle ,içeride gözüken o kocaman kafa için orantılı demiş..Nerden biliyoki uzaylıların koca kafalı olduğunu.E.T'den olabilir,evet... *heyo
Bir kadını ağlatırken,çok dikkat edin çünkü ALLAH,gözyaşlarını sayar..!!

Kadın,erkeğin kaburgasından yaratıldı,ayaklarından değil...
Öyle olmuş olsaydı,ezilirdi..
Erkeğin başından da yaratılmadı,üstün olmasın diye..

Ama göğsünden yaratıldı,eşit olsun diye;
....kolun biraz altından,korunsun diye...
Kalp hizasından yaratıldı SEVİLSİN diye..

* * *

Kimlik gizli, hayaller gizli ve ben de gizli...
Susuyorum..
Ve seni sevdiğimi kimselere söylemiyorum..

:) (Böyle kalsın. Kimin değiştirdiğini anlarsın senn)

#5 kara

kara

--giz----kara--

• Üyeler
  • 11.365 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2008 - 12:32

Asparagas gibig eldi bana bu...
Nieyse aklıma da Cem yılmazın g.o.r.a. filmi geldi...
uzaylı gören köylü dede karesi canlandı birden... *heyo

#6 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2008 - 12:38

Hayret taş atmamışlar bu sefer uzaylılara. *heyo

#7 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 18.01.2008 - 12:40

*zong :: atıcakta adam kamerayamı baksın taşmı atsın bilemiştir *lol

birde bişi yok görüntüde bi ışık *heyo bunlar her sakallıyıda dedesi sanarlar şimdi *zong

#8 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 00:35

12 yaşından beri bu işle uğraşırım ; gördüğüm en gerçekçi ufo resmi, literatürde daha iyisi yok *pilot

İnanamıyorum; pardon inanıyorum; uzaylılar var artık :blink:

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i

#9 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 00:44

Bahçelievler üzerinden geçerken beni de alsınlar . Ben E-5 üzerindeki köprünün altında , pardon üstünde bekliyorum . *pilot 10-15 dakikaya kadar oradayım . :blink:

#10 Canan

Canan

diyalog değil,monolog..

• Üyeler
  • 5.591 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 13:27

uzaylılar neden saklanma ihtiyacı hissederler? çok merak etmişimdir.
çıkın delikanlı gibi biz geldik deyin yiyecez mi sizi *lol

*lol
2 metre bez
2 kürek kum
var mı ötesi?

#11 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 13:39

Taş atıyonuz *lol

o yüzden yıllardır uzaylı olduğumu sakladım *lol

lem ben uzaylı mıydım; anaaaam *lol

BİTTİ!

CAN_i

#12 Rabbit

Rabbit

bir ilgi delisi

• Yöneticiler
  • 11.851 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 14:41

benide götürseler buralardan bi geldiklerinde bide orda deneyeyim şansımı *lol

#13 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 21.01.2008 - 20:09

Ne işe yararlar,ekonomiyimi düzelticeklermiş...Gördünmü basacaksın taşı, bizden çok ilerdelermiş ya bakalım taşa karşı önlem alabiliyorlarmı?Sınamak için yani...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#14 Denio

Denio

Kamış Kotak

• Dokunulmazlar
  • 7.870 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2008 - 16:32

kütahya porselen
Sanırım içmek,
ertesi sabah
tekrar hayata
dönülebilen
ve her gün
tekrarlanabilen
bir intihar biçimidir.

Charles Bukowski

Piizan

#15 lasrocas

lasrocas

SaKLıMdASıN

• Dokunulmazlar
  • 1.142 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2008 - 17:05

hiçbirşey imkamsiz değildir....
Devletin içine düştüğü yok olma tehlikesinin
korkunç derinliğini görmekten aciz olan zavallılar,
elbette ciddi ve hakiki çareyi görmemek için gözlerini yumarlar.

#16 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 22.01.2008 - 23:35

Her şey imkanlar dahilindedir...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#17 dumrul

dumrul

Onun için takıntı haline geldik

• Üyeler
  • 1.785 Mesaj
  • İlgi Alanları:ilgi alanım konsept

Gönderim zamanı 22.01.2008 - 23:39

birgün çıkıp gelecek daaa bu efeler
o zaman görecem ben sizi

tanrım aramız limoni olsa bile
senden başka kimsem yok biliyorsun
senden bir şey istesem
beni uzaylı yapsana
ya da papa *drunk
Turkish Rock Legend

#18 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2008 - 14:01

'Yaratık'a bilimsel açıklama

İngiliz Daily Mail'in dün yayına verdiği "Mars'ta yaratık" haberi, bugün birçok gazetede yer aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Prof. Dr. Osman Demircan, "Bu fotoğraflar orjinal değil, insanların kafasını karıştırmak için yayımlanmış. Mars'ta hayat yok." dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Osman Demircan, bugün bazı gazetelerde yer alan ve Mars'ta var olduğu idda edilen canlı türünün, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almadığını, insanların kafasını karıştırmak için uydurulan bir görüntü olduğunu savundu.

Prof. Dr. Demircan, Prof.Dr. Mehmet Emin Özel ile Spirit adlı uzay aracının Mars'tan 4 yıl önce geçtiği fotoğrafların orijinallerini NASA'nın internet sitesinden incelediklerini, ancak insana benzer bir varlığa rastlamadıklarını belirtti.

Bu tür resimleri yayınlayanların çok farklı amaçları olabileceğini ileri süren Demircan, “Bilgisiz insanları toplayıp seminerler, konferanslar veriyorlar, dernekler kuruyorlar. Dünyada bu yönde çok değişik çalışmalar var” dedi.

"MARS'TA CANLI YAŞAMASI MÜMKÜN DEÐİL"

Prof. Dr. Demircan, fotoğrafı incelediklerinde “yaratık” olarak adlandırılan görüntünün üzerinde özel bir kıyafet bulunmadığını, Mars'taki atmosfer koşulları göz önünde bulundurulduğunda, düşük basınç yüksek karbonmonoksitli ortamda özel kıyafet olmadan yaşamanın mümkün olmayacağını söyledi.

Prof. Dr. Demircan, Mars'ta dünya dışı bir yaratık olması için yaşam merkezleri bulunması gerektiğini savundu.
2 yılda bir Mars'a uzay aracı gönderildiğini, binlerce fotoğraf çekildiğini anımsatan Demircan, şöyle konuştu:
“Mars'ta hayat olsa canlıların yaşam merkezleri olmalı, evleri, binaları olmalı. Böyle yapılara şimdiye kadar rastlanmadı. Mars'ta bir canlının izine gerçekten rastlansa bunu ilk önce NASA duyurur, doğru yorumları yapar, o yönde adımlar atılır. Bu fotoğrafı bir inşaat alınında da çekmek mümkün. Mars'ta var olduğu iddia edilen canlı türü, NASA'nın yayınladığı orijinal fotoğraflarda yer almıyor. Fotoğraflar, sadece insanların kafasını karıştırmak için uydurulan bir görüntü” diye konuştu.

Ulupınar Gözlemevi ve Astrofizik Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Özel ise basında yer alan fotoğraflarda photoshop söz konusu değilse taşların göz yanılması nedeniyle “canlı” olarak algılanabileceğini söyledi.

Daha önce de “Mars'taki yüz” olarak bilinen bir olay yaşandığını hatırlatan Özel, “NASA, çalışmalarını Mars'ta hayat olup olmadığı yönünde sürdürüyor. Tüm çalışmalar bu konu üzerinde. Ancak bugüne kadar kesinleşmiş bir sonuç elde edilemedi. NASA bu tür bilgileri öncelikle hükümete aktarır, hükümet açıklar” dedi.

Haberin orjinali

#19 Edys

Edys

....

• Dokunulmazlar
  • 16.109 Mesaj
  • İlgi Alanları:FENERBAHÇE

Gönderim zamanı 24.01.2008 - 14:03

geçenlerde iki tanesi bizim evin üstünden uçtu.. dürbünümle baktım hemen cam kenarında uzaylılar vardı bize doğru bakıyordu.. seslendim duymadılar uzak yoldan gelmişler bişiler ikram etçektim.. başka sefere artıkın :juggle:

#20 antiqa

antiqa

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 7.424 Mesaj

Gönderim zamanı 24.01.2008 - 14:05

öyle durumda taş at kovala hemen :juggle:
Yaklaşmasınlar baba zaten dünya çok kalabalık. Bi de uzaylıları almayalım başımıza.

1 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli