İçerik değiştir

Ülkücülüğü Tanıyalım

• Yanıtlamak için giriş yapın
bu konuya 53 yanıt verildi

#1 ulkumuzturan

ulkumuzturan

Hiç gelmiyor desek yeridir

• Üyeler
  • 86 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2007 - 21:45

Selamlar öncelikle aşağıdaki dediğiniz yeri görmedim kusuruma bakılmasın Bizle Ülkücüler Başbuğumuzun çizgisinden hiç sapmadık dos doğru yolumuzdayız şunuda bilmeniz gerklidir MHP ve Ülkücülük Devlet beyden ibaret değil tekelindede değil, ama bizim anlayışımızda lider teşkilat tartışılmaz , şimdi Ziya Gökalpten ve Başbuğumuzdan dem vurmuşsunuz dava yerinde ama önderleri lideri tabikide değişecek dünyanında sürekli hareket halinde olduğunu var sayarsak elbetteki bazı değişiklikler olacak ama dava dimdik ayakta yerin de şimdilik selam ve dua iel Ülkümüz Turan Olsun

Gönderilen Resim

Adres silindi

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.09.2007 - 14:10

www.ulkumuzturan.com

#2 natmeydincayna

natmeydincayna

• Yeni Üyeler
  • 4 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2007 - 21:50

Kurtuluş reçetemiz olan Ziya Gökalp ve Başbuğun çizdiği çizgi nedir?
Devlet Bahçelinin çizgisi nedir?
Farklar nelerdir?

#3 _KajmeraN_

_KajmeraN_

...::: UFAKLIK :::...

• Üyeler
  • 5.365 Mesaj
  • İlgi Alanları:Şiir, edebiyat, müzik(rap),bilgisayar (yazılım, donanım)

Gönderim zamanı 22.09.2007 - 21:50

"Dem vurmak" ifadesi yanlış olmuş :D

Elbette lider değişecektir ancak gelen lider seçim sonuçlarında alınan yenilgilerin nedenini Ülkü Ocakları'na beyaz çorap giymek yasaklansın diyerek basite almayacak isim olmalıdır...

Geniş kitlelere açılacağım diye parti içerisine iti-kopuğu dolduran bir lider benim liderim değildir, olamaz...

Neyse Ülkümüz elbette Turan olsun....

...:::--------------------------------------------------------:::...
BİTTİ!

CAN_i
...:::--------------------------------------------------------:::...

#4 ulkumuzturan

ulkumuzturan

• Üyeler
  • 86 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2007 - 22:16

Selamlar öncelikle burada bazı bilgi eksikliği var , sizce %8 lik oy kabuğundamı kalınmalımı yoksa iktidar olup Türkiyeyimi yönetmeli bence Ülkeyi yönetmek doğru olan, Devlet bey şuan bunu yapmaya çalışıyor bu geçiş tabikide sancılı olacak bu demek değilki dava terk edildi dava dimdik yerinde duruyor Devlet bey Başbuğumun sağlığında MHP genel sekreterliğine kadar yükselmiştir selam ve dua ile Ülkümüz Turan OLSUN

Gönderilen Resim
www.ulkumuzturan.com

#5 ulkumuzturan

ulkumuzturan

• Üyeler
  • 86 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2007 - 22:32

Selamlar değerli Kandaşlarım işi çorap ayakkabı boyutuna indigemek bir acayibime gitti ben hiç bir şekilde Devlet beyin bu tarz beyanlarını ne okudum nede işittim bu asparagas heberleri acziyet içerisine düşenler yapabilir o zamanki siyasi konjukturü bir hatırlayalımmı
www.ulkumuzturan.com

#6 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2007 - 23:55

Kurtuluş reçetemiz olan Ziya Gökalp ve Başbuğun çizdiği çizgi nedir?
Devlet Bahçelinin çizgisi nedir?
Farklar nelerdir?

Avatarınızla ülkü kelimesini yanyana koydunuz mu hiç ?

#7 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 22.09.2007 - 23:58

ulkumuzturan tanıtırmısın birazcık bakalım neler anlatacaksın bize kızılelma ülkücülüğünüde araştırırmısın var mı böyle bir ülkücülük ?

Her yanda güz sancısı öpüşmeler var ama nedense hepsi yarım...

#8 Can Ka No Rey

Can Ka No Rey

Burası olmadan yaşayamaz

• Yöneticiler
  • 9.354 Mesaj

Gönderim zamanı 23.09.2007 - 00:16

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş , her fani gibi ölümü tadıp , hakka yürümüştür . Bir Ülkücünün görevi , Başbuğun yokluğuna oturup ağlamak değil , bütün olumsuzluklara rağmen , Milliyetçi - Müslüman Türkiye'yi kuracak Türk Milliyetçiliği fikir sistemini , bilim ve insan sevgisi ile temellendirerek , hayata geçirmektir .

Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş'in vefatından sonra MHP Genel Başkanlığına seçilen sayın Devlet Bahçeli'nin , göreve gelmesiyle birlikte , Türkiye genelinde yasa dışı işlere karıştığı gerekçesiyle bir çok Ülkü Ocağı kapatılmış ve Ülkücü Hareket'e zarar verdiği düşünülen bir çok kişinin camia ile ilişkisi kesilmiştir . MHP böylece vizyon yenilemiş ve ön yargıları kırma bağlamında çok önemli bir adım atmıştır . Sayın Devlet Bahçeli'nin bu tutumu , toplum tarafından takdirle karşılanmış ve MHP bunun karşılığını almıştır . Son seçimlerde halkımız MHP'ye muhalefet görevini uygun görerek , tek başına iktidar olan AKP'nin politikalarını denetleme yetkisini vermiştir . MHP , sayın Devlet Bahçeli'nin liderliğinde bu yetkiyi kullanarak , Türk Milletinin menfaatlerine dayanan bir muhalefet anlayışı ile mücadeleye kaldığı yerden devam edip ve Türk Birliğini kurma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir .

Esenlikler dilerim ...

Bu mesaj ihtimaller_dahilinde tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 23.09.2007 - 00:18

#9 suustuneyaziyazmak

suustuneyaziyazmak

Sadık bir ziyaretçidir

• Yasaklılar
  • 1.033 Mesaj

Gönderim zamanı 23.09.2007 - 00:47

İslamiyet, bütün insanlık için tek kurtuluş yoludur. Türklük, Türk milletinin dünyaya İslamiyet’in İlahi nizamını ve adaletini yayma idealini nihai hedef kılan bir ülküdür.”
Bu cümleyi henüz 19 yaşımdayken merhum Alparslan Türkeş’in bizzat kendisinden dinlemiş adeta hafızama kazımıştım.
Ve eklemişti,
Bu nihai hedeften sizleri saptıracak söylem ve eylem içerisinde olanlara asla itaat etmeyiniz.”
Şimdilerde Ülkü kelimesini kullanarak ortalıkta cirit atan soytarılar sanırım Ülkücülüğün alamet-i farikası olan rahmetli Serdengeçti’nin kemiklerini sızlatıyorlardır.
Aaaaaaah ah……..

#10 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 23.09.2007 - 20:33

Yabancılara Türk dedinmi ilk akıllarına gelen İslam...İslam ve Türk bir bütündür;İslama hizmet etmeyen Türk tarih sayfaları arasında kaybolur...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#11 attalia

attalia

zurnanın son deliği

• Dokunulmazlar
  • 5.671 Mesaj
  • İlgi Alanları:öküzler :D

Gönderim zamanı 24.09.2007 - 02:20

ülkücülüğü, ülkemin gidişatındaki tedirginliklerimi bir nebze de olsa gideren bir kurum olarak görüyorum. tabiiki sözde ülkücülerden bahsetmiyorum. çıkar amaçlı ülkücü kisvesine bürünen sözde ülkücülerden de bahsetmiyorum. gerçek fikriyata sahip ülkücülerden oluşan bir ülkücüğü her zaman desteklerim.
aabi okuma yazmam yoh. barnak bassam olur mu?

#12 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 24.09.2007 - 11:43

lütfen sonuna kadar okuyun bu yazımı..okuduğunuz için teşekkürler...
arkadaşlar gerçek ülkücülerden özür dileyerek sözüme başlamak istiyorum..bu günkü ülkü ocakları maksadını aşmaktadır bunun en güzel örneği ise liseler ilk okullar ve üniversitelerdir..ülkü ocakları buralarda bu gençlere ne öğreityor derseniz bence hiç bir şey öğretmiyor..bana kızacaksınız belki ama bu yazımı sonuna kadar okuyunuz gerçek ülkücü ve gerçek ülkü ocakları ocaklarında derneklerinde gençlerimizi daha iyi yetiştirsin bu gün üniversiteler liseler dahil okullardaki sıralrın üzerine ülkücü hareket engellenemez diye yazanlar bu oacklardan çıkmadı mı ... ayrıca ülkücü hareketi engelelyen mi var..neden 3 hilali devletin malına zarar vererek oraya yazıyorsunuz...neden o sıralara yazıyorsunuz siz ülkücülüğün manasını bilseydiniz anlamını o devlet malına kamu malına tüyü bitmedik yetimin malına zarar vermez o sıraların üzerine ülkücü hareket enegelenemez yaızsı nın yerien o sırayı karalamak isteyenleri uyarırı karalatmazdınız o sıraların üzerine 3 hilal resmi yapmazdınız çünkü o devletin malı siz gerçek ülkücü olsaydınız ülkünüz davanız bu vatanı milleti korumaktır ozman okullardaki sıralar bu milletin bu devletin bu ülkünün malı davanın malı değilmidir o sıralarda yıllarca nice vatan evlatları okuyacak..lütfen bu konuda dikkat edip ülkü ocakalrında gençlerimize ülkünün ne demek olduğunu iyi öğretelim ve devlet ve millet malına zarar verilmeyeceğini zarar verenide uyarılacağınız öğretmemiz lazım ..şimdi ocak başkanlarına çok büyük görev düşüyor ayrıca günümüzde ülkücüler gerçek ülkücü olmaktan çıkmış afedersinzi karı kız davalarına düşmüş okullarda hemen kavgaya tutuşur olmuştur..bu konuya dikakt ediniz ülkünün tanımını yaparken bu ülkünün gölgede değil ocaklarda veya bu tanımı yapanların ülkü kelimesinin nidüğünü ve ne manaya geldiğini gerçek ülkücülüğün ise lafla palavrayla kara gürültü kavga ile değil hizmetle ve yaşayarak ve uygulayarak olduğunu görmemzi lazım ve bu konuda yazan arkadaşlarımızın bu konularada değinmesi ni isterim..eğer gerçek ülkücülere saygıda kusur ettiysek affola ve onlardan özür dilerim..bu gün bu gençlik nereye gidiyor...ona bakmak ve bu ülkücü gençliğin ülküyü yaşamadığını ve sadece ülkücülüğü kavgalarda alet olarak kullandığını bu ülkücüdür tüm ülkücüler toplasın bu adamla kavga edeni dövelim şeklinde değil o adam erkekse kendi problemini kendisi çözsün ve diğer ülkücüler ve ülkü ocakalrı bu işe karışmasın bu konuya neden değindim madem ülkücülüğü tanıyoruz bu konularada değinelim ve gençlerin ülkü ocaklarına sırf kavgalarda arka çıkması için okullarda ülkücü olduğunu görelim ve bu gençleri iyi yetiştirelim..şimdi bu sözlerime kızanlar olacak beni eleştirecekler belki ama madem ülkücülüğü tanıyoruz gölgeyle palavra lafla değil gerçeklerle tanıyalım ülkücülüğü iyi tanıyalım tanıtalım ve yaşayalım ben eski bir ülkücüydüm ülküm hala var ama ülkücü değilim artık içlerinde oluğum için bir çok ocak başkanıylada bu konu da tartıştığım ve gördüğüm gerçekler karşısında ülkücülüğü bıraktım neden.. hep bu gerçekler göz ardı edildiği için lütfen okullardaki sıralarımızın üzerlerine o yazıları 3 hilalleri kazımayın onları kalbinize kazıyın ayrıca ülkücü hareketi engelleyen mi var....sözlerime burada son verirken bu konuyu açan arkadaşın yazdıklarımı göz ardı etmemesini diliyor bu konuya ayrıntılı bir şekilde cevap yazmasını diliyorum bunlar olmuyor diye inkar etmesin ben yaşadığım başkanlarla tartıştığım için bıraktım ülkücülüğü...tekrar bu konuyu açan arkadaşa teşekkür ederim ve gerçek ülkücülerden özür dilerim.... :rock: :D
Surda bir gedik açtık; mukaddesmi mukaddes!
Ey kahbe rüzgar,artık ne yönden esersen es!...

Üstad Necip Fazıl Kısakürek
orumcekadam2

#13 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 24.09.2007 - 12:10

Çok Güzel yazmışsın ülkü ocaklarını, ünide reisler olur ya ancak onlara hüküm ediyor şimdi ülkü ocakları reis ne derse olur yurt da kalırsın oranın reisi, okula gidersin tuvaletin bile reisi olur bunlar ağır abi modunda kişiliksiz insanlardır akıllarınca arkalarında birileri var sanarlar milletin sakalına saçına kız arkadaşına karışırlar nerde olay olsa reis ne derse o olur derler sanki reis rektör sanki resi emniyet amiri sanki resi savcı ve bunun gibi bir kaç olay ülkü ocakları artık sadece senin dediğin gibi lisede ve üniversitede kalıyor ülkü ocakları ama işte sorsan ülkü ocakları bunları yapıyor falan filan hepsi hikaye
Bilek gücü olan kimse, kimsenin arkasına sırtını dayamaz nerde olay çıksa ben ülkü ocaklarındanım diyor halbuki bilmiyor evde ki gaz ocağı gibi tüp bitti mi çalışmaz::
neyse ne zaman lise ve üniversite dışına açılıp ülkede mafyacılık oynamazlarsa o zaman ülkü ocakları şunları yaptı diyebilirim.

Bu mesaj Ysf tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.09.2007 - 12:12

#14 guide

guide

Follow me! If you can...

• Üyeler
  • 3.241 Mesaj
  • İlgi Alanları:Tenis , Body Building , Kick Boxing , Müzik dinlemek , Gaz'lamak .

Gönderim zamanı 24.09.2007 - 16:45

*böö *heyo :D
<!--aimg-->Gönderilen Resim<!--Resize_Images_Hint_Text--><!--/aimg-->

#15 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 24.09.2007 - 17:03

guide neden güldün merak ettim yanlış yalan bilgimi yazdık ki bize güldün... *böö *heyo :D

Bu mesaj orumcekadam2 tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 24.09.2007 - 17:04

orumcekadam2

#16 kılıç

kılıç

Sadece KILIÇ...

• Üyeler
  • 11.484 Mesaj

Gönderim zamanı 24.09.2007 - 18:23

Genç kardeşlere, sadece bilek güçü değil,kafayı çalıştırıp fikri gelişmeyi sağlayacak eğitimin ocaklarda verilmesi lağzım...Gençler birilerinin maşası olmaktan böylece kurtulurlar...
Bir gün daha geçti ve biz biraz daha yaklaştık;Bizden hiç uzak olmayan ölüme...

#17 ulkumuzturan

ulkumuzturan

• Üyeler
  • 86 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2007 - 00:20

selamlar o gün çıktım şuan girdim siteye bir konuyu eleştirirken o konuya vakıf olmak o konuyu bilmek gerekir içinizden bir arkadaş üniversitede tuvaletin bile reisi olur türünden iğrenç bir ifade kullandı o ifadeyi öncelikle iade ediyorum şimdi 5 parmağıınz var hepside birbirinden farklı
ama insana hizmet eder hepsininide görevi farklıdır , bizim yolumuz ilahi kelimetullah davası Allah yolu bizler 80 öncesindede Türk ırkı için can verdik bir çıkarımızmı vardı ha 80 sonrasına bakılırsa
siyasal partiler kapatılınca buna MHP de dahil
cezaevinin dışında kalam ülkücüler anap çatısı altında siyaset etmişlerdir örnek olarak çakıcı sedat peker vs. bunlar 1980 sonrası anapın şemsiyesi altında hertürlü naneyi yiyip çeksenet falan hani mafya diyorsunuzya işte ondan , o naneleri yerken ellerine bozkurt yüzüğü bozkurt kolyeleri takmışlardır kısacası bizlere fatura edilmiştir dikkat buyurursanız bizim siyasi anlayışımızda hiç birşeyi istismar etmek yoktur, şuanki hükümet ednlere bakılırsa 1980 öncesi mücahitler sonrasında mütahitler şimdi ise herşeye müsaitler vatanı satmakta dahil, ülkücü hareket hep cefa çekmiştir ben 34 yaşındayım MHP bana hiçbir zaman ekonomik getiri sağlamamıştır hep birşeyler almıştır selam ve dua ile Ülkümüz Turan OLSUN

Bu mesaj Mel G. tarafından düzenlendi. Düzenleme zamanı: 30.09.2007 - 14:09

www.ulkumuzturan.com

#18 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2007 - 01:22

Üniversiteleri gezin göreceksiniz yurtdun tuvaletinden tutun kampüsün ana tuvaletine kadar her yerin reisi vardır bunu kimse inkar edemez onun için yok demeyin isterseniz gezin Türkiyedeki bazı üniversiteleri görün ülkücü takılan ama ülkücülükle alakası olmayan kişilerin okumaya gelmiş kişilere yaptıklarına onuniçin burda şu yok bu yok demeyin...
Şimdi size sorsam bunlar yok dersiniz üniversitelerde ya ülkü ocakları liseleri bırakın orta okullara kadar indi elbet bunlarında önü kesilecek ve kesilmeyede başladı yazınızı düzeltmeden önce siz bile bazı mafyalardan basetmiştiniz onun için ülkümüz turan derken onu güzel bir açıklayın sonra devam edelim...

#19 orumcekadam2

orumcekadam2

Buranın müptelasıdır

• Üyeler
  • 4.836 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2007 - 08:47

sayın ülkümüzturan benim yazdıklarıma neden cevap vermediniz merak ettim benim yukarıdaki yazımı okuyunuz lütfen 80 öncesi ve asıl gerçek ülkücülerden özür dileyerk başladık ama bu gün ülkü ocakları bitmiştir bunu kabul edin orada hiç bir şey yetiştirmiyosunuz devlete millete devletin ve milletim malına zarar veren gençler yetiştiriyorsunuz lütfen yukardaki yazımı okuyunuz ondan sonra sizinle tartışalım bizde ülkücüyüz ama artık bizim ülkümüz başka ayrıca siz önce birde şuna cevap veriniz siz ülkücüsnüzde muhsin yazıcıoğlu sizden neden ayrıldı o ülkücü değilmi neden ayrıldığını söyleyyeim sizde yazmışsınız ülkücülük lafda kaldığı için kendisi başka bir yerde ülküsüne devam etti madem burda güzelce tartışıyoruz amacımız doğru yolu bulma lütfen yukardaki yazımı okuyun ondan sonra devame ederiz ...ysf kardeşime de hak veriyorum benim yazımı okuduktan sonra okudum diye cvp yazınki neyi nasıl eleştirmişiz tekrar konşalım :P *zong :spin:

orumcekadam2

#20 Arjantin Cad.-ANKARA

Arjantin Cad.-ANKARA

Sırdan öte ne var ki

• Üyeler
  • 18.713 Mesaj

Gönderim zamanı 25.09.2007 - 12:57

Bırakın ülküocakları falan diye birşey yok artık sadece mafyacılık oynamaya çalışan gençlerin arkasında duran bir kaç kendi bilmez kişiler var bende sordum dün ülkücü az anlatırmısınız diye ama gördüğüm kadarıyla ona da cevap vermeden çıktı.
Ülkücülük sadece Mhp partisi ile olmaz mhp artık ülkücülükle alakası olmayan orta çizgi bir parti konumuna gelmiştir ve zamanlada kendi ideolojisini red eden insanların bulunduğu kitlelere inemeyen bir parti oldu ve daha da kötüye gidiyor kimseyi aldatmasın barajı falan aştılar diye bunlar görüntü.
Şimdi bu konuyu açan arkadaş ülkücülüğü bize az çok anlatsın nasıl bir ülkücülük olduğunu ona göre bizde yazalım sadece geceleri gelip 15 dk bir şeyler yazıp kimse yokken geri gidiyor bence amacı kendi internet sitesinide tanıtmak olabilir.

1 kullanıcı bu konuya bakıyor

0 üye, 1 ziyaretçi, 0 gizli